Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zoom. Co znamená pojem Zoom z kategorie Technika?

Co je to Zoom? Význam slova

Co znamená termín Zoom? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jeden z podstatných údajů u moderních digitálních fotoaparátů je kvalita zoomu. Jde o vlastnost objektivu, který je díky němu schopný přibližovat i vzdálené oblasti. Zoom se též dá digitálně nahradit za cenu ztráty kvality obrazu. Zoom se dělí do tří kategorií - optický, digitální a zoom ořezem. Každá z těchto kategorií pak má své plusy i mínusy.


Co je to Zoom? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zoom. Co znamená pojem Zoom z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Zoom) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zoom patří do kategorie Technika

Klíčová slova: termín, terminus technicus, definice, co znamená, odborné názvosloví, synonymum, názvosloví, Technika, informace, přesný význam, slovník, význam pojmu, Zoom, definice pojmu, heslo, formulace, vysvětlení, význam slova


Pojem Zoom je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zoom? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zoom (česky – přiblížení) je jeden z parametrů objektivu, jež značí schopnost objektivu přibližovat. Zoom lze též nahrazovat digitálně na úkor kvality obrazu. Přeneseně se také slovem zoom nazývají objektivy s proměnnou ohniskovou vzdáleností (jinak též transfokátor, pankratický objektiv). Pomocí jediného objektivu lze přecházet např. ze širokoúhlého snímku na snímek teleobjektivem. Daní za jednoduché nastavování ohniskové vzdálenosti bývá, v porovnání s objektivy pevné ohniskové vzdálenosti, složitější konstrukce, horší obrazové parametry, vysoká hmotnost a cena.

Linky na další online zdroje

Najít pojem Zoom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Zoom na Youtube

Vyhledat slovo Zoom ve Wikizdrojích

Najít termín Zoom na Google.cz

Najít slovo Zoom ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Zoom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zoom například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Zoom? resp. co je to Zoom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zoom, odpověď na dotaz co je to Zoom?. Víte např. kdo to je Jidáš? Znáte a víte kdo je Numismatik? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.