Co je to?
Definice výrazu, termínu Urea. Co znamená odborný pojem Urea z kategorie Chemie?

Co je to Urea? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Urea?

Urea může mít v chemii dva významy. Jako urea se označuje močovina, též diamid kyseliny uhličité nebo karbamid. Jedná se o organickou sloučeninu kyslíku, uhlíku, dusíku a vodíku. Objevena byla v osmnáctém století.
Druhý význam slova urea je označení pro čtverečný minerál, který má bezbarvou, světle žlutou a světle hnědou barvu. Vzniká z moči a netopýřího guana, stabilní je pouze v suchém prostředí. Jedná se o pyramidální krystaly, masivní shluky, krusty a krystalické stalagmity. Praktické využití tento minerál žádné nemá. Známá místa výskytu jsou pouze v Austrálii a Saúdské Arábii.


Co je to Urea? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Urea. Co znamená odborný pojem Urea z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Urea je v kategorii Chemie

Klíčová slova: formulace, co znamená, slovo, lexikon, terminus technicus, slovník, Chemie, vysvětlení, názvosloví, definice, Chemie, heslo, přesný význam, definice pojmu, Urea, odborné názvosloví, termín, wiki


Pojem Urea je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Urea?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Urea (Bridge, 1973), chemický vzorec CO(NH2)2, systematický název karbonyldiamid, je čtverečný minerál. Látka totožného chemického složení je v organické chemii a biologii známá pod názvem močovina. Název je zároveň triviálním názvem sloučeniny.

Jiné informační zdroje o pojmu Urea

Najít pojem Urea ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Urea ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Urea ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Urea na Youtube

Zkusit najít výraz Urea ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Urea na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Urea například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Urea? resp. co znamená slovo Urea? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urea, odpověď na dotaz co je to Urea?. Víte např. kdo to je Izák? Znáte a víte kdo je Geolog? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.