Co je to?
Definice výrazu, termínu Tabulátor. Co znamená odborný pojem Tabulátor z kategorie Počítače?

Co je Tabulátor?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tabulátor

Tabulátor je jednou ze speciálních kláves jak u psacích strojů, tak na klávesnicích používaných u počítačů. Díky jeho použití je možné jednoduchým způsobem zarovnat a zapsat texty nebo údaje do sloupečků, které se zarovnají od společné svislice. Tabulátor může být označením klávesy, pojmenováním samotného úkonu stisknutí i znakem, který se pak v programu objeví. Při stisknutí klávesy se zašle odpovídající kód do operačního systému, který ho vyhodnotí jako znak tabulátoru.
Tabulátor se řadí mezi bílé znaky, tedy ty, které nejsou vidět. Zřetelný je pouze výsledek jejich použití. Programátoři využívají tabulátor při uložení dat jako oddělovač a zarovnávač bloků zdrojových kódů. Svou úlohu sehrává tabulátor také ve formulářích.


Co je to Tabulátor? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tabulátor. Co znamená odborný pojem Tabulátor z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Tabulátor je v kategorii počítače

Klíčová slova: informace, přesný výraz, slovník, odborné názvosloví, heslo, definice pojmu, Tabulátor, synonymum, definice, vysvětlení, termín, co to je, terminologie, popis, formulace, názvosloví, význam slova, lexikon


Pojem Tabulátor je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tabulátor? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tabulátor je speciální klávesa na klávesnici počítačů a psacích strojů. Umožňuje snadný zápis údajů do sloupců, které jsou zarovnány od jednotné svislice. Na psacích strojích býval kromě klávesy tabulátoru i dekadický tabulátor, který byl tvořen několika klávesami. Tento tabulátor umožňoval zarovnávat číselné údaje do sloupců na desetinný oddělovač (čárku).

Více informací o pojmu Tabulátor lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Tabulátor na Youtube

Zkusit najít Tabulátor ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Tabulátor na Google.cz

Zkusit najít Tabulátor ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Tabulátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tabulátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tabulátor například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte co to je Tabulátor? resp. co označuje slovo Tabulátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tabulátor, odpověď na dotaz co je to Tabulátor?. Víte např. kdo to je Ramzan Kadyrov? Znáte a víte kdo je Rudolf Hegenbart? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než počítače). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, tablet software, tabulátor, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.