Co je to?
Definice výrazu, termínu BBQ. Co znamená odborný pojem BBQ z kategorie Zkratky?

Co je to BBQ? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu BBQ?

BBQ je zkratka pro Bar – B – Q, čili tepelnou úpravu masa, která probíhá na grilu, bez rozdílu, zda se jedná o gril otevřený nebo uzavřený. Jedná se o zkratku s původem v anglicky mluvících zemích, především ve Spojených státech, Anglie či Kanady. Je běžná také na Novém Zélandu. Lze takto upravovat všechny druhy masa i některé druhy zeleniny. Výsledný produkt má výraznou speciální chuť.
Maso se připravuje na briketách, dřevěném uhlí nebo na dřevě určeném pro uzení. Získá tak lehce kouřovou chuť. BBQ čili barbecue je především v Americe společenskou událostí. Označují se tak různé slavnosti nebo párty. Hostitelé připravují naložené maso a starají se i o program. Příchozí přinášejí další jídlo a také dárky. Celá akce bývá doprovázena hudbou a trvá přes 3 hodiny. Barbecue omáčku si každý může připravit sám nebo ji zakoupit v obchodě.


Co je to BBQ? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu BBQ. Co znamená odborný pojem BBQ z kategorie Zkratky?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova BBQ můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz BBQ je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: význam, význam slova, definice, heslo, pojem, definice pojmu, co to je, wiki, vysvětlení, popis, terminologie, slovník, termín, odborný výraz, BBQ, synonymum, co je to BBQ?, informace


Pojem BBQ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu BBQ

Najít pojem BBQ ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo BBQ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín BBQ ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz BBQ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem BBQ na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BBQ ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo BBQ například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo BBQ? resp. jaká je definice slova BBQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BBQ, odpověď na dotaz co je to BBQ?. Víte např. kdo to je Přemysl Oráč? Znáte a víte kdo je Pavel Bobek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Zkratky). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.