Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kolagen. Co znamená pojem Kolagen z kategorie Lékařství?

Co je to Kolagen? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kolagen

Kolagen je druh bílkoviny, která není rozpustná ve vodě. Jedná se o skleroprotein, tvořící základ stavební hmoty pojivových tkání. Vyskytuje se v mezibuněčné hmotě, kde má podobu kolagenních vláken. Je důležitou součástí tělních bílkovin savců.
I kolagen postihují choroby, zasaženy jsou především cévy, srdce, kůže, svaly i jiné části těla. Kolagen ovlivňuje i stárnutí organizmu.


Co je to Kolagen? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kolagen. Co znamená pojem Kolagen z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kolagen? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kolagen je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: heslo, Lékařství, informace, formulace, lexikon, co je to Kolagen?, přesný výraz, Kolagen, co znamená, odborné názvosloví, termín, co to je, přesný význam, definice, slovník, názvosloví, slovo, odborný výraz


Pojem Kolagen je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kolagen? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kolagen je skleroprotein, extracelulární, ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. Tvoří 25–30 % všech proteinů v těle savců, ve formě kolagenních vláken je složkou mezibuněčné hmoty. V současnosti je známo nejméně 27 rozdílných typů kolagenů.
Kolagenové choroby tj. choroby charakteristické patologickými či degradačními formami kolagenu postihují např. srdce, cévy, svaly a kůži. Samotný kolagen hraje důležitou roli i při stárnutí organismu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kolagen v následujících zdrojích

Najít pojem Kolagen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Kolagen ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Kolagen na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolagen ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kolagen na Youtube

Vyhledat heslo Kolagen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolagen například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kolagen? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kolagen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolagen, odpověď na dotaz co je to Kolagen?. Víte např. kdo to je Exorcista? Znáte a víte kdo je Kat? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.