Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tapioka. Co znamená pojem Tapioka z kategorie Jídlo?

Co to je Tapioka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Tapioka?

Tapioka je označení škrobu, který se získává z manioku. Jsou bohaté na sacharidy a přirozeně bezlepkové. Ve formě kuliček, tzv. tapioca perel, se používají do nápojů, jako je např. Bubble tea.


Co je to Tapioka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tapioka. Co znamená pojem Tapioka z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tapioka patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, co to je, definice, vysvětlení, formulace, slovník, význam, odborné názvosloví, Jídlo, pojem, názvosloví, co je to Tapioka?, přesný význam, heslo, odborný výraz, wiki, synonymum


Pojem Tapioka je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tapioka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Maniok jedlý (Manihot esculenta), známý též pod jmény cassava či yuca, anebo tapioka v Asii, je kulturní tropická rostlina patřící do čeledi pryšcovité (Euphorbiaceae).
Pochází z tropické Ameriky a je zahrnován mezi klíčové okopaniny. Vyznačuje se velmi atraktivním látkovým složením, jak pro výživu člověka, tak i hospodářských zvířat, a to hlavně díky přítomnosti nejenom škrobu, ale i určitého množství bílkovin. Někdy se manioku podobně jako jamům a batátům přezdívá sladké brambory.

Tapioka (maniok)

Zelený list tapioky (manioku, cassavy). Autor: Nikin, zdroj: Pixabay
Zelený list tapioky (manioku, cassavy). Autor: Nikin, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Tapioka

Zkusit najít slovo Tapioka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Tapioka ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Tapioka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Tapioka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tapioka ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Tapioka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tapioka například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Tapioka? resp. co znamená Tapioka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tapioka, odpověď na dotaz co je to Tapioka?. Víte např. kdo to je Imám? Znáte a víte kdo je Hajzlbába? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Tapioka i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?