Co je to?
Definice odborného termínu, slova IP adresa. Co znamená pojem IP adresa z kategorie Počítače?

Co je to IP adresa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu IP adresa

V informatice se setkáváme s čísly značícími síťové rozhraní v počítačové síti, která používá protokol IP. Nejčastěji narazíme na verzi IPv4, který používá 32bitové adresy, nicméně tento zastaralý systém by se měl nahradit verzí IPv6, jež pracuje s 128bitovými adresami. Důvodem nahrazení je, že starý systém již neměl dostatek IP adres. IP protokolem se řídí všechny počítače připojené do sítě.


Co je to IP adresa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova IP adresa. Co znamená pojem IP adresa z kategorie Počítače?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu IP adresa? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín IP adresa patří do sekce Počítače

Klíčová slova: odborný výraz, termín, lexikon, heslo, význam pojmu, co to je, názvosloví, význam slova, formulace, Počítače, slovo, slovník, definice, odborné názvosloví, wiki, co je to IP adresa?, terminus technicus, co znamená


Pojem IP adresa je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem IP adresa? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

IP adresa (anglicky IP address) je v informatice číslo, které jednoznačně identifikuje síťové rozhraní v počítačové síti, která používá IP protokol. V současné době je nejrozšířenější IPv4, která používá 32bitové IP adresy, které jsou zapisovány dekadicky po jednotlivých oktetech (tj. po osmicích bitů), například 192.168.0.2. Z důvodu nedostatku adres je IPv4 postupně nahrazován protokolem IPv6, který používá 128bitové IP adresy zapsané hexadecimálně, například 2001:db8:0:1234:0:567:8:1.

Pro více informací o heslu IP adresa zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem IP adresa na Youtube

Vyhledat výraz IP adresa ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IP adresa ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IP adresa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz IP adresa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem IP adresa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo IP adresa například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova IP adresa? resp. jaká je definice termínu IP adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IP adresa, odpověď na dotaz co je to IP adresa?. Víte např. kdo to je Alžběta II? Znáte a víte kdo je Kašér? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Počítače U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.