Co je to?
Definice výrazu Revma. Co znamená odborný pojem Revma z kategorie Lékařství?

Co to je Revma? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Revma

Revma je onemocnění, které postihuje hlavně pohybový aparát, tedy klouby, svaly, vazy a páteř. Nejčastěji se vyskytuje druh revmatu, nazývaný Bechtěrevova nemoc. Známá je též revmatoidní artritida, kterou zapříčiňuje narušení imunity. Reakce imunitního systému způsobí napadení kloubů, jejich poškození a následnou chronickou bolest.
Toto poškození nelze vyléčit. Revma může postihovat i jiné orgány.


Co je to Revma? Význam slova, termín, Definice výrazu Revma. Co znamená odborný pojem Revma z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Revma) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Revma patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: termín, formulace, význam slova, význam, wiki, názvosloví, Lékařství, definice pojmu, synonymum, informace, odborný výraz, Revma, terminologie, co to je, slovo, popis, slovník, Lékařství


Pojem Revma je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Revma?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Revmatická onemocnění postihuji pohybový aparát (klouby, páteř, ale i svaly, vazy). Rozdělujeme je do několika základních skupin, přičemž mezi nejčastější a nejznámější patří zejména Bechtěrevova nemoc.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Revma na Youtube

Zkusit najít pojem Revma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Revma ve Wikislovníku

Najít heslo Revma ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Revma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Revma ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Revma například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Revma? resp. co vlastně znamená slovo Revma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revma, odpověď na dotaz co je to Revma?. Víte např. kdo to je Radek Vondráček? Znáte a víte kdo je Vlakvedoucí? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.