Co je to?
Výraz, termín, definice slova Common Rail. Co znamená odborný pojem Common Rail z kategorie Technika?

Co je to Common Rail? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Common Rail?

Common Rail označuje systém přísunu paliva především do vznětových, ale i zážehových motorů. Přímo se takto nazývá trubka zásobníku, udržující vysoký tlak pumpy paliva. Tato trubka má takový průměr, aby v ní nekolísal tlak paliva, které při vstřicích ubyde.
Palivo pod vyšším tlakem tvoří lépe hořlavou směs, takže motor má vyšší účinnost, točivý moment a výkon. Snižuje se hlučnost, emise a vibrace.


Co je to Common Rail? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Common Rail. Co znamená odborný pojem Common Rail z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Common Rail? Potom se o definici podělte s přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Common Rail se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: formulace, lexikon, přesný výraz, význam, význam pojmu, přesný význam, technika, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, Common Rail, význam slova, vysvětlení, termín, slovo, synonymum, slovník, definice


Pojem Common Rail je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Common Rail?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Common rail (také Common-Rail) je systém přísunu paliva do vznětových ale i zážehových motorů. V podstatě se jedná o vysokotlakový zásobník, jímž je trubka (common rail), která vydrží vysoký tlak pumpy paliva. Je obyčejně většího průměru, tak aby v ni nedocházelo ke kolísání tlaku paliva, které ubývá při vstřiku. Palivo vstřikované do válce jemněji rozptýlené více menšími otvory vstřikovače k tomu potřebným vyšším tlakem tvoří lépe hořlavou směs, čímž se dosahuje vyšší účinnosti motoru, vyššího točivého momentu a výkonu, menších emisí a nižší hlučnosti a vibrací - to i díky vyrovnanosti jednotlivých válců eliminací přípravy dávky paliva pro válce odděleně - zdroj tlaku je jeden a zbývá tak rozptyl ve velikosti dávky a časování daný vedením, vstřikovačem a rozdíly v geometrii jednotlivých válců. Oproti jiným systémům je tlak paliva vytvářen nezávisle na otáčkách motoru a vstřikovaném množství paliva a je vždy dostatečný – právě díky zásobníku tlaku.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Common Rail ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Common Rail ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Common Rail ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Common Rail na Google.cz

Hledat pojem Common Rail ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Common Rail ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Common Rail například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Common Rail? resp. co znamená Common Rail? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Common Rail, odpověď na dotaz co je to Common Rail?. Víte např. kdo to je Jiří Běhounek? Znáte a víte kdo je Al Pacino? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je technika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.