Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Urea. Co znamená pojem Urea z kategorie Chemie?

Co je Urea?

Co znamená pojem, definice termínu Urea?

Urea může mít v chemii dva významy. Jako urea se označuje močovina, též diamid kyseliny uhličité nebo karbamid. Jedná se o organickou sloučeninu kyslíku, uhlíku, dusíku a vodíku. Objevena byla v osmnáctém století.
Druhý význam slova urea je označení pro čtverečný minerál, který má bezbarvou, světle žlutou a světle hnědou barvu. Vzniká z moči a netopýřího guana, stabilní je pouze v suchém prostředí. Jedná se o pyramidální krystaly, masivní shluky, krusty a krystalické stalagmity. Praktické využití tento minerál žádné nemá. Známá místa výskytu jsou pouze v Austrálii a Saúdské Arábii.


Co je to Urea? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Urea. Co znamená pojem Urea z kategorie Chemie?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Urea s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Urea se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, co to je, wiki, přesný význam, slovník, odborné názvosloví, chemie, popis, co je to Urea?, co znamená, definice pojmu, odborný výraz, formulace, chemie, přesný výraz, Urea, informace


Pojem Urea je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Urea? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Urea (Bridge, 1973), chemický vzorec CO(NH2)2, systematický název karbonyldiamid, je čtverečný minerál. Látka totožného chemického složení je v organické chemii a biologii známá pod názvem močovina. Název je zároveň triviálním názvem sloučeniny.

Pro další informace o termínu Urea zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Urea na Google.cz

Hledat slovo Urea na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Urea ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Urea na Youtube

Zkusit najít heslo Urea ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Urea ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Urea například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Urea? resp. co je to Urea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urea, odpověď na dotaz co je to Urea?. Víte např. kdo to je Havíř? Znáte a víte kdo je Pokémon? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Urea i v jiné sekci než je kategorie chemie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, kádinky, urea, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.