Co je to?
Definice výrazu Kolagen. Co znamená odborný pojem Kolagen z kategorie Lékařství?

Co to je Kolagen? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kolagen

Kolagen je druh bílkoviny, která není rozpustná ve vodě. Jedná se o skleroprotein, tvořící základ stavební hmoty pojivových tkání. Vyskytuje se v mezibuněčné hmotě, kde má podobu kolagenních vláken. Je důležitou součástí tělních bílkovin savců.
I kolagen postihují choroby, zasaženy jsou především cévy, srdce, kůže, svaly i jiné části těla. Kolagen ovlivňuje i stárnutí organizmu.


Co je to Kolagen? Význam slova, termín, Definice výrazu Kolagen. Co znamená odborný pojem Kolagen z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Kolagen se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, popis, informace, přesný význam, lékařství, definice, význam pojmu, heslo, odborný výraz, definice pojmu, terminologie, význam, slovník, lexikon, wiki, slovo, formulace


Pojem Kolagen je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kolagen? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kolagen je skleroprotein, extracelulární, ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. Tvoří 25–30 % všech proteinů v těle savců, ve formě kolagenních vláken je složkou mezibuněčné hmoty. V současnosti je známo nejméně 27 rozdílných typů kolagenů.
Kolagenové choroby tj. choroby charakteristické patologickými či degradačními formami kolagenu postihují např. srdce, cévy, svaly a kůži. Samotný kolagen hraje důležitou roli i při stárnutí organismu.

Jiné zdroje informací o pojmu Kolagen

Hledat videa s názvem Kolagen na Youtube

Hledat heslo Kolagen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolagen ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Kolagen ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolagen ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Kolagen ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolagen například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Kolagen? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kolagen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolagen, odpověď na dotaz co je to Kolagen?. Víte např. kdo to je Reverend? Znáte a víte kdo je Naruhito? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.