Co je to?
Definice odborného termínu, slova Visegrádská čtyřka. Co znamená pojem Visegrádská čtyřka z kategorie Politika?

Co je to Visegrádská čtyřka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Visegrádská čtyřka?

Visegrádská čtyřka je název čtyř středoevropských zemí, ČR, Slovenska, Polska a Maďarska z doby těsně po sametové revoluci. Označení je neoficiální, název Visegrádská čtyřka toto seskupení obdrželo podle setkání v Maďarském Visegrádu v roce 1991.
Sešli se zde prezidenti a premiér těchto zemí, aby dohodli blízkou spolupráci směřující k integraci postkomunistických zemí do Evropy. Byly navázány i další spolupráce pod souhrnným názvem Visegrádská čtyřka +.


Co je to Visegrádská čtyřka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Visegrádská čtyřka. Co znamená pojem Visegrádská čtyřka z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Visegrádská čtyřka s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Visegrádská čtyřka se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: slovník, Visegrádská čtyřka, význam, co to je, formulace, odborný výraz, odborné názvosloví, terminologie, synonymum, vysvětlení, pojem, wiki, přesný výraz, terminus technicus, heslo, termín, význam pojmu, přesný význam


Pojem Visegrádská čtyřka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Visegrádská čtyřka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Visegrádská skupina [višegrádská] (také nazývaná Visegrádská čtyřka nebo V4) je aliance čtyř států střední Evropy: Česka, Maďarska, Polska, Slovenska.

Jiné zdroje informací o pojmu Visegrádská čtyřka

Najít termín Visegrádská čtyřka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Visegrádská čtyřka na Google.cz

Hledat pojem Visegrádská čtyřka ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Visegrádská čtyřka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Visegrádská čtyřka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Visegrádská čtyřka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Visegrádská čtyřka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Visegrádská čtyřka? resp. co to je Visegrádská čtyřka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Visegrádská čtyřka, odpověď na dotaz co je to Visegrádská čtyřka?. Víte např. kdo to je Karlos Vémola? Znáte a víte kdo je Pobuda? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Visegrádská čtyřka i v jiných kategoriích (než Politika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.