Co je to?
Definice výrazu, termínu AIDS. Co znamená odborný pojem AIDS z kategorie Nemoce?

Co je to AIDS? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu AIDS

AIDS je zkratka anglických slov Acquired Immune Deficiency Syndrome, což se do českého jazyka překládá jako Syndrom získaného selhání imunity. Jedná se o soubor příznaků a infekcí, jenž je následkem vážného poškození lidského imunitního systému virem HIV.
Tato nemoc byla poprvé identifikována v roce 1981. Nemocí se nakazily desítky miliónů lidí, nejhůře postiženým kontinentem je Afrika. Léky se neustále zdokonalují, ale přesto ročně na komplikace způsobené AIDS umírá mnoho lidí po celém světě.
Mezi nejslavnější celebrity s AIDS patřil Fredie Mercury, Magic Johnson či Ondrej Nepela.


Co je to AIDS? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu AIDS. Co znamená odborný pojem AIDS z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem AIDS s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín AIDS patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: Nemoce, co znamená, lexikon, heslo, AIDS, termín, Nemoce, definice pojmu, slovník, odborný výraz, odborné názvosloví, slovo, terminus technicus, co to je, informace, význam slova, pojem, synonymum


Pojem AIDS je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem AIDS? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

AIDS nebo aids (z anglického Acquired Immune Deficiency Syndrome nebo též Acquired Immunodeficiency Syndrome, česky syndrom získaného selhání imunity, francouzsky Syndrome d immunodéficience acquise, SIDA) je soubor příznaků a infekcí, který je následkem poškození imunitního systému člověka virem HIV. Nemoc HIV/AIDS byla poprvé zaznamenána v roce 1981 a od té doby se jí nakazily desítky milionů lidí, nejhůře postižené jsou některé africké státy. Přestože se léky na tlumení HIV/AIDS neustále zdokonalují, nemoc stále zůstává téměř vždy nevyléčitelnou.

Další zdroje informací

Najít slovo AIDS ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem AIDS ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo AIDS ve Wikislovníku

Hledat pojem AIDS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo AIDS ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín AIDS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo AIDS například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova AIDS? resp. co to je AIDS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AIDS, odpověď na dotaz co je to AIDS?. Víte např. kdo to je Omezenec? Znáte a víte kdo je Mladistvý? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?