Co je to?
Definice výrazu, termínu Urea. Co znamená odborný pojem Urea z kategorie Chemie?

Co je to Urea? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Urea

Urea může mít v chemii dva významy. Jako urea se označuje močovina, též diamid kyseliny uhličité nebo karbamid. Jedná se o organickou sloučeninu kyslíku, uhlíku, dusíku a vodíku. Objevena byla v osmnáctém století.
Druhý význam slova urea je označení pro čtverečný minerál, který má bezbarvou, světle žlutou a světle hnědou barvu. Vzniká z moči a netopýřího guana, stabilní je pouze v suchém prostředí. Jedná se o pyramidální krystaly, masivní shluky, krusty a krystalické stalagmity. Praktické využití tento minerál žádné nemá. Známá místa výskytu jsou pouze v Austrálii a Saúdské Arábii.


Co je to Urea? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Urea. Co znamená odborný pojem Urea z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Urea doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Urea se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: názvosloví, informace, synonymum, co znamená, Chemie, vysvětlení, přesný výraz, terminus technicus, definice, co to je, odborný výraz, lexikon, slovo, pojem, formulace, přesný význam, heslo, slovník


Pojem Urea je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Urea? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Urea (Bridge, 1973), chemický vzorec CO(NH2)2, systematický název karbonyldiamid, je čtverečný minerál. Látka totožného chemického složení je v organické chemii a biologii známá pod názvem močovina. Název je zároveň triviálním názvem sloučeniny.

Další zdroje informací

Najít slovo Urea ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Urea ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Urea ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Urea na Google.cz

Hledat termín Urea ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Urea na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Urea například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Urea? resp. jaká je definice termínu Urea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urea, odpověď na dotaz co je to Urea?. Víte např. kdo to je Hobit? Znáte a víte kdo je Krakonoš? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Urea hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.