Co je to?
Odborný výraz, definice slova Visegrádská čtyřka. Co znamená pojem Visegrádská čtyřka z kategorie Politika?

Co je Visegrádská čtyřka?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Visegrádská čtyřka

Visegrádská čtyřka je název čtyř středoevropských zemí, ČR, Slovenska, Polska a Maďarska z doby těsně po sametové revoluci. Označení je neoficiální, název Visegrádská čtyřka toto seskupení obdrželo podle setkání v Maďarském Visegrádu v roce 1991.
Sešli se zde prezidenti a premiér těchto zemí, aby dohodli blízkou spolupráci směřující k integraci postkomunistických zemí do Evropy. Byly navázány i další spolupráce pod souhrnným názvem Visegrádská čtyřka +.


Co je to Visegrádská čtyřka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Visegrádská čtyřka. Co znamená pojem Visegrádská čtyřka z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Visegrádská čtyřka doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Visegrádská čtyřka se nachází v sekci politika

Klíčová slova: terminus technicus, Visegrádská čtyřka, definice, slovník, heslo, politika, informace, lexikon, názvosloví, pojem, termín, co to je, význam, co je to Visegrádská čtyřka?, wiki, vysvětlení, odborné názvosloví, co znamená


Pojem Visegrádská čtyřka je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Visegrádská čtyřka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Visegrádská skupina [višegrádská] (také nazývaná Visegrádská čtyřka nebo V4) je aliance čtyř států střední Evropy: Česka, Maďarska, Polska, Slovenska.

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Visegrádská čtyřka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Visegrádská čtyřka na Google.cz

Zkusit najít pojem Visegrádská čtyřka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Visegrádská čtyřka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Visegrádská čtyřka na Youtube

Najít slovo Visegrádská čtyřka ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Visegrádská čtyřka například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Visegrádská čtyřka? resp. jaký je přesný význam slova Visegrádská čtyřka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Visegrádská čtyřka, odpověď na dotaz co je to Visegrádská čtyřka?. Víte např. kdo to je Claude Debussy? Znáte a víte kdo je Chytrolín? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Visegrádská čtyřka hledat i v jiných kategoriích (než politika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, socha svobody, visegrádská čtyřka, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.