Co je to?
Výraz, termín, definice slova Urea. Co znamená odborný pojem Urea z kategorie Chemie?

Co je to Urea? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Urea?

Urea může mít v chemii dva významy. Jako urea se označuje močovina, též diamid kyseliny uhličité nebo karbamid. Jedná se o organickou sloučeninu kyslíku, uhlíku, dusíku a vodíku. Objevena byla v osmnáctém století.
Druhý význam slova urea je označení pro čtverečný minerál, který má bezbarvou, světle žlutou a světle hnědou barvu. Vzniká z moči a netopýřího guana, stabilní je pouze v suchém prostředí. Jedná se o pyramidální krystaly, masivní shluky, krusty a krystalické stalagmity. Praktické využití tento minerál žádné nemá. Známá místa výskytu jsou pouze v Austrálii a Saúdské Arábii.


Co je to Urea? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Urea. Co znamená odborný pojem Urea z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Urea patří do sekce chemie

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, definice, význam slova, wiki, přesný význam, terminus technicus, pojem, význam, informace, popis, heslo, slovník, co znamená


Pojem Urea je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Urea? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Urea (Bridge, 1973), chemický vzorec CO(NH2)2, systematický název karbonyldiamid, je čtverečný minerál. Látka totožného chemického složení je v organické chemii a biologii známá pod názvem močovina. Název je zároveň triviálním názvem sloučeniny.

Hledejte pojem Urea v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Urea ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Urea ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Urea na Youtube

Zkusit najít pojem Urea ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Urea ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Urea na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Urea například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Urea? resp. co znamená Urea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urea, odpověď na dotaz co je to Urea?. Víte např. kdo to je Wilhelm Conrad Röntgen? Znáte a víte kdo je Leviatan? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než chemie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.