Co je to?
Definice výrazu, termínu Euforie. Co znamená odborný pojem Euforie z kategorie Lékařství?

Co je to Euforie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Euforie?

Euforie je druh duševního nebo citového stavu. Jedná se o individuální a velmi silný pocit obrovského štěstí a pohody jak psychické, tak fyzické. Tyto radostné pocity bývají často přehnané. Pojem euforie pochází z řečtiny, jedná se o termín z oblasti lékařství, užívá se i v souvislostech s meditací a náboženskými zvyklostmi.
Je-li euforie příliš silná a není spontánní, může být součástí onemocnění nebo důsledkem požití velkého množství alkoholu nebo drog. Pocity euforie lze běžně zažít při vítězství v nějaké činnosti nebo třeba při orgazmu. Pokud není příčina euforie přirozená nebo způsobená povzbuzujícími látkami, může se jednat o některou z duševních poruch, jakými jsou například demence nebo maniodepresivní psychóza či zvýšená činnost štítné žlázy. Léčba je náročná, podle diagnózy lze využít léků, odvykací nebo psychiatrické léčby a vyžaduje spolupráci pacientů.


Co je to Euforie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Euforie. Co znamená odborný pojem Euforie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Euforie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: heslo, Euforie, definice pojmu, terminus technicus, synonymum, přesný výraz, co je to Euforie?, terminologie, význam pojmu, význam, slovo, Lékařství, odborné názvosloví, Lékařství, formulace, definice, wiki, lexikon


Pojem Euforie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Euforie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Euforie je lékařsky uznaný duševně/emoční stav definován jako subjektivní pocit velké (obvykle přehnané) radosti, štěstí a tělesné či psychické pohody. Technicky je euforie afekt; termín je však často hovorově používán k definování emoce jako intenzivního stavu mimořádného štěstí kombinovaného s ohromným pocitem psychické pohody. Slovo euforie pochází z řeckého εὐφορία. Euforie je obecně považována za zveličený stav, vyplývající z abnormálního psychického stavu navozeného či nenavozeného farmaceutiky a zpravidla jí není dosahováno při běžné lidské činnosti. Výjimku tvoří některé přirozené druhy chování, jako například aktivity vedoucí k orgasmu či triumf atletů, které mohou navodit stav euforie. Euforie je rovněž zmiňována v souvislosti s některými náboženskými a duchovními rituály a meditacemi.

Více informací o slovu Euforie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Euforie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Euforie na Youtube

Zkusit najít pojem Euforie ve Wikislovníku

Najít výraz Euforie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Euforie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Euforie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Euforie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Euforie? resp. jaký je význam pojmu Euforie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Euforie, odpověď na dotaz co je to Euforie?. Víte např. kdo to je Epidemiolog? Znáte a víte kdo je Skladník? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.