Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Obligace. Co znamená pojem Obligace z kategorie Bankovnictví?

Co je Obligace?

Co znamená pojem, definice termínu Obligace?

Dlouhodobý dluhopis vydávaný orgány místní samosprávy, státem nebo firmou se jmenuje obligace. Pokud obligace vydává vláda, pak tím sleduje krytí schodku státního rozpočtu.
Obligace mají oproti akciím menší rizikovost, nicméně i tak najdem rizik celou řadu. Mezi největší rizika držení obligací patří kreditní riziko, což znamená, že vydavatel dluhopisu nedodrží své závazky. Dalším rizikem je reinvestiční riziko, které by umožnilo reinvestici za nižší úrokové sazby.


Co je to Obligace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Obligace. Co znamená pojem Obligace z kategorie Bankovnictví?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Sdílejte text pojmu Obligace s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Obligace se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: Obligace, význam slova, formulace, slovník, terminus technicus, přesný význam, odborné názvosloví, definice pojmu, heslo, pojem, význam pojmu, synonymum, wiki, co je to Obligace?, bankovnictví, vysvětlení, názvosloví, popis


Pojem Obligace je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Obligace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Obligace (z latinského obligó, váži, zavazuji), ale také povinnost nebo nutnost, může znamenat emisní dluhový cenný papír, jehož majitel má právo získat od osoby, která ji vydala, v dohodnutém termínu její nominální hodnotu penězi nebo jiným majetkovým ekvivalentem. Také dluhopis může stanovit právo vlastníka na získání procenta z jeho nominální hodnoty nebo jiných majetkových práv.

Hledejte pojem Obligace v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Obligace ve Wikizdrojích

Najít slovo Obligace ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Obligace na Youtube

Hledat heslo Obligace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Obligace na Google.cz

Hledat frázi Obligace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Obligace například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Obligace? resp. co znamená Obligace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obligace, odpověď na dotaz co je to Obligace?. Víte např. kdo to je Tim Weaver? Znáte a víte kdo je Artemis? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Obligace i v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, bankovky na cestě, obligace, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?