Co je to?
Odborný výraz, definice slova AIDS. Co znamená pojem AIDS z kategorie Nemoce?

Co je AIDS?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla AIDS?

AIDS je zkratka anglických slov Acquired Immune Deficiency Syndrome, což se do českého jazyka překládá jako Syndrom získaného selhání imunity. Jedná se o soubor příznaků a infekcí, jenž je následkem vážného poškození lidského imunitního systému virem HIV.
Tato nemoc byla poprvé identifikována v roce 1981. Nemocí se nakazily desítky miliónů lidí, nejhůře postiženým kontinentem je Afrika. Léky se neustále zdokonalují, ale přesto ročně na komplikace způsobené AIDS umírá mnoho lidí po celém světě.
Mezi nejslavnější celebrity s AIDS patřil Fredie Mercury, Magic Johnson či Ondrej Nepela.


Co je to AIDS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova AIDS. Co znamená pojem AIDS z kategorie Nemoce?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text AIDS s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem AIDS se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: lexikon, význam, popis, terminus technicus, co je to AIDS?, přesný význam, wiki, přesný výraz, definice, formulace, definice pojmu, slovo, vysvětlení, co znamená, heslo, význam pojmu, termín, odborný výraz


Pojem AIDS je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín AIDS? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

AIDS nebo aids (z anglického Acquired Immune Deficiency Syndrome nebo též Acquired Immunodeficiency Syndrome, česky syndrom získaného selhání imunity, francouzsky Syndrome d immunodéficience acquise, SIDA) je soubor příznaků a infekcí, který je následkem poškození imunitního systému člověka virem HIV. Nemoc HIV/AIDS byla poprvé zaznamenána v roce 1981 a od té doby se jí nakazily desítky milionů lidí, nejhůře postižené jsou některé africké státy. Přestože se léky na tlumení HIV/AIDS neustále zdokonalují, nemoc stále zůstává téměř vždy nevyléčitelnou.

Pro více informací o heslu AIDS zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít AIDS ve Wikislovníku

Najít pojem AIDS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem AIDS ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo AIDS ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo AIDS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo AIDS na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo AIDS například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to AIDS? resp. jaký je význam slova AIDS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AIDS, odpověď na dotaz co je to AIDS?. Víte např. kdo to je Alexandr Mitrofanov? Znáte a víte kdo je Hermafrodit? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo AIDS i v jiné sekci než v nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Zotavení, aIDS, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?