Co je to?
Definice odborného termínu, slova IP adresa. Co znamená pojem IP adresa z kategorie Počítače?

Co je to IP adresa? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu IP adresa

V informatice se setkáváme s čísly značícími síťové rozhraní v počítačové síti, která používá protokol IP. Nejčastěji narazíme na verzi IPv4, který používá 32bitové adresy, nicméně tento zastaralý systém by se měl nahradit verzí IPv6, jež pracuje s 128bitovými adresami. Důvodem nahrazení je, že starý systém již neměl dostatek IP adres. IP protokolem se řídí všechny počítače připojené do sítě.


Co je to IP adresa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova IP adresa. Co znamená pojem IP adresa z kategorie Počítače?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo IP adresa je v sekci Počítače

Klíčová slova: názvosloví, definice, odborný výraz, význam pojmu, termín, pojem, popis, význam, terminus technicus, přesný význam, Počítače, synonymum, definice pojmu, Počítače, IP adresa, heslo, formulace, slovník


Pojem IP adresa je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín IP adresa? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

IP adresa (anglicky IP address) je v informatice číslo, které jednoznačně identifikuje síťové rozhraní v počítačové síti, která používá IP protokol. V současné době je nejrozšířenější IPv4, která používá 32bitové IP adresy, které jsou zapisovány dekadicky po jednotlivých oktetech (tj. po osmicích bitů), například 192.168.0.2. Z důvodu nedostatku adres je IPv4 postupně nahrazován protokolem IPv6, který používá 128bitové IP adresy zapsané hexadecimálně, například 2001:db8:0:1234:0:567:8:1.

Pro další informace o termínu IP adresa zkuste tyto odkazy

Hledat slovo IP adresa ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo IP adresa ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem IP adresa na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IP adresa ve Wikimedia Commons

Hledat heslo IP adresa ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem IP adresa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo IP adresa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova IP adresa? resp. co znamená slovo IP adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IP adresa, odpověď na dotaz co je to IP adresa?. Víte např. kdo to je Uprchlík? Znáte a víte kdo je Kašér? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Počítače). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.