Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kolagen. Co znamená pojem Kolagen z kategorie Lékařství?

Co je to Kolagen? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kolagen?

Kolagen je druh bílkoviny, která není rozpustná ve vodě. Jedná se o skleroprotein, tvořící základ stavební hmoty pojivových tkání. Vyskytuje se v mezibuněčné hmotě, kde má podobu kolagenních vláken. Je důležitou součástí tělních bílkovin savců.
I kolagen postihují choroby, zasaženy jsou především cévy, srdce, kůže, svaly i jiné části těla. Kolagen ovlivňuje i stárnutí organizmu.


Co je to Kolagen? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kolagen. Co znamená pojem Kolagen z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kolagen s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kolagen se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: synonymum, definice, informace, význam pojmu, názvosloví, formulace, lexikon, význam, co je to Kolagen?, Kolagen, heslo, slovník, slovo, pojem, popis, definice pojmu, wiki, co to je


Pojem Kolagen je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kolagen? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kolagen je skleroprotein, extracelulární, ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. Tvoří 25–30 % všech proteinů v těle savců, ve formě kolagenních vláken je složkou mezibuněčné hmoty. V současnosti je známo nejméně 27 rozdílných typů kolagenů.
Kolagenové choroby tj. choroby charakteristické patologickými či degradačními formami kolagenu postihují např. srdce, cévy, svaly a kůži. Samotný kolagen hraje důležitou roli i při stárnutí organismu.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Kolagen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kolagen na Youtube

Vyhledat heslo Kolagen ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Kolagen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolagen ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Kolagen na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolagen například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Kolagen? resp. jaká je definice termínu Kolagen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolagen, odpověď na dotaz co je to Kolagen?. Víte např. kdo to je Fuchtle? Znáte a víte kdo je Alžběta II? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.