Co je to?
Odborný výraz, definice slova AIDS. Co znamená slovo AIDS z kategorie Nemoce?

Co je AIDS? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu AIDS?

AIDS je zkratka anglických slov Acquired Immune Deficiency Syndrome, což se do českého jazyka překládá jako Syndrom získaného selhání imunity. Jedná se o soubor příznaků a infekcí, jenž je následkem vážného poškození lidského imunitního systému virem HIV.
Tato nemoc byla poprvé identifikována v roce 1981. Nemocí se nakazily desítky miliónů lidí, nejhůře postiženým kontinentem je Afrika. Léky se neustále zdokonalují, ale přesto ročně na komplikace způsobené AIDS umírá mnoho lidí po celém světě.
Mezi nejslavnější celebrity s AIDS patřil Fredie Mercury, Magic Johnson či Ondrej Nepela.


Co je to AIDS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova AIDS. Co znamená slovo AIDS z kategorie Nemoce?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem AIDS s ostatními na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo AIDS patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: nemoce, AIDS, heslo, přesný výraz, pojem, vysvětlení, nemoce, wiki, význam pojmu, názvosloví, význam slova, význam, co znamená, synonymum, přesný význam, definice pojmu, slovo, termín


Pojem AIDS je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu AIDS?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

AIDS nebo aids (z anglického Acquired Immune Deficiency Syndrome nebo též Acquired Immunodeficiency Syndrome, česky syndrom získaného selhání imunity, francouzsky Syndrome d immunodéficience acquise, SIDA) je soubor příznaků a infekcí, který je následkem poškození imunitního systému člověka virem HIV. Nemoc HIV/AIDS byla poprvé zaznamenána v roce 1981 a od té doby se jí nakazily desítky milionů lidí, nejhůře postižené jsou některé africké státy. Přestože se léky na tlumení HIV/AIDS neustále zdokonalují, nemoc stále zůstává téměř vždy nevyléčitelnou.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem AIDS ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi AIDS ve Wikizdrojích

Hledat termín AIDS na Google.cz

Hledat videa s názvem AIDS na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo AIDS ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít AIDS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo AIDS například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte co to je AIDS? resp. jaký je význam slova AIDS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AIDS, odpověď na dotaz co je to AIDS?. Víte např. kdo to je Playboy? Znáte a víte kdo je Hermafrodit? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu AIDS v jiné sekci než nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?