Co je to?
Definice výrazu, termínu BBQ. Co znamená odborný pojem BBQ z kategorie Zkratky?

Co je to BBQ? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu BBQ?

BBQ je zkratka pro Bar – B – Q, čili tepelnou úpravu masa, která probíhá na grilu, bez rozdílu, zda se jedná o gril otevřený nebo uzavřený. Jedná se o zkratku s původem v anglicky mluvících zemích, především ve Spojených státech, Anglie či Kanady. Je běžná také na Novém Zélandu. Lze takto upravovat všechny druhy masa i některé druhy zeleniny. Výsledný produkt má výraznou speciální chuť.
Maso se připravuje na briketách, dřevěném uhlí nebo na dřevě určeném pro uzení. Získá tak lehce kouřovou chuť. BBQ čili barbecue je především v Americe společenskou událostí. Označují se tak různé slavnosti nebo párty. Hostitelé připravují naložené maso a starají se i o program. Příchozí přinášejí další jídlo a také dárky. Celá akce bývá doprovázena hudbou a trvá přes 3 hodiny. Barbecue omáčku si každý může připravit sám nebo ji zakoupit v obchodě.


Co je to BBQ? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu BBQ. Co znamená odborný pojem BBQ z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova BBQ můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz BBQ je v sekci zkratky

Klíčová slova: význam, odborný výraz, wiki, popis, lexikon, zkratky, co je to BBQ?, slovo, definice pojmu, formulace, přesný výraz, termín, co znamená, terminologie, odborné názvosloví, pojem, zkratky, synonymum


Pojem BBQ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín BBQ? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Barbecue (anglicky také zkráceně BBQ) je způsob venkovního grilování masa původně v kouři ze dřeva. Barbecue pochází z indiánské tradiční kuchyně a je oblíbené především v USA a v Austrálii.

Pro další informace o termínu BBQ zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem BBQ na Youtube

Zkusit najít termín BBQ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem BBQ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo BBQ ve Wikislovníku

Najít heslo BBQ ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo BBQ ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo BBQ například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo BBQ? resp. jaký je význam slova BBQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BBQ, odpověď na dotaz co je to BBQ?. Víte např. kdo to je Bulík? Znáte a víte kdo je Baraba? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín BBQ hledat i v jiných kategoriích (než zkratky). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.