Co je to?
Definice odborného termínu, slova Extravilán. Co znamená pojem Extravilán z kategorie Stavebnictví?

Co je to Extravilán? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Extravilán?

Extravilán je pojem užívaný v oblasti architektury, územního plánování nebo zeměměřičství. Jde o komplexní pojmenování nezastavěné části katastrálního území obce nebo obce samotné. Do jeho oblasti se započítávají i osaměle stojící budovy. Je větší než zastavěná plocham, většinou se nachází přímo kolem ní a je ohraničen katastrem obce.
Extravilán je obvykle tvořen lesy, loukami, poli, pastvinami a dalšími podobnými plochami bez zástavby.


Co je to Extravilán? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Extravilán. Co znamená pojem Extravilán z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Extravilán můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Extravilán je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, slovník, lexikon, co znamená, odborné názvosloví, popis, definice, co to je, co je to Extravilán?, názvosloví, význam pojmu, wiki, definice pojmu, terminus technicus, slovo, synonymum, Stavebnictví, Stavebnictví


Pojem Extravilán je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Extravilán?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Extravilán je souhrnné označení pro nezastavěnou část obce, resp. nezastavěnou část jejího katastrálního území.
Do extravilánu se většinou počítají i osamělé budovy mimo intravilán. Extravilán obvykle vytváří souvislý pás kolem intravilánu a bývá také plošně větší. Vnější hranicí extravilánu bývá katastrální hranice dané obce. Do extravilánu zpravidla patří lesy, pole, louky, pastviny atd.
Termín „extravilán“ je používán zejména v architektuře, geodézii a územním plánování.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Extravilán na Google.cz

Najít pojem Extravilán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Extravilán ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Extravilán na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Extravilán ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Extravilán ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Extravilán například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Extravilán? resp. jaký je přesný význam slova Extravilán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Extravilán, odpověď na dotaz co je to Extravilán?. Víte např. kdo to je Truhlář? Znáte a víte kdo je Logoped? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.