Co je to?
Definice výrazu IP adresa. Co znamená odborný pojem IP adresa z kategorie Počítače?

Co je IP adresa?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu IP adresa

V informatice se setkáváme s čísly značícími síťové rozhraní v počítačové síti, která používá protokol IP. Nejčastěji narazíme na verzi IPv4, který používá 32bitové adresy, nicméně tento zastaralý systém by se měl nahradit verzí IPv6, jež pracuje s 128bitovými adresami. Důvodem nahrazení je, že starý systém již neměl dostatek IP adres. IP protokolem se řídí všechny počítače připojené do sítě.


Co je to IP adresa? Význam slova, termín, Definice výrazu IP adresa. Co znamená odborný pojem IP adresa z kategorie Počítače?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova IP adresa můžete samozřejmě sdílet s ostatními na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo IP adresa je v sekci počítače

Klíčová slova: co je to IP adresa?, názvosloví, IP adresa, lexikon, odborné názvosloví, vysvětlení, definice, co znamená, synonymum, význam pojmu, definice pojmu, počítače, terminologie, význam slova, co to je, formulace, odborný výraz, přesný význam


Pojem IP adresa je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu IP adresa můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

IP adresa (anglicky IP address) je v informatice číslo, které jednoznačně identifikuje síťové rozhraní v počítačové síti, která používá IP protokol. V současné době je nejrozšířenější IPv4, která používá 32bitové IP adresy, které jsou zapisovány dekadicky po jednotlivých oktetech (tj. po osmicích bitů), například 192.168.0.2. Z důvodu nedostatku adres je IPv4 postupně nahrazován protokolem IPv6, který používá 128bitové IP adresy zapsané hexadecimálně, například 2001:db8:0:1234:0:567:8:1.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IP adresa ve Wikimedia Commons

Hledat frázi IP adresa ve vyhledávači Yandex

Najít heslo IP adresa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín IP adresa ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi IP adresa ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo IP adresa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo IP adresa například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova IP adresa? resp. co znamená výraz IP adresa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IP adresa, odpověď na dotaz co je to IP adresa?. Víte např. kdo to je Jakub Voráček? Znáte a víte kdo je Ranhojič? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je počítače. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.