Co je to?
Definice odborného termínu, slova Exodus. Co znamená pojem Exodus z kategorie Náboženství?

Co je to Exodus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Exodus?

Exodus je kniha Starého zákona, která popisuje okolnosti a samotný odchod Izraelitů z oblasti Egypta a jejich cestu po poušti až do země zaslíbené. Bývá také nazývána jako 2. kniha Mojžíšova.
Exodus má dvě hlavní části. První se zabývá důvody odchodu Izraelitů z Egypta a počátkem pouti, v části druhé je hlavním obsahem pobyt u hory Sinaj a zákony, které zde izraelský lid obdržel prostřednictvím Mojžíše z rukou Božích. Za samotného autora Exodu je považován právě Mojžíš.


Co je to Exodus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Exodus. Co znamená pojem Exodus z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Exodus se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, terminologie, význam slova, lexikon, význam pojmu, pojem, přesný výraz, definice, co znamená, přesný význam, odborné názvosloví, Náboženství, informace, co je to Exodus?, slovník, definice pojmu, slovo


Pojem Exodus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Exodus dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kniha Exodus (z řeckého ἔξοδος exodos vyjití), hebrejsky שְׁמוֹת, Šemot („jména“), označovaná někdy též jako 2. kniha Mojžíšova, je druhá kniha Tóry neboli Pentateuchu a zároveň i Starého zákona. Kniha vypráví o odchodu Izraelitů z Egypta pod vedením Mojžíše, jejich putování pouští na cestě do Zaslíbené země a přijetí desatera na hoře Sinaj.

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Exodus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Exodus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Exodus na Youtube

Vyhledat výraz Exodus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Exodus ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Exodus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Exodus například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Exodus? resp. co znamená výraz Exodus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Exodus, odpověď na dotaz co je to Exodus?. Víte např. kdo to je Puritánka? Znáte a víte kdo je Sebastian Navrátil? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.