Co je to?
Definice odborného termínu, slova Visegrádská čtyřka. Co znamená pojem Visegrádská čtyřka z kategorie Politika?

Co je to Visegrádská čtyřka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Visegrádská čtyřka

Visegrádská čtyřka je název čtyř středoevropských zemí, ČR, Slovenska, Polska a Maďarska z doby těsně po sametové revoluci. Označení je neoficiální, název Visegrádská čtyřka toto seskupení obdrželo podle setkání v Maďarském Visegrádu v roce 1991.
Sešli se zde prezidenti a premiér těchto zemí, aby dohodli blízkou spolupráci směřující k integraci postkomunistických zemí do Evropy. Byly navázány i další spolupráce pod souhrnným názvem Visegrádská čtyřka +.


Co je to Visegrádská čtyřka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Visegrádská čtyřka. Co znamená pojem Visegrádská čtyřka z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Visegrádská čtyřka? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Visegrádská čtyřka je v kategorii Politika

Klíčová slova: význam, význam slova, terminologie, popis, termín, Visegrádská čtyřka, názvosloví, slovník, pojem, význam pojmu, co znamená, odborný výraz, terminus technicus, informace, formulace, definice, vysvětlení, definice pojmu


Pojem Visegrádská čtyřka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Visegrádská čtyřka?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Visegrádská skupina [višegrádská] (také nazývaná Visegrádská čtyřka nebo V4) je aliance čtyř států střední Evropy: Česka, Maďarska, Polska, Slovenska.

Zkuste zjistit více informací o slovu Visegrádská čtyřka v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Visegrádská čtyřka na Youtube

Hledat slovo Visegrádská čtyřka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Visegrádská čtyřka na Google.cz

Hledat výraz Visegrádská čtyřka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Visegrádská čtyřka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Visegrádská čtyřka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Visegrádská čtyřka například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Visegrádská čtyřka? resp. co je to Visegrádská čtyřka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Visegrádská čtyřka, odpověď na dotaz co je to Visegrádská čtyřka?. Víte např. kdo to je Kmotr? Znáte a víte kdo je Hašišák? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Visegrádská čtyřka hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.