Co je to?
Definice odborného termínu, slova Exodus. Co znamená pojem Exodus z kategorie Náboženství?

Co je to Exodus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Exodus?

Exodus je kniha Starého zákona, která popisuje okolnosti a samotný odchod Izraelitů z oblasti Egypta a jejich cestu po poušti až do země zaslíbené. Bývá také nazývána jako 2. kniha Mojžíšova.
Exodus má dvě hlavní části. První se zabývá důvody odchodu Izraelitů z Egypta a počátkem pouti, v části druhé je hlavním obsahem pobyt u hory Sinaj a zákony, které zde izraelský lid obdržel prostřednictvím Mojžíše z rukou Božích. Za samotného autora Exodu je považován právě Mojžíš.


Co je to Exodus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Exodus. Co znamená pojem Exodus z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Exodus se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, Náboženství, význam pojmu, synonymum, přesný význam, vysvětlení, Exodus, slovo, terminologie, co znamená, přesný výraz, názvosloví, co je to Exodus?, popis, Náboženství, termín, terminus technicus


Pojem Exodus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Exodus?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kniha Exodus (z řeckého ἔξοδος exodos vyjití), hebrejsky שְׁמוֹת, Šemot („jména“), označovaná někdy též jako 2. kniha Mojžíšova, je druhá kniha Tóry neboli Pentateuchu a zároveň i Starého zákona. Kniha vypráví o odchodu Izraelitů z Egypta pod vedením Mojžíše, jejich putování pouští na cestě do Zaslíbené země a přijetí desatera na hoře Sinaj.

Další informační zdroje o slovu Exodus

Vyhledat termín Exodus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exodus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Exodus ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Exodus na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Exodus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Exodus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Exodus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Exodus? resp. co je to Exodus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exodus, odpověď na dotaz co je to Exodus?. Víte např. kdo to je Statik? Znáte a víte kdo je Bečvář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.