Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přídavné jméno. Co znamená odborný pojem Přídavné jméno z kategorie Český jazyk?

Co je to Přídavné jméno? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Přídavné jméno?

Přídavné jméno je ohebným slovním druhem, který označuje vlastnosti podstatných jmen. Přídavné jméno je možno skloňovat a stupňovat. Určuje se u nich rod, číslo a pád. Rozlišují se tři stupně míry vlastnosti.
Existují také přivlastňovací přídavná jména, která vyjadřují příslušnost nebo vlastnictví podstatného jména, které po přídavném jménu následuje. Přídavné jméno se může skloňovat podle dvou vzorů – tvrdého vzoru mladý a měkkého vzoru jarní. Přivlastňovací přídavná jména pak mají vzory otcův a matčin.


Co je to Přídavné jméno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přídavné jméno. Co znamená odborný pojem Přídavné jméno z kategorie Český jazyk?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Přídavné jméno patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: lexikon, pojem, přesný význam, odborné názvosloví, co je to Přídavné jméno?, informace, Český jazyk, co to je, přesný výraz, terminus technicus, význam, definice pojmu, slovo, popis, wiki, termín, terminologie, význam pojmu


Pojem Přídavné jméno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Přídavné jméno? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Přídavné jméno (též adjektivum, z latinského nomen adiectivum < adiectum „to, co leží vedle“) je ohebný slovní druh, který označuje vlastnosti nebo vztahy podstatných jmen. V jazycích, které rozlišují rody, se přídavné jméno zpravidla shoduje s rodem podstatného jména, které rozvíjí. Ve větě mají nejčastěji funkci přívlastku shodného nebo doplňku.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Přídavné jméno ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Přídavné jméno ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přídavné jméno ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Přídavné jméno ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Přídavné jméno ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Přídavné jméno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přídavné jméno například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Přídavné jméno? resp. co přesně znamená slovo Přídavné jméno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přídavné jméno, odpověď na dotaz co je to Přídavné jméno?. Víte např. kdo to je Schizofrenik? Znáte a víte kdo je Stomik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.