Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tapioka. Co znamená odborný pojem Tapioka z kategorie Jídlo?

Co je to Tapioka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Tapioka?

Tapioka je označení škrobu, který se získává z manioku. Jsou bohaté na sacharidy a přirozeně bezlepkové. Ve formě kuliček, tzv. tapioca perel, se používají do nápojů, jako je např. Bubble tea.


Co je to Tapioka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tapioka. Co znamená odborný pojem Tapioka z kategorie Jídlo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Tapioka je v sekci jídlo

Klíčová slova: slovo, termín, slovník, význam slova, heslo, informace, co to je, jídlo, názvosloví, popis, formulace, jídlo, Tapioka, co znamená, wiki, definice pojmu, význam pojmu, lexikon


Pojem Tapioka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tapioka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Maniok jedlý (Manihot esculenta), známý též pod jmény cassava či yuca, anebo tapioka v Asii, je kulturní tropická rostlina patřící do čeledi pryšcovité (Euphorbiaceae).
Pochází z tropické Ameriky a je zahrnován mezi klíčové okopaniny. Vyznačuje se velmi atraktivním látkovým složením, jak pro výživu člověka, tak i hospodářských zvířat, a to hlavně díky přítomnosti nejenom škrobu, ale i určitého množství bílkovin. Někdy se manioku podobně jako jamům a batátům přezdívá sladké brambory.

Tapioka (maniok)

Zelený list tapioky (manioku, cassavy). Autor: Nikin, zdroj: Pixabay
Zelený list tapioky (manioku, cassavy). Autor: Nikin, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tapioka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Tapioka ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tapioka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Tapioka ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Tapioka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Tapioka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tapioka například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte co znamená slovo Tapioka? resp. co označuje slovo Tapioka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tapioka, odpověď na dotaz co je to Tapioka?. Víte např. kdo to je Ronald Reagan? Znáte a víte kdo je Blbka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?