Co je to?
Definice výrazu, termínu Tabulátor. Co znamená odborný pojem Tabulátor z kategorie Počítače?

Co je to Tabulátor? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Tabulátor?

Tabulátor je jednou ze speciálních kláves jak u psacích strojů, tak na klávesnicích používaných u počítačů. Díky jeho použití je možné jednoduchým způsobem zarovnat a zapsat texty nebo údaje do sloupečků, které se zarovnají od společné svislice. Tabulátor může být označením klávesy, pojmenováním samotného úkonu stisknutí i znakem, který se pak v programu objeví. Při stisknutí klávesy se zašle odpovídající kód do operačního systému, který ho vyhodnotí jako znak tabulátoru.
Tabulátor se řadí mezi bílé znaky, tedy ty, které nejsou vidět. Zřetelný je pouze výsledek jejich použití. Programátoři využívají tabulátor při uložení dat jako oddělovač a zarovnávač bloků zdrojových kódů. Svou úlohu sehrává tabulátor také ve formulářích.


Co je to Tabulátor? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Tabulátor. Co znamená odborný pojem Tabulátor z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tabulátor je v kategorii Počítače

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, co je to Tabulátor?, Počítače, informace, Počítače, wiki, definice, co to je, slovník, přesný význam, odborné názvosloví, synonymum, terminologie, názvosloví, Tabulátor, vysvětlení, definice pojmu


Pojem Tabulátor je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tabulátor můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Tabulátor je speciální klávesa na klávesnici počítačů a psacích strojů. Umožňuje snadný zápis údajů do sloupců, které jsou zarovnány od jednotné svislice. Na psacích strojích býval kromě klávesy tabulátoru i dekadický tabulátor, který byl tvořen několika klávesami. Tento tabulátor umožňoval zarovnávat číselné údaje do sloupců na desetinný oddělovač (čárku).

Další informační zdroje o slovu Tabulátor

Zkusit najít termín Tabulátor ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Tabulátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Tabulátor ve Wikislovníku

Najít pojem Tabulátor ve Wikizdrojích

Najít termín Tabulátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Tabulátor ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tabulátor například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Tabulátor? resp. co se skrývá pod slovem Tabulátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tabulátor, odpověď na dotaz co je to Tabulátor?. Víte např. kdo to je Šéfkuchař? Znáte a víte kdo je Petra Janů? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Počítače). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.