Co je to?
Výraz, termín, definice slova BBQ. Co znamená odborný pojem BBQ z kategorie Zkratky?

Co je to BBQ? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu BBQ?

BBQ je zkratka pro Bar – B – Q, čili tepelnou úpravu masa, která probíhá na grilu, bez rozdílu, zda se jedná o gril otevřený nebo uzavřený. Jedná se o zkratku s původem v anglicky mluvících zemích, především ve Spojených státech, Anglie či Kanady. Je běžná také na Novém Zélandu. Lze takto upravovat všechny druhy masa i některé druhy zeleniny. Výsledný produkt má výraznou speciální chuť.
Maso se připravuje na briketách, dřevěném uhlí nebo na dřevě určeném pro uzení. Získá tak lehce kouřovou chuť. BBQ čili barbecue je především v Americe společenskou událostí. Označují se tak různé slavnosti nebo párty. Hostitelé připravují naložené maso a starají se i o program. Příchozí přinášejí další jídlo a také dárky. Celá akce bývá doprovázena hudbou a trvá přes 3 hodiny. Barbecue omáčku si každý může připravit sám nebo ji zakoupit v obchodě.


Co je to BBQ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BBQ. Co znamená odborný pojem BBQ z kategorie Zkratky?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín BBQ? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín BBQ se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, co znamená, přesný výraz, BBQ, význam pojmu, názvosloví, co je to BBQ?, lexikon, heslo, terminus technicus, zkratky, definice pojmu, informace, co to je, synonymum, formulace, pojem


Pojem BBQ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem BBQ? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Barbecue (anglicky také zkráceně BBQ) je způsob venkovního grilování masa původně v kouři ze dřeva. Barbecue pochází z indiánské tradiční kuchyně a je oblíbené především v USA a v Austrálii.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz BBQ na Google.cz

Hledat pojem BBQ ve Wikislovníku

Hledat heslo BBQ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo BBQ ve vyhledávači Yandex

Najít výraz BBQ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz BBQ ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo BBQ například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova BBQ? resp. jaká je definice termínu BBQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BBQ, odpověď na dotaz co je to BBQ?. Víte např. kdo to je Svatý Vít? Znáte a víte kdo je Džamila Stehlíková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu BBQ v jiné sekci než zkratky. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.