Co je to?
Definice odborného termínu, slova Visegrádská čtyřka. Co znamená pojem Visegrádská čtyřka z kategorie Politika?

Co je to Visegrádská čtyřka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Visegrádská čtyřka?

Visegrádská čtyřka je název čtyř středoevropských zemí, ČR, Slovenska, Polska a Maďarska z doby těsně po sametové revoluci. Označení je neoficiální, název Visegrádská čtyřka toto seskupení obdrželo podle setkání v Maďarském Visegrádu v roce 1991.
Sešli se zde prezidenti a premiér těchto zemí, aby dohodli blízkou spolupráci směřující k integraci postkomunistických zemí do Evropy. Byly navázány i další spolupráce pod souhrnným názvem Visegrádská čtyřka +.


Co je to Visegrádská čtyřka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Visegrádská čtyřka. Co znamená pojem Visegrádská čtyřka z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Visegrádská čtyřka můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Visegrádská čtyřka je v kategorii Politika

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, co to je, pojem, definice, Visegrádská čtyřka, přesný význam, slovo, co znamená, význam, slovník, definice pojmu, terminologie, informace, Politika, odborné názvosloví, synonymum, terminus technicus


Pojem Visegrádská čtyřka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Visegrádská čtyřka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Visegrádská skupina [višegrádská] (také nazývaná Visegrádská čtyřka nebo V4) je aliance čtyř států střední Evropy: Česka, Maďarska, Polska, Slovenska.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Visegrádská čtyřka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Visegrádská čtyřka ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Visegrádská čtyřka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Visegrádská čtyřka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Visegrádská čtyřka na Google.cz

Najít pojem Visegrádská čtyřka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Visegrádská čtyřka například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Visegrádská čtyřka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Visegrádská čtyřka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Visegrádská čtyřka, odpověď na dotaz co je to Visegrádská čtyřka?. Víte např. kdo to je Webdesigner? Znáte a víte kdo je Konfident? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.