Co je to?
Výraz, termín, definice slova Metabolismus. Co znamená odborný pojem Metabolismus z kategorie Lékařství?

Co je to Metabolismus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Metabolismus?

Metabolismus je název pro energetický a látkový příjem živin a jejich zpracování. Uvnitř těla probíhá nepřetržitě a patří k němu i přeměna trávených potravin na odpad. Na přijímané potraviny působí trávicí látky, enzymy, a mění je na energii.
Rychlá činnost metabolizmu znamená, že tělo spotřebuje více energie z potravy a člověk tudíž nepřibere mnoho na váze. Sleduje se především bazální metabolizmus, tedy hodnota, která vyjadřuje počet spálených kalorií při nulové tělesné aktivitě.


Co je to Metabolismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Metabolismus. Co znamená odborný pojem Metabolismus z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Metabolismus s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Metabolismus se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: formulace, lexikon, Lékařství, význam pojmu, definice pojmu, odborné názvosloví, pojem, informace, terminologie, slovník, Lékařství, vysvětlení, přesný význam, Metabolismus, slovo, synonymum, odborný výraz, význam slova


Pojem Metabolismus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Metabolismus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metabolismus (z řec. meta – přes, balló – házím) neboli látková přeměna je soubor všech enzymových reakcí (tzv. metabolických drah), při nichž dochází k přeměně látek a energií v buňkách a v živých organismech. Podle směru probíhající změny, která se s komplexní organickou molekulou děje, rozdělujeme metabolismus na anabolismus (výstavbový proces, biosyntéza) a katabolismus (rozkladový proces).

Více informací o slovu Metabolismus doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Metabolismus na Google.cz

Zkusit najít heslo Metabolismus ve vyhledávači Yandex

Najít termín Metabolismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Metabolismus na Youtube

Zkusit najít termín Metabolismus ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Metabolismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Metabolismus například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Metabolismus? resp. co znamená slovo Metabolismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metabolismus, odpověď na dotaz co je to Metabolismus?. Víte např. kdo to je Mick Jagger? Znáte a víte kdo je Filip Hronek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.