Co je to?
Definice výrazu, termínu Euforie. Co znamená odborný pojem Euforie z kategorie Lékařství?

Co je to Euforie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Euforie?

Euforie je druh duševního nebo citového stavu. Jedná se o individuální a velmi silný pocit obrovského štěstí a pohody jak psychické, tak fyzické. Tyto radostné pocity bývají často přehnané. Pojem euforie pochází z řečtiny, jedná se o termín z oblasti lékařství, užívá se i v souvislostech s meditací a náboženskými zvyklostmi.
Je-li euforie příliš silná a není spontánní, může být součástí onemocnění nebo důsledkem požití velkého množství alkoholu nebo drog. Pocity euforie lze běžně zažít při vítězství v nějaké činnosti nebo třeba při orgazmu. Pokud není příčina euforie přirozená nebo způsobená povzbuzujícími látkami, může se jednat o některou z duševních poruch, jakými jsou například demence nebo maniodepresivní psychóza či zvýšená činnost štítné žlázy. Léčba je náročná, podle diagnózy lze využít léků, odvykací nebo psychiatrické léčby a vyžaduje spolupráci pacientů.


Co je to Euforie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Euforie. Co znamená odborný pojem Euforie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Euforie můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Euforie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, odborný výraz, co znamená, vysvětlení, slovo, přesný výraz, heslo, wiki, Lékařství, Lékařství, lexikon, co to je, informace, přesný význam, význam, definice, Euforie


Pojem Euforie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Euforie dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Euforie je lékařsky uznaný duševně/emoční stav definován jako subjektivní pocit velké (obvykle přehnané) radosti, štěstí a tělesné či psychické pohody. Technicky je euforie afekt; termín je však často hovorově používán k definování emoce jako intenzivního stavu mimořádného štěstí kombinovaného s ohromným pocitem psychické pohody. Slovo euforie pochází z řeckého εὐφορία. Euforie je obecně považována za zveličený stav, vyplývající z abnormálního psychického stavu navozeného či nenavozeného farmaceutiky a zpravidla jí není dosahováno při běžné lidské činnosti. Výjimku tvoří některé přirozené druhy chování, jako například aktivity vedoucí k orgasmu či triumf atletů, které mohou navodit stav euforie. Euforie je rovněž zmiňována v souvislosti s některými náboženskými a duchovními rituály a meditacemi.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Euforie na Youtube

Vyhledat výraz Euforie na Google.cz

Vyhledat termín Euforie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Euforie ve Wikimedia Commons

Najít termín Euforie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Euforie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Euforie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Euforie? resp. co se skrývá pod slovem Euforie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Euforie, odpověď na dotaz co je to Euforie?. Víte např. kdo to je Karel Černoch? Znáte a víte kdo je Soudní zapisovatel? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Euforie i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.