Co je to?
Definice výrazu, termínu AIDS. Co znamená odborný pojem AIDS z kategorie Nemoce?

Co je to AIDS? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu AIDS?

AIDS je zkratka anglických slov Acquired Immune Deficiency Syndrome, což se do českého jazyka překládá jako Syndrom získaného selhání imunity. Jedná se o soubor příznaků a infekcí, jenž je následkem vážného poškození lidského imunitního systému virem HIV.
Tato nemoc byla poprvé identifikována v roce 1981. Nemocí se nakazily desítky miliónů lidí, nejhůře postiženým kontinentem je Afrika. Léky se neustále zdokonalují, ale přesto ročně na komplikace způsobené AIDS umírá mnoho lidí po celém světě.
Mezi nejslavnější celebrity s AIDS patřil Fredie Mercury, Magic Johnson či Ondrej Nepela.


Co je to AIDS? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu AIDS. Co znamená odborný pojem AIDS z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín AIDS patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: co je to AIDS?, co znamená, přesný význam, co to je, definice, Nemoce, přesný výraz, terminologie, termín, formulace, Nemoce, AIDS, vysvětlení, slovo, terminus technicus, lexikon, význam slova, pojem


Pojem AIDS je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít slovo AIDS ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz AIDS ve Wikislovníku

Najít termín AIDS ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem AIDS ve Wikimedia Commons

Hledat pojem AIDS ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz AIDS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo AIDS například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená AIDS? resp. co to je AIDS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AIDS, odpověď na dotaz co je to AIDS?. Víte např. kdo to je Energetik? Znáte a víte kdo je Ivan Vladimirovič Mičurin? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu AIDS i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?