Co je to?
Definice výrazu Kult osobnosti. Co znamená odborný pojem Kult osobnosti z kategorie Politika?

Co to je Kult osobnosti? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kult osobnosti

Kult osobnosti vychází z původního latinského termínu pro uctívání. U kultu osobnosti jde o uctívání určitého vůdce hnutí, skupiny, společenství nebo národa. Takové osobnosti bývají přisuzovány zveličené vlastnosti a přehnané zásluhy a uctívání bývá rituální.
Kult osobnosti se vyskytuje v různých společnostech, demokratických i diktaturách. Příčinou vzniku kultu bývá obtížná situace ve společnosti, kde hrozí či probíhá krize, válka nebo revoluce. Vůdčí osobnost se zapojí do řešení a v novém uspořádání si získá moc. Obrovský podíl na stvoření a prosazení kultu osobnosti mají média.


Co je to Kult osobnosti? Význam slova, termín, Definice výrazu Kult osobnosti. Co znamená odborný pojem Kult osobnosti z kategorie Politika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kult osobnosti můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kult osobnosti je v sekci Politika

Klíčová slova: pojem, Kult osobnosti, termín, odborný výraz, názvosloví, přesný význam, odborné názvosloví, popis, slovník, informace, lexikon, co to je, heslo, terminus technicus, synonymum, formulace, Politika, význam


Pojem Kult osobnosti je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kult osobnosti? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kult osobnosti (latinsky cultus = uctívání, ve starších zdrojích též kult osoby) obecně spočívá v glorifikaci (tzn. v tomto případě v neúměrném zveličování zásluh a vlastností) a silně zritualizovaném uctívání vůdčí osobnosti uvnitř určitého hnutí nebo v rámci celé společnosti. Nejčastěji se vyskytoval tento jev ve 20. století, především v diktaturách, výjimkou ale není ani v dnešních demokratických společnostech.

Jiné informační zdroje o pojmu Kult osobnosti

Zkusit najít výraz Kult osobnosti ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kult osobnosti ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kult osobnosti na Youtube

Hledat pojem Kult osobnosti ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Kult osobnosti ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kult osobnosti ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kult osobnosti například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kult osobnosti? resp. co se skrývá pod slovem Kult osobnosti? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kult osobnosti, odpověď na dotaz co je to Kult osobnosti?. Víte např. kdo to je Amík? Znáte a víte kdo je Homosexuál? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Kult osobnosti i v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.