Co je to?
Definice výrazu, termínu AIDS. Co znamená odborný pojem AIDS z kategorie Nemoce?

Co je to AIDS? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu AIDS?

AIDS je zkratka anglických slov Acquired Immune Deficiency Syndrome, což se do českého jazyka překládá jako Syndrom získaného selhání imunity. Jedná se o soubor příznaků a infekcí, jenž je následkem vážného poškození lidského imunitního systému virem HIV.
Tato nemoc byla poprvé identifikována v roce 1981. Nemocí se nakazily desítky miliónů lidí, nejhůře postiženým kontinentem je Afrika. Léky se neustále zdokonalují, ale přesto ročně na komplikace způsobené AIDS umírá mnoho lidí po celém světě.
Mezi nejslavnější celebrity s AIDS patřil Fredie Mercury, Magic Johnson či Ondrej Nepela.


Co je to AIDS? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu AIDS. Co znamená odborný pojem AIDS z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín AIDS? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem AIDS se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: AIDS, slovo, informace, popis, definice, lexikon, odborné názvosloví, synonymum, odborný výraz, Nemoce, význam, přesný výraz, co to je, pojem, wiki, názvosloví, termín, heslo


Pojem AIDS je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín AIDS ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem AIDS ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo AIDS ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo AIDS na Google.cz

Vyhledat výraz AIDS ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz AIDS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo AIDS například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova AIDS? resp. jaký je význam pojmu AIDS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AIDS, odpověď na dotaz co je to AIDS?. Víte např. kdo to je Nohsled? Znáte a víte kdo je Ivan Vladimirovič Mičurin? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?