Co je to?
Definice výrazu, termínu Urea. Co znamená odborný pojem Urea z kategorie Chemie?

Co je to Urea? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Urea

Urea může mít v chemii dva významy. Jako urea se označuje močovina, též diamid kyseliny uhličité nebo karbamid. Jedná se o organickou sloučeninu kyslíku, uhlíku, dusíku a vodíku. Objevena byla v osmnáctém století.
Druhý význam slova urea je označení pro čtverečný minerál, který má bezbarvou, světle žlutou a světle hnědou barvu. Vzniká z moči a netopýřího guana, stabilní je pouze v suchém prostředí. Jedná se o pyramidální krystaly, masivní shluky, krusty a krystalické stalagmity. Praktické využití tento minerál žádné nemá. Známá místa výskytu jsou pouze v Austrálii a Saúdské Arábii.


Co je to Urea? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Urea. Co znamená odborný pojem Urea z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Urea patří do sekce Chemie

Klíčová slova: formulace, slovo, pojem, wiki, terminus technicus, význam, odborný výraz, Urea, informace, význam slova, co to je, heslo, lexikon, přesný výraz, odborné názvosloví, terminologie, co je to Urea?, definice


Pojem Urea je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Urea můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Urea (Bridge, 1973), chemický vzorec CO(NH2)2, systematický název karbonyldiamid, je čtverečný minerál. Látka totožného chemického složení je v organické chemii a biologii známá pod názvem močovina. Název je zároveň triviálním názvem sloučeniny.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Urea ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Urea ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Urea ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Urea na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Urea ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Urea ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Urea například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Urea? resp. co je to Urea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urea, odpověď na dotaz co je to Urea?. Víte např. kdo to je Otec národa? Znáte a víte kdo je Krakonoš? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Chemie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.