Co je to?
Odborný výraz, definice slova Metabolismus. Co znamená pojem Metabolismus z kategorie Lékařství?

Co je Metabolismus? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Metabolismus?

Metabolismus je název pro energetický a látkový příjem živin a jejich zpracování. Uvnitř těla probíhá nepřetržitě a patří k němu i přeměna trávených potravin na odpad. Na přijímané potraviny působí trávicí látky, enzymy, a mění je na energii.
Rychlá činnost metabolizmu znamená, že tělo spotřebuje více energie z potravy a člověk tudíž nepřibere mnoho na váze. Sleduje se především bazální metabolizmus, tedy hodnota, která vyjadřuje počet spálených kalorií při nulové tělesné aktivitě.


Co je to Metabolismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Metabolismus. Co znamená pojem Metabolismus z kategorie Lékařství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s dalšími osobami na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Metabolismus se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: heslo, co znamená, definice, wiki, formulace, terminologie, lékařství, odborné názvosloví, slovník, informace, termín, definice pojmu, co je to Metabolismus?, vysvětlení, lexikon, přesný výraz, Metabolismus, přesný význam


Pojem Metabolismus je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Metabolismus?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Metabolismus (z řec. meta – přes, balló – házím) neboli látková přeměna je soubor všech enzymových reakcí (tzv. metabolických drah), při nichž dochází k přeměně látek a energií v buňkách a v živých organismech. Podle směru probíhající změny, která se s komplexní organickou molekulou děje, rozdělujeme metabolismus na anabolismus (výstavbový proces, biosyntéza) a katabolismus (rozkladový proces).

Další informace o pojmu Metabolismus hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo Metabolismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Metabolismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Metabolismus na Youtube

Zkusit najít pojem Metabolismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Metabolismus ve Wikislovníku

Najít výraz Metabolismus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Metabolismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Metabolismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Metabolismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metabolismus, odpověď na dotaz co je to Metabolismus?. Víte např. kdo to je Hříšník? Znáte a víte kdo je Jiří Adamíra? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.