Co je to?
Definice výrazu Revma. Co znamená odborný pojem Revma z kategorie Lékařství?

Co to je Revma? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Revma?

Revma je onemocnění, které postihuje hlavně pohybový aparát, tedy klouby, svaly, vazy a páteř. Nejčastěji se vyskytuje druh revmatu, nazývaný Bechtěrevova nemoc. Známá je též revmatoidní artritida, kterou zapříčiňuje narušení imunity. Reakce imunitního systému způsobí napadení kloubů, jejich poškození a následnou chronickou bolest.
Toto poškození nelze vyléčit. Revma může postihovat i jiné orgány.


Co je to Revma? Význam slova, termín, Definice výrazu Revma. Co znamená odborný pojem Revma z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Revma je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, popis, pojem, lexikon, Revma, heslo, význam, názvosloví, přesný výraz, vysvětlení, definice, formulace, význam slova, co to je, termín, přesný význam, slovník


Pojem Revma je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Revma? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Revmatická onemocnění postihuji pohybový aparát (klouby, páteř, ale i svaly, vazy). Rozdělujeme je do několika základních skupin, přičemž mezi nejčastější a nejznámější patří zejména Bechtěrevova nemoc.

Další informační zdroje o slovu Revma

Zkusit najít slovo Revma ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Revma ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Revma na Google.cz

Vyhledat pojem Revma ve Wikizdrojích

Hledat termín Revma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Revma ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Revma například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Revma? resp. co přesně označuje termín Revma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revma, odpověď na dotaz co je to Revma?. Víte např. kdo to je Oftalmolog? Znáte a víte kdo je Saturn? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.