Co je to?
Odborný výraz, definice slova Obligace. Co znamená pojem Obligace z kategorie Bankovnictví?

Co je to Obligace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Obligace

Dlouhodobý dluhopis vydávaný orgány místní samosprávy, státem nebo firmou se jmenuje obligace. Pokud obligace vydává vláda, pak tím sleduje krytí schodku státního rozpočtu.
Obligace mají oproti akciím menší rizikovost, nicméně i tak najdem rizik celou řadu. Mezi největší rizika držení obligací patří kreditní riziko, což znamená, že vydavatel dluhopisu nedodrží své závazky. Dalším rizikem je reinvestiční riziko, které by umožnilo reinvestici za nižší úrokové sazby.


Co je to Obligace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Obligace. Co znamená pojem Obligace z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Obligace doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Obligace se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: Bankovnictví, wiki, terminologie, přesný význam, Bankovnictví, informace, význam slova, terminus technicus, význam pojmu, význam, heslo, synonymum, co znamená, co to je, termín, definice pojmu, odborný výraz, popis


Pojem Obligace je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Obligace?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Obligace (z latinského obligó, váži, zavazuji), ale také povinnost nebo nutnost, může znamenat emisní dluhový cenný papír, jehož majitel má právo získat od osoby, která ji vydala, v dohodnutém termínu její nominální hodnotu penězi nebo jiným majetkovým ekvivalentem. Také dluhopis může stanovit právo vlastníka na získání procenta z jeho nominální hodnoty nebo jiných majetkových práv.

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Obligace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Obligace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Obligace ve Wikimedia Commons

Hledat termín Obligace ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Obligace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Obligace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Obligace například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Obligace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Obligace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obligace, odpověď na dotaz co je to Obligace?. Víte např. kdo to je Jakub Szántó? Znáte a víte kdo je Morfeus? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Obligace hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?