Co je to?
Definice výrazu Common Rail. Co znamená odborný pojem Common Rail z kategorie Technika?

Co to je Common Rail? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Common Rail

Common Rail označuje systém přísunu paliva především do vznětových, ale i zážehových motorů. Přímo se takto nazývá trubka zásobníku, udržující vysoký tlak pumpy paliva. Tato trubka má takový průměr, aby v ní nekolísal tlak paliva, které při vstřicích ubyde.
Palivo pod vyšším tlakem tvoří lépe hořlavou směs, takže motor má vyšší účinnost, točivý moment a výkon. Snižuje se hlučnost, emise a vibrace.


Co je to Common Rail? Význam slova, termín, Definice výrazu Common Rail. Co znamená odborný pojem Common Rail z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Common Rail? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Common Rail se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: význam slova, popis, co to je, wiki, Common Rail, přesný výraz, slovník, definice pojmu, vysvětlení, definice, význam pojmu, synonymum, odborné názvosloví, slovo, odborný výraz, termín, Technika, význam


Pojem Common Rail je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Common Rail?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Common rail (také Common-Rail) je systém přísunu paliva do vznětových ale i zážehových motorů. V podstatě se jedná o vysokotlakový zásobník, jímž je trubka (common rail), která vydrží vysoký tlak pumpy paliva. Je obyčejně většího průměru, tak aby v ni nedocházelo ke kolísání tlaku paliva, které ubývá při vstřiku. Palivo vstřikované do válce jemněji rozptýlené více menšími otvory vstřikovače k tomu potřebným vyšším tlakem tvoří lépe hořlavou směs, čímž se dosahuje vyšší účinnosti motoru, vyššího točivého momentu a výkonu, menších emisí a nižší hlučnosti a vibrací - to i díky vyrovnanosti jednotlivých válců eliminací přípravy dávky paliva pro válce odděleně - zdroj tlaku je jeden a zbývá tak rozptyl ve velikosti dávky a časování daný vedením, vstřikovačem a rozdíly v geometrii jednotlivých válců. Oproti jiným systémům je tlak paliva vytvářen nezávisle na otáčkách motoru a vstřikovaném množství paliva a je vždy dostatečný – právě díky zásobníku tlaku.

Další možné informační zdroje

Najít výraz Common Rail ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Common Rail ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Common Rail ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Common Rail na Youtube

Zkusit najít výraz Common Rail ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Common Rail ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Common Rail například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Common Rail? resp. co to je Common Rail? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Common Rail, odpověď na dotaz co je to Common Rail?. Víte např. kdo to je Barista? Znáte a víte kdo je Adéla Gondíková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.