Co je to?
Odborný výraz, definice slova Extravilán. Co znamená pojem Extravilán z kategorie Stavebnictví?

Co je Extravilán? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Extravilán?

Extravilán je pojem užívaný v oblasti architektury, územního plánování nebo zeměměřičství. Jde o komplexní pojmenování nezastavěné části katastrálního území obce nebo obce samotné. Do jeho oblasti se započítávají i osaměle stojící budovy. Je větší než zastavěná plocham, většinou se nachází přímo kolem ní a je ohraničen katastrem obce.
Extravilán je obvykle tvořen lesy, loukami, poli, pastvinami a dalšími podobnými plochami bez zástavby.


Co je to Extravilán? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Extravilán. Co znamená pojem Extravilán z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Extravilán s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Extravilán se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: co je to Extravilán?, slovo, popis, Extravilán, odborné názvosloví, přesný výraz, termín, lexikon, co znamená, co to je, informace, synonymum, názvosloví, terminologie, terminus technicus, definice pojmu, stavebnictví, pojem


Pojem Extravilán je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Extravilán? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Extravilán je souhrnné označení pro nezastavěnou část obce, resp. nezastavěnou část jejího katastrálního území.
Do extravilánu se většinou počítají i osamělé budovy mimo intravilán. Extravilán obvykle vytváří souvislý pás kolem intravilánu a bývá také plošně větší. Vnější hranicí extravilánu bývá katastrální hranice dané obce. Do extravilánu zpravidla patří lesy, pole, louky, pastviny atd.
Termín „extravilán“ je používán zejména v architektuře, geodézii a územním plánování.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Extravilán ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Extravilán ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Extravilán ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Extravilán ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Extravilán na Youtube

Zkusit najít frázi Extravilán ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Extravilán například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Extravilán? resp. co to je Extravilán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Extravilán, odpověď na dotaz co je to Extravilán?. Víte např. kdo to je Správní orgán? Znáte a víte kdo je Kateřina Stočesová? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než stavebnictví. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.