Co je to?
Definice výrazu, termínu IP adresa. Co znamená odborný pojem IP adresa z kategorie Počítače?

Co je to IP adresa? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla IP adresa?

V informatice se setkáváme s čísly značícími síťové rozhraní v počítačové síti, která používá protokol IP. Nejčastěji narazíme na verzi IPv4, který používá 32bitové adresy, nicméně tento zastaralý systém by se měl nahradit verzí IPv6, jež pracuje s 128bitovými adresami. Důvodem nahrazení je, že starý systém již neměl dostatek IP adres. IP protokolem se řídí všechny počítače připojené do sítě.


Co je to IP adresa? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu IP adresa. Co znamená odborný pojem IP adresa z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu IP adresa s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem IP adresa se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: synonymum, slovník, termín, co znamená, počítače, přesný význam, terminus technicus, definice, popis, formulace, wiki, co to je, pojem, vysvětlení, heslo, slovo, IP adresa, co je to IP adresa?


Pojem IP adresa je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín IP adresa? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

IP adresa (anglicky IP address) je v informatice číslo, které jednoznačně identifikuje síťové rozhraní v počítačové síti, která používá IP protokol. V současné době je nejrozšířenější IPv4, která používá 32bitové IP adresy, které jsou zapisovány dekadicky po jednotlivých oktetech (tj. po osmicích bitů), například 192.168.0.2. Z důvodu nedostatku adres je IPv4 postupně nahrazován protokolem IPv6, který používá 128bitové IP adresy zapsané hexadecimálně, například 2001:db8:0:1234:0:567:8:1.

Další zdroje informací o slovu IP adresa

Zkusit najít slovo IP adresa ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín IP adresa ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem IP adresa na Youtube

Hledat pojem IP adresa ve vyhledávači Yandex

Najít pojem IP adresa na Google.cz

Vyhledat pojem IP adresa ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo IP adresa například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co je to IP adresa? resp. co se přesně ukrývá za slovem IP adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IP adresa, odpověď na dotaz co je to IP adresa?. Víte např. kdo to je Pavel Poc? Znáte a víte kdo je Dyslektik? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo IP adresa i v jiné části webu než je kategorie počítače. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.