Co je to?
Definice odborného termínu, slova IP adresa. Co znamená pojem IP adresa z kategorie Počítače?

Co je to IP adresa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu IP adresa

V informatice se setkáváme s čísly značícími síťové rozhraní v počítačové síti, která používá protokol IP. Nejčastěji narazíme na verzi IPv4, který používá 32bitové adresy, nicméně tento zastaralý systém by se měl nahradit verzí IPv6, jež pracuje s 128bitovými adresami. Důvodem nahrazení je, že starý systém již neměl dostatek IP adres. IP protokolem se řídí všechny počítače připojené do sítě.


Co je to IP adresa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova IP adresa. Co znamená pojem IP adresa z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text IP adresa s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz IP adresa se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: co je to IP adresa?, definice pojmu, pojem, informace, Počítače, Počítače, formulace, terminologie, slovník, lexikon, slovo, co znamená, wiki, definice, vysvětlení, názvosloví, termín, odborné názvosloví


Pojem IP adresa je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín IP adresa? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

IP adresa (anglicky IP address) je v informatice číslo, které jednoznačně identifikuje síťové rozhraní v počítačové síti, která používá IP protokol. V současné době je nejrozšířenější IPv4, která používá 32bitové IP adresy, které jsou zapisovány dekadicky po jednotlivých oktetech (tj. po osmicích bitů), například 192.168.0.2. Z důvodu nedostatku adres je IPv4 postupně nahrazován protokolem IPv6, který používá 128bitové IP adresy zapsané hexadecimálně, například 2001:db8:0:1234:0:567:8:1.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem IP adresa ve Wikislovníku

Najít slovo IP adresa ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IP adresa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo IP adresa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem IP adresa na Youtube

Najít termín IP adresa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo IP adresa například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo IP adresa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem IP adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IP adresa, odpověď na dotaz co je to IP adresa?. Víte např. kdo to je Skladník? Znáte a víte kdo je Kašér? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Počítače. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.