Co je to?
Definice výrazu, termínu BBQ. Co znamená odborný pojem BBQ z kategorie Zkratky?

Co je to BBQ? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu BBQ?

BBQ je zkratka pro Bar – B – Q, čili tepelnou úpravu masa, která probíhá na grilu, bez rozdílu, zda se jedná o gril otevřený nebo uzavřený. Jedná se o zkratku s původem v anglicky mluvících zemích, především ve Spojených státech, Anglie či Kanady. Je běžná také na Novém Zélandu. Lze takto upravovat všechny druhy masa i některé druhy zeleniny. Výsledný produkt má výraznou speciální chuť.
Maso se připravuje na briketách, dřevěném uhlí nebo na dřevě určeném pro uzení. Získá tak lehce kouřovou chuť. BBQ čili barbecue je především v Americe společenskou událostí. Označují se tak různé slavnosti nebo párty. Hostitelé připravují naložené maso a starají se i o program. Příchozí přinášejí další jídlo a také dárky. Celá akce bývá doprovázena hudbou a trvá přes 3 hodiny. Barbecue omáčku si každý může připravit sám nebo ji zakoupit v obchodě.


Co je to BBQ? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu BBQ. Co znamená odborný pojem BBQ z kategorie Zkratky?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu BBQ sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín BBQ je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: termín, definice, BBQ, co to je, význam slova, synonymum, heslo, lexikon, vysvětlení, co je to BBQ?, slovo, slovník, informace, Zkratky, odborné názvosloví, definice pojmu, formulace, názvosloví


Pojem BBQ je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu BBQ dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Barbecue (anglicky také zkráceně BBQ) je způsob venkovního grilování masa původně v kouři ze dřeva. Barbecue pochází z indiánské tradiční kuchyně a je oblíbené především v USA a v Austrálii.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem BBQ ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín BBQ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem BBQ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BBQ ve Wikimedia Commons

Najít termín BBQ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo BBQ na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo BBQ například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená BBQ? resp. co to je BBQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BBQ, odpověď na dotaz co je to BBQ?. Víte např. kdo to je Lužičký Srb? Znáte a víte kdo je Thorin Pavéza? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu BBQ i v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.