Co je to?
Definice výrazu, termínu BBQ. Co znamená odborný pojem BBQ z kategorie Zkratky?

Co je to BBQ? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova BBQ

BBQ je zkratka pro Bar – B – Q, čili tepelnou úpravu masa, která probíhá na grilu, bez rozdílu, zda se jedná o gril otevřený nebo uzavřený. Jedná se o zkratku s původem v anglicky mluvících zemích, především ve Spojených státech, Anglie či Kanady. Je běžná také na Novém Zélandu. Lze takto upravovat všechny druhy masa i některé druhy zeleniny. Výsledný produkt má výraznou speciální chuť.
Maso se připravuje na briketách, dřevěném uhlí nebo na dřevě určeném pro uzení. Získá tak lehce kouřovou chuť. BBQ čili barbecue je především v Americe společenskou událostí. Označují se tak různé slavnosti nebo párty. Hostitelé připravují naložené maso a starají se i o program. Příchozí přinášejí další jídlo a také dárky. Celá akce bývá doprovázena hudbou a trvá přes 3 hodiny. Barbecue omáčku si každý může připravit sám nebo ji zakoupit v obchodě.


Co je to BBQ? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu BBQ. Co znamená odborný pojem BBQ z kategorie Zkratky?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu BBQ doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín BBQ se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: formulace, pojem, význam pojmu, lexikon, popis, názvosloví, synonymum, BBQ, přesný výraz, slovník, informace, přesný význam, heslo, Zkratky, terminologie, význam, co to je, terminus technicus


Pojem BBQ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít heslo BBQ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem BBQ na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BBQ ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín BBQ ve Wikipedii

Hledat slovo BBQ ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo BBQ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo BBQ například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova BBQ? resp. co se přesně ukrývá za slovem BBQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BBQ, odpověď na dotaz co je to BBQ?. Víte např. kdo to je Kecal? Znáte a víte kdo je Pavel Bobek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Zkratky. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.