Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kult osobnosti. Co znamená pojem Kult osobnosti z kategorie Politika?

Co je Kult osobnosti? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kult osobnosti

Kult osobnosti vychází z původního latinského termínu pro uctívání. U kultu osobnosti jde o uctívání určitého vůdce hnutí, skupiny, společenství nebo národa. Takové osobnosti bývají přisuzovány zveličené vlastnosti a přehnané zásluhy a uctívání bývá rituální.
Kult osobnosti se vyskytuje v různých společnostech, demokratických i diktaturách. Příčinou vzniku kultu bývá obtížná situace ve společnosti, kde hrozí či probíhá krize, válka nebo revoluce. Vůdčí osobnost se zapojí do řešení a v novém uspořádání si získá moc. Obrovský podíl na stvoření a prosazení kultu osobnosti mají média.


Co je to Kult osobnosti? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kult osobnosti. Co znamená pojem Kult osobnosti z kategorie Politika?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kult osobnosti sdílet s jinými lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Kult osobnosti patří do sekce politika

Klíčová slova: formulace, význam, význam slova, názvosloví, přesný význam, lexikon, co je to Kult osobnosti?, odborný výraz, termín, informace, vysvětlení, wiki, popis, Kult osobnosti, co znamená, definice pojmu, význam pojmu, co to je


Pojem Kult osobnosti je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kult osobnosti? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Kult osobnosti (latinsky cultus = uctívání, ve starších zdrojích též kult osoby) obecně spočívá v glorifikaci (tzn. v tomto případě v neúměrném zveličování zásluh a vlastností) a silně zritualizovaném uctívání vůdčí osobnosti uvnitř určitého hnutí nebo v rámci celé společnosti. Nejčastěji se vyskytoval tento jev ve 20. století, především v diktaturách, výjimkou ale není ani v dnešních demokratických společnostech.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Kult osobnosti ve Wikizdrojích

Hledat pojem Kult osobnosti ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Kult osobnosti na Google.cz

Najít slovo Kult osobnosti ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Kult osobnosti ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kult osobnosti ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kult osobnosti například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Kult osobnosti? resp. co přesně označuje termín Kult osobnosti? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kult osobnosti, odpověď na dotaz co je to Kult osobnosti?. Víte např. kdo to je Martin Nečas? Znáte a víte kdo je Karel Hála? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Kult osobnosti i v jiných kategoriích (než politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.