Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Přídavné jméno. Co znamená pojem Přídavné jméno z kategorie Český jazyk?

Co je Přídavné jméno? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Přídavné jméno?

Přídavné jméno je ohebným slovním druhem, který označuje vlastnosti podstatných jmen. Přídavné jméno je možno skloňovat a stupňovat. Určuje se u nich rod, číslo a pád. Rozlišují se tři stupně míry vlastnosti.
Existují také přivlastňovací přídavná jména, která vyjadřují příslušnost nebo vlastnictví podstatného jména, které po přídavném jménu následuje. Přídavné jméno se může skloňovat podle dvou vzorů – tvrdého vzoru mladý a měkkého vzoru jarní. Přivlastňovací přídavná jména pak mají vzory otcův a matčin.


Co je to Přídavné jméno? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Přídavné jméno. Co znamená pojem Přídavné jméno z kategorie Český jazyk?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Přídavné jméno? Potom se o definici podělte s rodinou a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Přídavné jméno se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: heslo, odborný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, wiki, Český jazyk, co to je, přesný výraz, lexikon, slovo, terminus technicus, co znamená, Český jazyk, názvosloví, definice, terminologie, slovník, význam slova


Pojem Přídavné jméno je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Přídavné jméno? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Přídavné jméno (též adjektivum, z latinského nomen adiectivum < adiectum „to, co leží vedle“) je ohebný slovní druh, který označuje vlastnosti nebo vztahy podstatných jmen. V jazycích, které rozlišují rody, se přídavné jméno zpravidla shoduje s rodem podstatného jména, které rozvíjí. Ve větě mají nejčastěji funkci přívlastku shodného nebo doplňku.

Další informace o pojmu Přídavné jméno hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat heslo Přídavné jméno ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Přídavné jméno ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Přídavné jméno ve Wikizdrojích

Hledat termín Přídavné jméno ve Wikislovníku

Najít termín Přídavné jméno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Přídavné jméno ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přídavné jméno například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Přídavné jméno? resp. co se přesně ukrývá za slovem Přídavné jméno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přídavné jméno, odpověď na dotaz co je to Přídavné jméno?. Víte např. kdo to je Martin Kraus? Znáte a víte kdo je Škrt? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.