Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obligace. Co znamená odborný pojem Obligace z kategorie Bankovnictví?

Co je to Obligace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Obligace

Dlouhodobý dluhopis vydávaný orgány místní samosprávy, státem nebo firmou se jmenuje obligace. Pokud obligace vydává vláda, pak tím sleduje krytí schodku státního rozpočtu.
Obligace mají oproti akciím menší rizikovost, nicméně i tak najdem rizik celou řadu. Mezi největší rizika držení obligací patří kreditní riziko, což znamená, že vydavatel dluhopisu nedodrží své závazky. Dalším rizikem je reinvestiční riziko, které by umožnilo reinvestici za nižší úrokové sazby.


Co je to Obligace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Obligace. Co znamená odborný pojem Obligace z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Obligace sdílejte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Obligace je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: pojem, popis, wiki, význam slova, bankovnictví, odborné názvosloví, informace, co znamená, slovo, terminus technicus, heslo, slovník, odborný výraz, co je to Obligace?, vysvětlení, definice pojmu, názvosloví, bankovnictví


Pojem Obligace je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Obligace píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Obligace (z latinského obligó, váži, zavazuji), ale také povinnost nebo nutnost, může znamenat emisní dluhový cenný papír, jehož majitel má právo získat od osoby, která ji vydala, v dohodnutém termínu její nominální hodnotu penězi nebo jiným majetkovým ekvivalentem. Také dluhopis může stanovit právo vlastníka na získání procenta z jeho nominální hodnoty nebo jiných majetkových práv.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Obligace ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Obligace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Obligace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obligace ve Wikimedia Commons

Najít termín Obligace ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Obligace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Obligace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to Obligace? resp. co je to Obligace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obligace, odpověď na dotaz co je to Obligace?. Víte např. kdo to je Savec? Znáte a víte kdo je Héraklés? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Obligace v jiné sekci než bankovnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?