Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zoom. Co znamená pojem Zoom z kategorie Technika?

Co je to Zoom? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Zoom

Jeden z podstatných údajů u moderních digitálních fotoaparátů je kvalita zoomu. Jde o vlastnost objektivu, který je díky němu schopný přibližovat i vzdálené oblasti. Zoom se též dá digitálně nahradit za cenu ztráty kvality obrazu. Zoom se dělí do tří kategorií - optický, digitální a zoom ořezem. Každá z těchto kategorií pak má své plusy i mínusy.


Co je to Zoom? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zoom. Co znamená pojem Zoom z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Zoom můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zoom je v sekci Technika

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, wiki, terminologie, význam slova, co je to Zoom?, co to je, význam pojmu, přesný význam, Technika, pojem, terminus technicus, přesný výraz, informace, význam, synonymum, Zoom, formulace


Pojem Zoom je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Zoom?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zoom (česky – přiblížení) je jeden z parametrů objektivu, jež značí schopnost objektivu přibližovat. Zoom lze též nahrazovat digitálně na úkor kvality obrazu. Přeneseně se také slovem zoom nazývají objektivy s proměnnou ohniskovou vzdáleností (jinak též transfokátor, pankratický objektiv). Pomocí jediného objektivu lze přecházet např. ze širokoúhlého snímku na snímek teleobjektivem. Daní za jednoduché nastavování ohniskové vzdálenosti bývá, v porovnání s objektivy pevné ohniskové vzdálenosti, složitější konstrukce, horší obrazové parametry, vysoká hmotnost a cena.

Jiné informační zdroje o pojmu Zoom

Vyhledat slovo Zoom na Google.cz

Najít pojem Zoom ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Zoom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zoom ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Zoom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zoom ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zoom například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zoom? resp. co znamená slovo Zoom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zoom, odpověď na dotaz co je to Zoom?. Víte např. kdo to je Lampasák? Znáte a víte kdo je Filatelista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.