Co je to?
Definice výrazu Common Rail. Co znamená odborný pojem Common Rail z kategorie Technika?

Co to je Common Rail? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Common Rail?

Common Rail označuje systém přísunu paliva především do vznětových, ale i zážehových motorů. Přímo se takto nazývá trubka zásobníku, udržující vysoký tlak pumpy paliva. Tato trubka má takový průměr, aby v ní nekolísal tlak paliva, které při vstřicích ubyde.
Palivo pod vyšším tlakem tvoří lépe hořlavou směs, takže motor má vyšší účinnost, točivý moment a výkon. Snižuje se hlučnost, emise a vibrace.


Co je to Common Rail? Význam slova, termín, Definice výrazu Common Rail. Co znamená odborný pojem Common Rail z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Common Rail? s dalšími lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Common Rail je v sekci technika

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, odborný výraz, význam, terminologie, přesný význam, formulace, co znamená, informace, co je to Common Rail?, technika, definice, slovník, popis, Common Rail, technika, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Common Rail je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Common Rail?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Common rail (také Common-Rail) je systém přísunu paliva do vznětových ale i zážehových motorů. V podstatě se jedná o vysokotlakový zásobník, jímž je trubka (common rail), která vydrží vysoký tlak pumpy paliva. Je obyčejně většího průměru, tak aby v ni nedocházelo ke kolísání tlaku paliva, které ubývá při vstřiku. Palivo vstřikované do válce jemněji rozptýlené více menšími otvory vstřikovače k tomu potřebným vyšším tlakem tvoří lépe hořlavou směs, čímž se dosahuje vyšší účinnosti motoru, vyššího točivého momentu a výkonu, menších emisí a nižší hlučnosti a vibrací - to i díky vyrovnanosti jednotlivých válců eliminací přípravy dávky paliva pro válce odděleně - zdroj tlaku je jeden a zbývá tak rozptyl ve velikosti dávky a časování daný vedením, vstřikovačem a rozdíly v geometrii jednotlivých válců. Oproti jiným systémům je tlak paliva vytvářen nezávisle na otáčkách motoru a vstřikovaném množství paliva a je vždy dostatečný – právě díky zásobníku tlaku.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Common Rail na Google.cz

Zkusit najít Common Rail ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Common Rail na Youtube

Vyhledat výraz Common Rail ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Common Rail ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Common Rail ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Common Rail například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Common Rail? resp. co přesně znamená slovo Common Rail? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Common Rail, odpověď na dotaz co je to Common Rail?. Víte např. kdo to je Lazebník? Znáte a víte kdo je Hugh Jackman? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je technika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.