Co je to?
Definice odborného termínu, slova BBQ. Co znamená pojem BBQ z kategorie Zkratky?

Co je BBQ? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova BBQ?

BBQ je zkratka pro Bar – B – Q, čili tepelnou úpravu masa, která probíhá na grilu, bez rozdílu, zda se jedná o gril otevřený nebo uzavřený. Jedná se o zkratku s původem v anglicky mluvících zemích, především ve Spojených státech, Anglie či Kanady. Je běžná také na Novém Zélandu. Lze takto upravovat všechny druhy masa i některé druhy zeleniny. Výsledný produkt má výraznou speciální chuť.
Maso se připravuje na briketách, dřevěném uhlí nebo na dřevě určeném pro uzení. Získá tak lehce kouřovou chuť. BBQ čili barbecue je především v Americe společenskou událostí. Označují se tak různé slavnosti nebo párty. Hostitelé připravují naložené maso a starají se i o program. Příchozí přinášejí další jídlo a také dárky. Celá akce bývá doprovázena hudbou a trvá přes 3 hodiny. Barbecue omáčku si každý může připravit sám nebo ji zakoupit v obchodě.


Co je to BBQ? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova BBQ. Co znamená pojem BBQ z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova BBQ sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz BBQ patří do sekce zkratky

Klíčová slova: význam slova, popis, synonymum, zkratky, co je to BBQ?, termín, co to je, vysvětlení, přesný význam, slovo, terminus technicus, slovník, pojem, odborný výraz, co znamená, názvosloví, formulace, heslo


Pojem BBQ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu BBQ dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Barbecue (anglicky také zkráceně BBQ) je způsob venkovního grilování masa původně v kouři ze dřeva. Barbecue pochází z indiánské tradiční kuchyně a je oblíbené především v USA a v Austrálii.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo BBQ na Google.cz

Zkusit najít pojem BBQ ve Wikizdrojích

Najít termín BBQ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BBQ ve Wikimedia Commons

Zkusit najít BBQ ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo BBQ ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo BBQ například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte co znamená slovo BBQ? resp. jaký je význam pojmu BBQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BBQ, odpověď na dotaz co je to BBQ?. Víte např. kdo to je Marek Vašut? Znáte a víte kdo je Štěpánka Haničincová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než zkratky. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.