Co je to?
Výraz, termín, definice slova Visegrádská čtyřka. Co znamená odborný pojem Visegrádská čtyřka z kategorie Politika?

Co je to Visegrádská čtyřka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Visegrádská čtyřka?

Visegrádská čtyřka je název čtyř středoevropských zemí, ČR, Slovenska, Polska a Maďarska z doby těsně po sametové revoluci. Označení je neoficiální, název Visegrádská čtyřka toto seskupení obdrželo podle setkání v Maďarském Visegrádu v roce 1991.
Sešli se zde prezidenti a premiér těchto zemí, aby dohodli blízkou spolupráci směřující k integraci postkomunistických zemí do Evropy. Byly navázány i další spolupráce pod souhrnným názvem Visegrádská čtyřka +.


Co je to Visegrádská čtyřka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Visegrádská čtyřka. Co znamená odborný pojem Visegrádská čtyřka z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Visegrádská čtyřka s kolegy na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Visegrádská čtyřka patří do kategorie politika

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, význam slova, termín, heslo, odborné názvosloví, wiki, přesný význam, co je to Visegrádská čtyřka?, názvosloví, popis, terminus technicus, co to je, slovo, definice, odborný výraz, definice pojmu, terminologie


Pojem Visegrádská čtyřka je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Visegrádská čtyřka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Visegrádská skupina [višegrádská] (také nazývaná Visegrádská čtyřka nebo V4) je aliance čtyř států střední Evropy: Česka, Maďarska, Polska, Slovenska.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Visegrádská čtyřka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Visegrádská čtyřka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Visegrádská čtyřka ve Wikizdrojích

Hledat heslo Visegrádská čtyřka na Google.cz

Vyhledat termín Visegrádská čtyřka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Visegrádská čtyřka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Visegrádská čtyřka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Visegrádská čtyřka? resp. jaký je přesný význam slova Visegrádská čtyřka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Visegrádská čtyřka, odpověď na dotaz co je to Visegrádská čtyřka?. Víte např. kdo to je Ivan Vyskočil? Znáte a víte kdo je Mukl? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než politika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.