Co je to?
Výraz, termín, definice slova BBQ. Co znamená odborný pojem BBQ z kategorie Zkratky?

Co je BBQ?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla BBQ?

BBQ je zkratka pro Bar – B – Q, čili tepelnou úpravu masa, která probíhá na grilu, bez rozdílu, zda se jedná o gril otevřený nebo uzavřený. Jedná se o zkratku s původem v anglicky mluvících zemích, především ve Spojených státech, Anglie či Kanady. Je běžná také na Novém Zélandu. Lze takto upravovat všechny druhy masa i některé druhy zeleniny. Výsledný produkt má výraznou speciální chuť.
Maso se připravuje na briketách, dřevěném uhlí nebo na dřevě určeném pro uzení. Získá tak lehce kouřovou chuť. BBQ čili barbecue je především v Americe společenskou událostí. Označují se tak různé slavnosti nebo párty. Hostitelé připravují naložené maso a starají se i o program. Příchozí přinášejí další jídlo a také dárky. Celá akce bývá doprovázena hudbou a trvá přes 3 hodiny. Barbecue omáčku si každý může připravit sám nebo ji zakoupit v obchodě.


Co je to BBQ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BBQ. Co znamená odborný pojem BBQ z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici pojmu BBQ sdílejte s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo BBQ je v kategorii zkratky

Klíčová slova: co je to BBQ?, termín, přesný význam, wiki, význam slova, terminologie, zkratky, význam, synonymum, BBQ, co to je, definice pojmu, slovník, heslo, odborné názvosloví, popis, informace, co znamená


Pojem BBQ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem BBQ? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Barbecue (anglicky také zkráceně BBQ) je způsob venkovního grilování masa původně v kouři ze dřeva. Barbecue pochází z indiánské tradiční kuchyně a je oblíbené především v USA a v Austrálii.

Pro více informací o heslu BBQ zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem BBQ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo BBQ ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz BBQ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz BBQ ve vyhledávači Qwant

Najít výraz BBQ ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo BBQ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo BBQ například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku co to je BBQ? resp. co se skrývá pod slovem BBQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BBQ, odpověď na dotaz co je to BBQ?. Víte např. kdo to je Michal Nesvadba? Znáte a víte kdo je Petra Nesvačilová? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo BBQ i v jiné sekci než v zkratky. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Akronymy, zkratková slova, zkratky, bBQ, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.