Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Molotovův koktejl. Co znamená pojem Molotovův koktejl z kategorie Různé?

Co je Molotovův koktejl? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Molotovův koktejl?

Molotovův koktejl je označení zbraně, která byla známá již ve starověku. V té době se jednalo o nádoby z hlíny, které obsahovaly vysoce hořlavé látky, jako například speciální oleje. S jejich pomocí se podpalovaly hradby, obléhací věže a další stavební prvky.Tato zbraň vnášela značný zmatek do řad nepřátel. Masové užití nastalo v průběhu španělské občanské války, kdy se jednoduché zápalné láhve používaly jako improvizovaná zbraň proti obrněným automobilům a tankům. Podobně byly využity i v tzv. zimní válce Ruska proti Finsku. S jejich pomocí byl zastaven právě postup ruských tanků.
V této době vznikl samotný název Molotovův koktejl podle sovětského komisaře pro zahraniční věci Molotova. Ten byl ve Finsku nenáviděn ještě více než Stalin a byl považován za strůjce této zimní války. Pojmenováním vyjadřovali finští vojáci svůj nepřátelský postoj k jeho osobě. Posléze se toto označení rozšířilo i do dalších armád, včetně té sovětské.

Odborný termín, výraz, slovo Molotovův koktejl. Co znamená pojem Molotovův koktejl z kategorie Různé?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Molotovův koktejl? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Molotovův koktejl se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: slovo, terminus technicus, vysvětlení, různé, názvosloví, přesný výraz, heslo, popis, definice, různé, terminologie, definice pojmu, slovník, informace, lexikon, odborné názvosloví, význam pojmu, co je to Molotovův koktejl?


Pojem Molotovův koktejl je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Molotovův koktejl ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Molotovův koktejl ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Molotovův koktejl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Molotovův koktejl ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Molotovův koktejl na Google.cz

Hledat termín Molotovův koktejl ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Molotovův koktejl například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Molotovův koktejl? resp. co se skrývá pod slovem Molotovův koktejl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Molotovův koktejl, odpověď na dotaz co je to Molotovův koktejl?. Víte např. kdo to je Jan Sokol? Znáte a víte kdo je Andrea Černá? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Molotovův koktejl hledat i v jiných kategoriích (než různé). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?