Co je to?
Definice odborného termínu, slova Exodus. Co znamená pojem Exodus z kategorie Náboženství?

Co je to Exodus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Exodus

Exodus je kniha Starého zákona, která popisuje okolnosti a samotný odchod Izraelitů z oblasti Egypta a jejich cestu po poušti až do země zaslíbené. Bývá také nazývána jako 2. kniha Mojžíšova.
Exodus má dvě hlavní části. První se zabývá důvody odchodu Izraelitů z Egypta a počátkem pouti, v části druhé je hlavním obsahem pobyt u hory Sinaj a zákony, které zde izraelský lid obdržel prostřednictvím Mojžíše z rukou Božích. Za samotného autora Exodu je považován právě Mojžíš.


Co je to Exodus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Exodus. Co znamená pojem Exodus z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Exodus patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Exodus?, pojem, vysvětlení, přesný význam, terminologie, termín, definice, terminus technicus, wiki, formulace, význam pojmu, heslo, co to je, odborné názvosloví, slovník, synonymum, lexikon


Pojem Exodus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Exodus píše následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kniha Exodus (z řeckého ἔξοδος exodos vyjití), hebrejsky שְׁמוֹת, Šemot („jména“), označovaná někdy též jako 2. kniha Mojžíšova, je druhá kniha Tóry neboli Pentateuchu a zároveň i Starého zákona. Kniha vypráví o odchodu Izraelitů z Egypta pod vedením Mojžíše, jejich putování pouští na cestě do Zaslíbené země a přijetí desatera na hoře Sinaj.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Exodus ve Wikizdrojích

Hledat výraz Exodus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Exodus ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Exodus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Exodus ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Exodus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Exodus například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Exodus? resp. co se skrývá pod slovem Exodus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exodus, odpověď na dotaz co je to Exodus?. Víte např. kdo to je Sylvester Stallone? Znáte a víte kdo je Florista? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.