Co je to?
Výraz, termín, definice slova AIDS. Co znamená odborný pojem AIDS z kategorie Nemoce?

Co je to AIDS? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu AIDS?

AIDS je zkratka anglických slov Acquired Immune Deficiency Syndrome, což se do českého jazyka překládá jako Syndrom získaného selhání imunity. Jedná se o soubor příznaků a infekcí, jenž je následkem vážného poškození lidského imunitního systému virem HIV.
Tato nemoc byla poprvé identifikována v roce 1981. Nemocí se nakazily desítky miliónů lidí, nejhůře postiženým kontinentem je Afrika. Léky se neustále zdokonalují, ale přesto ročně na komplikace způsobené AIDS umírá mnoho lidí po celém světě.
Mezi nejslavnější celebrity s AIDS patřil Fredie Mercury, Magic Johnson či Ondrej Nepela.


Co je to AIDS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova AIDS. Co znamená odborný pojem AIDS z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo AIDS patří do sekce nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, co to je, názvosloví, heslo, terminus technicus, terminologie, význam pojmu, lexikon, formulace, vysvětlení, popis, pojem, význam, definice pojmu, definice, význam slova, wiki, slovník


Pojem AIDS je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu AIDS?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

AIDS nebo aids (z anglického Acquired Immune Deficiency Syndrome nebo též Acquired Immunodeficiency Syndrome, česky syndrom získaného selhání imunity, francouzsky Syndrome d immunodéficience acquise, SIDA) je soubor příznaků a infekcí, který je následkem poškození imunitního systému člověka virem HIV. Nemoc HIV/AIDS byla poprvé zaznamenána v roce 1981 a od té doby se jí nakazily desítky milionů lidí, nejhůře postižené jsou některé africké státy. Přestože se léky na tlumení HIV/AIDS neustále zdokonalují, nemoc stále zůstává téměř vždy nevyléčitelnou.

Jiné informační zdroje o pojmu AIDS

Vyhledat termín AIDS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem AIDS na Google.cz

Hledat videa s názvem AIDS na Youtube

Najít heslo AIDS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem AIDS ve Wikizdrojích

Najít výraz AIDS ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo AIDS například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je AIDS? resp. co se skrývá pod slovem AIDS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AIDS, odpověď na dotaz co je to AIDS?. Víte např. kdo to je Ondřej Brzobohatý? Znáte a víte kdo je Hermafrodit? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?