Co je to?
Definice výrazu, termínu Euforie. Co znamená odborný pojem Euforie z kategorie Lékařství?

Co je to Euforie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Euforie?

Euforie je druh duševního nebo citového stavu. Jedná se o individuální a velmi silný pocit obrovského štěstí a pohody jak psychické, tak fyzické. Tyto radostné pocity bývají často přehnané. Pojem euforie pochází z řečtiny, jedná se o termín z oblasti lékařství, užívá se i v souvislostech s meditací a náboženskými zvyklostmi.
Je-li euforie příliš silná a není spontánní, může být součástí onemocnění nebo důsledkem požití velkého množství alkoholu nebo drog. Pocity euforie lze běžně zažít při vítězství v nějaké činnosti nebo třeba při orgazmu. Pokud není příčina euforie přirozená nebo způsobená povzbuzujícími látkami, může se jednat o některou z duševních poruch, jakými jsou například demence nebo maniodepresivní psychóza či zvýšená činnost štítné žlázy. Léčba je náročná, podle diagnózy lze využít léků, odvykací nebo psychiatrické léčby a vyžaduje spolupráci pacientů.


Co je to Euforie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Euforie. Co znamená odborný pojem Euforie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Euforie) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Euforie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, odborný výraz, informace, slovník, Lékařství, co to je, Lékařství, synonymum, heslo, přesný výraz, význam, co je to Euforie?, slovo, formulace, Euforie, wiki, terminus technicus


Pojem Euforie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Euforie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Euforie je lékařsky uznaný duševně/emoční stav definován jako subjektivní pocit velké (obvykle přehnané) radosti, štěstí a tělesné či psychické pohody. Technicky je euforie afekt; termín je však často hovorově používán k definování emoce jako intenzivního stavu mimořádného štěstí kombinovaného s ohromným pocitem psychické pohody. Slovo euforie pochází z řeckého εὐφορία. Euforie je obecně považována za zveličený stav, vyplývající z abnormálního psychického stavu navozeného či nenavozeného farmaceutiky a zpravidla jí není dosahováno při běžné lidské činnosti. Výjimku tvoří některé přirozené druhy chování, jako například aktivity vedoucí k orgasmu či triumf atletů, které mohou navodit stav euforie. Euforie je rovněž zmiňována v souvislosti s některými náboženskými a duchovními rituály a meditacemi.

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Euforie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Euforie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Euforie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Euforie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Euforie na Google.cz

Hledat pojem Euforie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Euforie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Euforie? resp. co znamená výraz Euforie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Euforie, odpověď na dotaz co je to Euforie?. Víte např. kdo to je Céline Dion? Znáte a víte kdo je Skladník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Euforie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.