Co je to?
Odborný výraz, definice slova Euforie. Co znamená slovo Euforie z kategorie Lékařství?

Co je Euforie?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Euforie

Euforie je druh duševního nebo citového stavu. Jedná se o individuální a velmi silný pocit obrovského štěstí a pohody jak psychické, tak fyzické. Tyto radostné pocity bývají často přehnané. Pojem euforie pochází z řečtiny, jedná se o termín z oblasti lékařství, užívá se i v souvislostech s meditací a náboženskými zvyklostmi.
Je-li euforie příliš silná a není spontánní, může být součástí onemocnění nebo důsledkem požití velkého množství alkoholu nebo drog. Pocity euforie lze běžně zažít při vítězství v nějaké činnosti nebo třeba při orgazmu. Pokud není příčina euforie přirozená nebo způsobená povzbuzujícími látkami, může se jednat o některou z duševních poruch, jakými jsou například demence nebo maniodepresivní psychóza či zvýšená činnost štítné žlázy. Léčba je náročná, podle diagnózy lze využít léků, odvykací nebo psychiatrické léčby a vyžaduje spolupráci pacientů.


Co je to Euforie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Euforie. Co znamená slovo Euforie z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text (Euforie) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Euforie patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: pojem, význam, popis, co je to Euforie?, heslo, synonymum, formulace, lékařství, odborné názvosloví, co znamená, terminus technicus, co to je, informace, lékařství, wiki, definice, slovo, slovník


Pojem Euforie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Euforie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Euforie je lékařsky uznaný duševně/emoční stav definován jako subjektivní pocit velké (obvykle přehnané) radosti, štěstí a tělesné či psychické pohody. Technicky je euforie afekt; termín je však často hovorově používán k definování emoce jako intenzivního stavu mimořádného štěstí kombinovaného s ohromným pocitem psychické pohody. Slovo euforie pochází z řeckého εὐφορία. Euforie je obecně považována za zveličený stav, vyplývající z abnormálního psychického stavu navozeného či nenavozeného farmaceutiky a zpravidla jí není dosahováno při běžné lidské činnosti. Výjimku tvoří některé přirozené druhy chování, jako například aktivity vedoucí k orgasmu či triumf atletů, které mohou navodit stav euforie. Euforie je rovněž zmiňována v souvislosti s některými náboženskými a duchovními rituály a meditacemi.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Euforie na Youtube

Hledat slovo Euforie ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Euforie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Euforie na Google obrázcích

Hledat heslo Euforie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Euforie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Euforie například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to Euforie? resp. co znamená výraz Euforie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Euforie, odpověď na dotaz co je to Euforie?. Víte např. kdo to je Jan Čenský? Znáte a víte kdo je Náměstek? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Euforie i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.