Co je to?
Definice výrazu Tabulátor. Co znamená odborný pojem Tabulátor z kategorie Počítače?

Co je Tabulátor? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tabulátor?

Tabulátor je jednou ze speciálních kláves jak u psacích strojů, tak na klávesnicích používaných u počítačů. Díky jeho použití je možné jednoduchým způsobem zarovnat a zapsat texty nebo údaje do sloupečků, které se zarovnají od společné svislice. Tabulátor může být označením klávesy, pojmenováním samotného úkonu stisknutí i znakem, který se pak v programu objeví. Při stisknutí klávesy se zašle odpovídající kód do operačního systému, který ho vyhodnotí jako znak tabulátoru.
Tabulátor se řadí mezi bílé znaky, tedy ty, které nejsou vidět. Zřetelný je pouze výsledek jejich použití. Programátoři využívají tabulátor při uložení dat jako oddělovač a zarovnávač bloků zdrojových kódů. Svou úlohu sehrává tabulátor také ve formulářích.


Co je to Tabulátor? Význam slova, termín, Definice výrazu Tabulátor. Co znamená odborný pojem Tabulátor z kategorie Počítače?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Tabulátor můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Tabulátor je v sekci počítače

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, formulace, slovník, význam slova, informace, počítače, terminus technicus, slovo, přesný význam, co to je, vysvětlení, odborný výraz, heslo, wiki, termín, význam, počítače


Pojem Tabulátor je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Tabulátor dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tabulátor je speciální klávesa na klávesnici počítačů a psacích strojů. Umožňuje snadný zápis údajů do sloupců, které jsou zarovnány od jednotné svislice. Na psacích strojích býval kromě klávesy tabulátoru i dekadický tabulátor, který byl tvořen několika klávesami. Tento tabulátor umožňoval zarovnávat číselné údaje do sloupců na desetinný oddělovač (čárku).

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Tabulátor ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Tabulátor na Youtube

Vyhledat heslo Tabulátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Tabulátor ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Tabulátor ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Tabulátor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tabulátor například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Tabulátor? resp. co znamená slovo Tabulátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tabulátor, odpověď na dotaz co je to Tabulátor?. Víte např. kdo to je Nora Fridrichová? Znáte a víte kdo je Invalidní důchodce? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Tabulátor i v jiné části webu než je kategorie počítače. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.