Co je to?
Definice výrazu, termínu Exodus. Co znamená odborný pojem Exodus z kategorie Náboženství?

Co je Exodus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Exodus?

Exodus je kniha Starého zákona, která popisuje okolnosti a samotný odchod Izraelitů z oblasti Egypta a jejich cestu po poušti až do země zaslíbené. Bývá také nazývána jako 2. kniha Mojžíšova.
Exodus má dvě hlavní části. První se zabývá důvody odchodu Izraelitů z Egypta a počátkem pouti, v části druhé je hlavním obsahem pobyt u hory Sinaj a zákony, které zde izraelský lid obdržel prostřednictvím Mojžíše z rukou Božích. Za samotného autora Exodu je považován právě Mojžíš.


Co je to Exodus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Exodus. Co znamená odborný pojem Exodus z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Exodus je v kategorii náboženství

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, terminologie, popis, náboženství, význam slova, pojem, přesný význam, slovo, definice pojmu, odborné názvosloví, termín, slovník, wiki, lexikon, co je to Exodus?, názvosloví, terminus technicus


Pojem Exodus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Exodus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kniha Exodus (z řeckého ἔξοδος exodos vyjití), hebrejsky שְׁמוֹת, Šemot („jména“), označovaná někdy též jako 2. kniha Mojžíšova, je druhá kniha Tóry neboli Pentateuchu a zároveň i Starého zákona. Kniha vypráví o odchodu Izraelitů z Egypta pod vedením Mojžíše, jejich putování pouští na cestě do Zaslíbené země a přijetí desatera na hoře Sinaj.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Exodus na Google.cz

Hledat frázi Exodus ve Wikizdrojích

Hledat slovo Exodus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Exodus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Exodus ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Exodus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Exodus například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte co to je Exodus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Exodus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exodus, odpověď na dotaz co je to Exodus?. Víte např. kdo to je Idina Menzel? Znáte a víte kdo je Hrnčíř? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Exodus i v jiné kategorii než v náboženství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.