Co je to?
Definice výrazu Common Rail. Co znamená odborný pojem Common Rail z kategorie Technika?

Co to je Common Rail? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Common Rail

Common Rail označuje systém přísunu paliva především do vznětových, ale i zážehových motorů. Přímo se takto nazývá trubka zásobníku, udržující vysoký tlak pumpy paliva. Tato trubka má takový průměr, aby v ní nekolísal tlak paliva, které při vstřicích ubyde.
Palivo pod vyšším tlakem tvoří lépe hořlavou směs, takže motor má vyšší účinnost, točivý moment a výkon. Snižuje se hlučnost, emise a vibrace.


Co je to Common Rail? Význam slova, termín, Definice výrazu Common Rail. Co znamená odborný pojem Common Rail z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Common Rail patří do sekce Technika

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, informace, vysvětlení, pojem, slovník, odborné názvosloví, definice, popis, co to je, definice pojmu, význam slova, odborný výraz, heslo, význam, formulace, Common Rail, slovo


Pojem Common Rail je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Common Rail? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Common rail (také Common-Rail) je systém přísunu paliva do vznětových ale i zážehových motorů. V podstatě se jedná o vysokotlakový zásobník, jímž je trubka (common rail), která vydrží vysoký tlak pumpy paliva. Je obyčejně většího průměru, tak aby v ni nedocházelo ke kolísání tlaku paliva, které ubývá při vstřiku. Palivo vstřikované do válce jemněji rozptýlené více menšími otvory vstřikovače k tomu potřebným vyšším tlakem tvoří lépe hořlavou směs, čímž se dosahuje vyšší účinnosti motoru, vyššího točivého momentu a výkonu, menších emisí a nižší hlučnosti a vibrací - to i díky vyrovnanosti jednotlivých válců eliminací přípravy dávky paliva pro válce odděleně - zdroj tlaku je jeden a zbývá tak rozptyl ve velikosti dávky a časování daný vedením, vstřikovačem a rozdíly v geometrii jednotlivých válců. Oproti jiným systémům je tlak paliva vytvářen nezávisle na otáčkách motoru a vstřikovaném množství paliva a je vždy dostatečný – právě díky zásobníku tlaku.

Další informační zdroje o slovu Common Rail

Hledat termín Common Rail ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Common Rail ve Wikizdrojích

Hledat heslo Common Rail na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Common Rail ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Common Rail ve Wikislovníku

Najít slovo Common Rail ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Common Rail například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Common Rail? resp. co přesně znamená slovo Common Rail? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Common Rail, odpověď na dotaz co je to Common Rail?. Víte např. kdo to je Nicky Tučková? Znáte a víte kdo je Daniel Craig? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Common Rail i v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.