Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tapioka. Co znamená slovo Tapioka z kategorie Jídlo?

Co je Tapioka?

Co znamená termín Tapioka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Tapioka je označení škrobu, který se získává z manioku. Jsou bohaté na sacharidy a přirozeně bezlepkové. Ve formě kuliček, tzv. tapioca perel, se používají do nápojů, jako je např. Bubble tea.


Co je to Tapioka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tapioka. Co znamená slovo Tapioka z kategorie Jídlo?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Tento text (Tapioka) můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Tapioka patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: co znamená, formulace, slovo, co to je, co je to Tapioka?, termín, odborné názvosloví, význam pojmu, informace, synonymum, terminologie, wiki, definice, Tapioka, pojem, terminus technicus, jídlo, popis


Pojem Tapioka je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tapioka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Maniok jedlý (Manihot esculenta), známý též pod jmény cassava či yuca, anebo tapioka v Asii, je kulturní tropická rostlina patřící do čeledi pryšcovité (Euphorbiaceae).
Pochází z tropické Ameriky a je zahrnován mezi klíčové okopaniny. Vyznačuje se velmi atraktivním látkovým složením, jak pro výživu člověka, tak i hospodářských zvířat, a to hlavně díky přítomnosti nejenom škrobu, ale i určitého množství bílkovin. Někdy se manioku podobně jako jamům a batátům přezdívá sladké brambory.

Tapioka (maniok)

Zelený list tapioky (manioku, cassavy). Autor: Nikin, zdroj: Pixabay
Zelený list tapioky (manioku, cassavy). Autor: Nikin, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Hledat pojem Tapioka ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Tapioka ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Tapioka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Tapioka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Tapioka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Tapioka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Tapioka například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova Tapioka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tapioka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tapioka, odpověď na dotaz co je to Tapioka?. Víte např. kdo to je Leoš Kyša? Znáte a víte kdo je Osel? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Tapioka v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, stůl se zeleninou, tapioka, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?