Co je to?
Výraz, termín, definice slova Metabolismus. Co znamená odborný pojem Metabolismus z kategorie Lékařství?

Co je to Metabolismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Metabolismus

Metabolismus je název pro energetický a látkový příjem živin a jejich zpracování. Uvnitř těla probíhá nepřetržitě a patří k němu i přeměna trávených potravin na odpad. Na přijímané potraviny působí trávicí látky, enzymy, a mění je na energii.
Rychlá činnost metabolizmu znamená, že tělo spotřebuje více energie z potravy a člověk tudíž nepřibere mnoho na váze. Sleduje se především bazální metabolizmus, tedy hodnota, která vyjadřuje počet spálených kalorií při nulové tělesné aktivitě.


Co je to Metabolismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Metabolismus. Co znamená odborný pojem Metabolismus z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Metabolismus? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Metabolismus se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: informace, terminus technicus, co je to Metabolismus?, Lékařství, význam slova, definice pojmu, přesný význam, lexikon, co znamená, wiki, heslo, Lékařství, definice, formulace, význam, přesný výraz, pojem, terminologie


Pojem Metabolismus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Metabolismus? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metabolismus (z řec. meta – přes, balló – házím) neboli látková přeměna je soubor všech enzymových reakcí (tzv. metabolických drah), při nichž dochází k přeměně látek a energií v buňkách a v živých organismech. Podle směru probíhající změny, která se s komplexní organickou molekulou děje, rozdělujeme metabolismus na anabolismus (výstavbový proces, biosyntéza) a katabolismus (rozkladový proces).

Další možné informační zdroje

Najít výraz Metabolismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Metabolismus ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Metabolismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Metabolismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Metabolismus ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Metabolismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Metabolismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Metabolismus? resp. co přesně označuje termín Metabolismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metabolismus, odpověď na dotaz co je to Metabolismus?. Víte např. kdo to je Špekoun? Znáte a víte kdo je Nihilista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.