Co je to?
Definice odborného termínu, slova Exodus. Co znamená pojem Exodus z kategorie Náboženství?

Co je to Exodus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Exodus?

Exodus je kniha Starého zákona, která popisuje okolnosti a samotný odchod Izraelitů z oblasti Egypta a jejich cestu po poušti až do země zaslíbené. Bývá také nazývána jako 2. kniha Mojžíšova.
Exodus má dvě hlavní části. První se zabývá důvody odchodu Izraelitů z Egypta a počátkem pouti, v části druhé je hlavním obsahem pobyt u hory Sinaj a zákony, které zde izraelský lid obdržel prostřednictvím Mojžíše z rukou Božích. Za samotného autora Exodu je považován právě Mojžíš.


Co je to Exodus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Exodus. Co znamená pojem Exodus z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Exodus sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Exodus je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: informace, názvosloví, co znamená, vysvětlení, synonymum, význam pojmu, odborné názvosloví, Náboženství, popis, slovník, Náboženství, slovo, význam slova, wiki, pojem, definice, heslo, význam


Pojem Exodus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Exodus?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kniha Exodus (z řeckého ἔξοδος exodos vyjití), hebrejsky שְׁמוֹת, Šemot („jména“), označovaná někdy též jako 2. kniha Mojžíšova, je druhá kniha Tóry neboli Pentateuchu a zároveň i Starého zákona. Kniha vypráví o odchodu Izraelitů z Egypta pod vedením Mojžíše, jejich putování pouští na cestě do Zaslíbené země a přijetí desatera na hoře Sinaj.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exodus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Exodus na Youtube

Zkusit najít heslo Exodus ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Exodus ve Wikislovníku

Hledat termín Exodus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Exodus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Exodus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Exodus? resp. jaká je definice termínu Exodus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exodus, odpověď na dotaz co je to Exodus?. Víte např. kdo to je Pitaval? Znáte a víte kdo je Bečvář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.