Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tapioka. Co znamená pojem Tapioka z kategorie Jídlo?

Co to je Tapioka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Tapioka?

Tapioka je označení škrobu, který se získává z manioku. Jsou bohaté na sacharidy a přirozeně bezlepkové. Ve formě kuliček, tzv. tapioca perel, se používají do nápojů, jako je např. Bubble tea.


Co je to Tapioka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tapioka. Co znamená pojem Tapioka z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Tapioka sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tapioka patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: co je to Tapioka?, heslo, synonymum, terminologie, informace, pojem, vysvětlení, význam, wiki, terminus technicus, formulace, význam slova, slovo, definice pojmu, definice, názvosloví, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Tapioka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tapioka? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Maniok jedlý (Manihot esculenta), známý též pod jmény cassava či yuca, anebo tapioka v Asii, je kulturní tropická rostlina patřící do čeledi pryšcovité (Euphorbiaceae).
Pochází z tropické Ameriky a je zahrnován mezi klíčové okopaniny. Vyznačuje se velmi atraktivním látkovým složením, jak pro výživu člověka, tak i hospodářských zvířat, a to hlavně díky přítomnosti nejenom škrobu, ale i určitého množství bílkovin. Někdy se manioku podobně jako jamům a batátům přezdívá sladké brambory.

Tapioka (maniok)

Zelený list tapioky (manioku, cassavy). Autor: Nikin, zdroj: Pixabay
Zelený list tapioky (manioku, cassavy). Autor: Nikin, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Tapioka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Tapioka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tapioka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Tapioka ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Tapioka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tapioka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Tapioka například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Tapioka? resp. jaký je význam slova Tapioka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tapioka, odpověď na dotaz co je to Tapioka?. Víte např. kdo to je Dabér? Znáte a víte kdo je Buchta? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Tapioka hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?