Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tapioka. Co znamená pojem Tapioka z kategorie Jídlo?

Co to je Tapioka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tapioka?

Tapioka je označení škrobu, který se získává z manioku. Jsou bohaté na sacharidy a přirozeně bezlepkové. Ve formě kuliček, tzv. tapioca perel, se používají do nápojů, jako je např. Bubble tea.


Co je to Tapioka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tapioka. Co znamená pojem Tapioka z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tapioka se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, heslo, formulace, synonymum, Tapioka, vysvětlení, slovník, co to je, význam slova, termín, co znamená, význam pojmu, názvosloví, lexikon, přesný výraz, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Tapioka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tapioka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Maniok jedlý (Manihot esculenta), známý též pod jmény cassava či yuca, anebo tapioka v Asii, je kulturní tropická rostlina patřící do čeledi pryšcovité (Euphorbiaceae).
Pochází z tropické Ameriky a je zahrnován mezi klíčové okopaniny. Vyznačuje se velmi atraktivním látkovým složením, jak pro výživu člověka, tak i hospodářských zvířat, a to hlavně díky přítomnosti nejenom škrobu, ale i určitého množství bílkovin. Někdy se manioku podobně jako jamům a batátům přezdívá sladké brambory.

Tapioka (maniok)

Zelený list tapioky (manioku, cassavy). Autor: Nikin, zdroj: Pixabay
Zelený list tapioky (manioku, cassavy). Autor: Nikin, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Tapioka ve Wikislovníku

Najít slovo Tapioka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Tapioka ve Wikizdrojích

Najít termín Tapioka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tapioka ve Wikimedia Commons

Najít heslo Tapioka ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tapioka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Tapioka? resp. co znamená slovo Tapioka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tapioka, odpověď na dotaz co je to Tapioka?. Víte např. kdo to je Ájatolláh? Znáte a víte kdo je Zbojník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?