Co je to?
Výraz, termín, definice slova Obligace. Co znamená odborný pojem Obligace z kategorie Bankovnictví?

Co je to Obligace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Obligace?

Dlouhodobý dluhopis vydávaný orgány místní samosprávy, státem nebo firmou se jmenuje obligace. Pokud obligace vydává vláda, pak tím sleduje krytí schodku státního rozpočtu.
Obligace mají oproti akciím menší rizikovost, nicméně i tak najdem rizik celou řadu. Mezi největší rizika držení obligací patří kreditní riziko, což znamená, že vydavatel dluhopisu nedodrží své závazky. Dalším rizikem je reinvestiční riziko, které by umožnilo reinvestici za nižší úrokové sazby.


Co je to Obligace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Obligace. Co znamená odborný pojem Obligace z kategorie Bankovnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Obligace doporučujeme sdílet s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Obligace se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: odborný výraz, co znamená, význam slova, Obligace, názvosloví, vysvětlení, termín, definice, význam pojmu, odborné názvosloví, formulace, synonymum, význam, terminus technicus, co je to Obligace?, přesný význam, informace, bankovnictví


Pojem Obligace je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Obligace? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Obligace (z latinského obligó, váži, zavazuji), ale také povinnost nebo nutnost, může znamenat emisní dluhový cenný papír, jehož majitel má právo získat od osoby, která ji vydala, v dohodnutém termínu její nominální hodnotu penězi nebo jiným majetkovým ekvivalentem. Také dluhopis může stanovit právo vlastníka na získání procenta z jeho nominální hodnoty nebo jiných majetkových práv.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Obligace ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Obligace na Google.cz

Hledat videa s názvem Obligace na Youtube

Najít slovo Obligace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Obligace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obligace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Obligace například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Obligace? resp. co vlastně znamená slovo Obligace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obligace, odpověď na dotaz co je to Obligace?. Víte např. kdo to je Oldřich Marek? Znáte a víte kdo je Artemis? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je bankovnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?