Co je to?
Výraz, termín, definice slova Extravilán. Co znamená odborný pojem Extravilán z kategorie Stavebnictví?

Co je to Extravilán? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Extravilán?

Extravilán je pojem užívaný v oblasti architektury, územního plánování nebo zeměměřičství. Jde o komplexní pojmenování nezastavěné části katastrálního území obce nebo obce samotné. Do jeho oblasti se započítávají i osaměle stojící budovy. Je větší než zastavěná plocham, většinou se nachází přímo kolem ní a je ohraničen katastrem obce.
Extravilán je obvykle tvořen lesy, loukami, poli, pastvinami a dalšími podobnými plochami bez zástavby.


Co je to Extravilán? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Extravilán. Co znamená odborný pojem Extravilán z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Extravilán patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: co to je, co je to Extravilán?, informace, slovník, význam slova, význam pojmu, formulace, pojem, Extravilán, význam, stavebnictví, terminus technicus, heslo, přesný výraz, přesný význam, vysvětlení, terminologie, co znamená


Pojem Extravilán je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Extravilán dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Extravilán je souhrnné označení pro nezastavěnou část obce, resp. nezastavěnou část jejího katastrálního území.
Do extravilánu se většinou počítají i osamělé budovy mimo intravilán. Extravilán obvykle vytváří souvislý pás kolem intravilánu a bývá také plošně větší. Vnější hranicí extravilánu bývá katastrální hranice dané obce. Do extravilánu zpravidla patří lesy, pole, louky, pastviny atd.
Termín „extravilán“ je používán zejména v architektuře, geodézii a územním plánování.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Extravilán ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Extravilán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Extravilán ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Extravilán na Google.cz

Hledat videa s názvem Extravilán na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Extravilán ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Extravilán například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Extravilán? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Extravilán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Extravilán, odpověď na dotaz co je to Extravilán?. Víte např. kdo to je Priapos? Znáte a víte kdo je Jan Birke? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.