Co je to?
Odborný výraz, definice slova Obligace. Co znamená pojem Obligace z kategorie Bankovnictví?

Co je to Obligace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Obligace

Dlouhodobý dluhopis vydávaný orgány místní samosprávy, státem nebo firmou se jmenuje obligace. Pokud obligace vydává vláda, pak tím sleduje krytí schodku státního rozpočtu.
Obligace mají oproti akciím menší rizikovost, nicméně i tak najdem rizik celou řadu. Mezi největší rizika držení obligací patří kreditní riziko, což znamená, že vydavatel dluhopisu nedodrží své závazky. Dalším rizikem je reinvestiční riziko, které by umožnilo reinvestici za nižší úrokové sazby.


Co je to Obligace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Obligace. Co znamená pojem Obligace z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Obligace je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: co to je, synonymum, definice pojmu, význam, vysvětlení, co je to Obligace?, slovo, odborné názvosloví, co znamená, informace, terminologie, přesný výraz, termín, Bankovnictví, definice, odborný výraz, význam pojmu, slovník


Pojem Obligace je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Obligace?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Obligace (z latinského obligó, váži, zavazuji), ale také povinnost nebo nutnost, může znamenat emisní dluhový cenný papír, jehož majitel má právo získat od osoby, která ji vydala, v dohodnutém termínu její nominální hodnotu penězi nebo jiným majetkovým ekvivalentem. Také dluhopis může stanovit právo vlastníka na získání procenta z jeho nominální hodnoty nebo jiných majetkových práv.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Obligace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Obligace ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Obligace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obligace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Obligace na Youtube

Vyhledat slovo Obligace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Obligace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Obligace? resp. co to je Obligace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obligace, odpověď na dotaz co je to Obligace?. Víte např. kdo to je Keanu Reeves? Znáte a víte kdo je Priapos? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Bankovnictví U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?