Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přídavné jméno. Co znamená odborný pojem Přídavné jméno z kategorie Český jazyk?

Co je to Přídavné jméno? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Přídavné jméno

Přídavné jméno je ohebným slovním druhem, který označuje vlastnosti podstatných jmen. Přídavné jméno je možno skloňovat a stupňovat. Určuje se u nich rod, číslo a pád. Rozlišují se tři stupně míry vlastnosti.
Existují také přivlastňovací přídavná jména, která vyjadřují příslušnost nebo vlastnictví podstatného jména, které po přídavném jménu následuje. Přídavné jméno se může skloňovat podle dvou vzorů – tvrdého vzoru mladý a měkkého vzoru jarní. Přivlastňovací přídavná jména pak mají vzory otcův a matčin.


Co je to Přídavné jméno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přídavné jméno. Co znamená odborný pojem Přídavné jméno z kategorie Český jazyk?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Přídavné jméno? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Přídavné jméno se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: pojem, termín, Český jazyk, Přídavné jméno, význam, terminologie, co to je, terminus technicus, slovo, popis, synonymum, formulace, informace, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný význam, wiki, slovník


Pojem Přídavné jméno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Přídavné jméno?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přídavné jméno (též adjektivum, z latinského nomen adiectivum < adiectum „to, co leží vedle“) je ohebný slovní druh, který označuje vlastnosti nebo vztahy podstatných jmen. V jazycích, které rozlišují rody, se přídavné jméno zpravidla shoduje s rodem podstatného jména, které rozvíjí. Ve větě mají nejčastěji funkci přívlastku shodného nebo doplňku.

Pro více informací o heslu Přídavné jméno zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Přídavné jméno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Přídavné jméno na Youtube

Vyhledat slovo Přídavné jméno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přídavné jméno ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Přídavné jméno ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Přídavné jméno ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přídavné jméno například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Přídavné jméno? resp. jaký je přesný význam slova Přídavné jméno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přídavné jméno, odpověď na dotaz co je to Přídavné jméno?. Víte např. kdo to je Kyborg? Znáte a víte kdo je Pupkáč? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.