Co je to?
Výraz, termín, definice slova IP adresa. Co znamená odborný pojem IP adresa z kategorie Počítače?

Co je to IP adresa? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu IP adresa

V informatice se setkáváme s čísly značícími síťové rozhraní v počítačové síti, která používá protokol IP. Nejčastěji narazíme na verzi IPv4, který používá 32bitové adresy, nicméně tento zastaralý systém by se měl nahradit verzí IPv6, jež pracuje s 128bitovými adresami. Důvodem nahrazení je, že starý systém již neměl dostatek IP adres. IP protokolem se řídí všechny počítače připojené do sítě.


Co je to IP adresa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova IP adresa. Co znamená odborný pojem IP adresa z kategorie Počítače?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova IP adresa můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín IP adresa je v sekci počítače

Klíčová slova: počítače, termín, přesný význam, význam slova, heslo, terminus technicus, názvosloví, formulace, terminologie, definice pojmu, význam, definice, pojem, odborný výraz, odborné názvosloví, IP adresa, slovo, co znamená


Pojem IP adresa je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín IP adresa? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

IP adresa (anglicky IP address) je v informatice číslo, které jednoznačně identifikuje síťové rozhraní v počítačové síti, která používá IP protokol. V současné době je nejrozšířenější IPv4, která používá 32bitové IP adresy, které jsou zapisovány dekadicky po jednotlivých oktetech (tj. po osmicích bitů), například 192.168.0.2. Z důvodu nedostatku adres je IPv4 postupně nahrazován protokolem IPv6, který používá 128bitové IP adresy zapsané hexadecimálně, například 2001:db8:0:1234:0:567:8:1.

Více informací o pojmu IP adresa lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz IP adresa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo IP adresa ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem IP adresa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz IP adresa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo IP adresa ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo IP adresa ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo IP adresa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená IP adresa? resp. co označuje slovo IP adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IP adresa, odpověď na dotaz co je to IP adresa?. Víte např. kdo to je Valérie Zawadská? Znáte a víte kdo je Ranhojič? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín IP adresa hledat i v jiných kategoriích (než počítače) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.