Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kolagen. Co znamená pojem Kolagen z kategorie Lékařství?

Co je to Kolagen? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kolagen?

Kolagen je druh bílkoviny, která není rozpustná ve vodě. Jedná se o skleroprotein, tvořící základ stavební hmoty pojivových tkání. Vyskytuje se v mezibuněčné hmotě, kde má podobu kolagenních vláken. Je důležitou součástí tělních bílkovin savců.
I kolagen postihují choroby, zasaženy jsou především cévy, srdce, kůže, svaly i jiné části těla. Kolagen ovlivňuje i stárnutí organizmu.


Co je to Kolagen? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kolagen. Co znamená pojem Kolagen z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kolagen s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kolagen je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, Lékařství, informace, formulace, přesný výraz, názvosloví, lexikon, přesný význam, slovo, odborné názvosloví, popis, co to je, Lékařství, Kolagen, co je to Kolagen?, odborný výraz, význam slova, wiki


Pojem Kolagen je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Kolagen ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Kolagen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Kolagen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kolagen na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolagen ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolagen ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolagen například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kolagen? resp. co znamená výraz Kolagen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolagen, odpověď na dotaz co je to Kolagen?. Víte např. kdo to je Dentální hygienistka? Znáte a víte kdo je Whitney Houston? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.