Co je to?
Výraz, termín, definice slova Euforie. Co znamená odborný pojem Euforie z kategorie Lékařství?

Co je to Euforie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Euforie?

Euforie je druh duševního nebo citového stavu. Jedná se o individuální a velmi silný pocit obrovského štěstí a pohody jak psychické, tak fyzické. Tyto radostné pocity bývají často přehnané. Pojem euforie pochází z řečtiny, jedná se o termín z oblasti lékařství, užívá se i v souvislostech s meditací a náboženskými zvyklostmi.
Je-li euforie příliš silná a není spontánní, může být součástí onemocnění nebo důsledkem požití velkého množství alkoholu nebo drog. Pocity euforie lze běžně zažít při vítězství v nějaké činnosti nebo třeba při orgazmu. Pokud není příčina euforie přirozená nebo způsobená povzbuzujícími látkami, může se jednat o některou z duševních poruch, jakými jsou například demence nebo maniodepresivní psychóza či zvýšená činnost štítné žlázy. Léčba je náročná, podle diagnózy lze využít léků, odvykací nebo psychiatrické léčby a vyžaduje spolupráci pacientů.


Co je to Euforie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Euforie. Co znamená odborný pojem Euforie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Euforie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: co znamená, odborný výraz, informace, přesný význam, slovník, lékařství, názvosloví, význam slova, pojem, Euforie, definice, lékařství, význam pojmu, heslo, slovo, termín, přesný výraz, lexikon


Pojem Euforie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Euforie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Euforie je lékařsky uznaný duševně/emoční stav definován jako subjektivní pocit velké (obvykle přehnané) radosti, štěstí a tělesné či psychické pohody. Technicky je euforie afekt; termín je však často hovorově používán k definování emoce jako intenzivního stavu mimořádného štěstí kombinovaného s ohromným pocitem psychické pohody. Slovo euforie pochází z řeckého εὐφορία. Euforie je obecně považována za zveličený stav, vyplývající z abnormálního psychického stavu navozeného či nenavozeného farmaceutiky a zpravidla jí není dosahováno při běžné lidské činnosti. Výjimku tvoří některé přirozené druhy chování, jako například aktivity vedoucí k orgasmu či triumf atletů, které mohou navodit stav euforie. Euforie je rovněž zmiňována v souvislosti s některými náboženskými a duchovními rituály a meditacemi.

Jiné zdroje informací o pojmu Euforie

Zkusit najít termín Euforie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Euforie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Euforie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Euforie ve Wikizdrojích

Najít slovo Euforie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Euforie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Euforie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Euforie? resp. jaký je význam slova Euforie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Euforie, odpověď na dotaz co je to Euforie?. Víte např. kdo to je Ludvík XIV? Znáte a víte kdo je Obchodní ředitel? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.