Co je to?
Odborný výraz, definice slova Obligace. Co znamená pojem Obligace z kategorie Bankovnictví?

Co je to Obligace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Obligace

Dlouhodobý dluhopis vydávaný orgány místní samosprávy, státem nebo firmou se jmenuje obligace. Pokud obligace vydává vláda, pak tím sleduje krytí schodku státního rozpočtu.
Obligace mají oproti akciím menší rizikovost, nicméně i tak najdem rizik celou řadu. Mezi největší rizika držení obligací patří kreditní riziko, což znamená, že vydavatel dluhopisu nedodrží své závazky. Dalším rizikem je reinvestiční riziko, které by umožnilo reinvestici za nižší úrokové sazby.


Co je to Obligace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Obligace. Co znamená pojem Obligace z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Obligace patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: wiki, informace, přesný význam, co znamená, definice pojmu, význam pojmu, formulace, termín, slovo, názvosloví, slovník, definice, význam slova, co je to Obligace?, terminus technicus, Bankovnictví, heslo, význam


Pojem Obligace je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Obligace na Youtube

Najít výraz Obligace ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obligace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Obligace ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Obligace na Google.cz

Vyhledat pojem Obligace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Obligace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Obligace? resp. co označuje slovo Obligace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obligace, odpověď na dotaz co je to Obligace?. Víte např. kdo to je Filatelista? Znáte a víte kdo je Morfeus? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Bankovnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?