Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kolagen. Co znamená pojem Kolagen z kategorie Lékařství?

Co je to Kolagen? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kolagen?

Kolagen je druh bílkoviny, která není rozpustná ve vodě. Jedná se o skleroprotein, tvořící základ stavební hmoty pojivových tkání. Vyskytuje se v mezibuněčné hmotě, kde má podobu kolagenních vláken. Je důležitou součástí tělních bílkovin savců.
I kolagen postihují choroby, zasaženy jsou především cévy, srdce, kůže, svaly i jiné části těla. Kolagen ovlivňuje i stárnutí organizmu.


Co je to Kolagen? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kolagen. Co znamená pojem Kolagen z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kolagen? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kolagen je v sekci Lékařství

Klíčová slova: informace, odborný výraz, terminologie, odborné názvosloví, co znamená, význam pojmu, co je to Kolagen?, slovo, definice, synonymum, význam, přesný výraz, definice pojmu, co to je, lexikon, pojem, Kolagen, názvosloví


Pojem Kolagen je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kolagen? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kolagen je skleroprotein, extracelulární, ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. Tvoří 25–30 % všech proteinů v těle savců, ve formě kolagenních vláken je složkou mezibuněčné hmoty. V současnosti je známo nejméně 27 rozdílných typů kolagenů.
Kolagenové choroby tj. choroby charakteristické patologickými či degradačními formami kolagenu postihují např. srdce, cévy, svaly a kůži. Samotný kolagen hraje důležitou roli i při stárnutí organismu.

Další informační zdroje o slovu Kolagen

Vyhledat heslo Kolagen ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Kolagen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolagen ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Kolagen ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Kolagen ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Kolagen ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolagen například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kolagen? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kolagen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolagen, odpověď na dotaz co je to Kolagen?. Víte např. kdo to je Alexandr Veliký? Znáte a víte kdo je Alžběta II? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.