Co je to?
Výraz, termín, definice slova Metabolismus. Co znamená odborný pojem Metabolismus z kategorie Lékařství?

Co je to Metabolismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Metabolismus

Metabolismus je název pro energetický a látkový příjem živin a jejich zpracování. Uvnitř těla probíhá nepřetržitě a patří k němu i přeměna trávených potravin na odpad. Na přijímané potraviny působí trávicí látky, enzymy, a mění je na energii.
Rychlá činnost metabolizmu znamená, že tělo spotřebuje více energie z potravy a člověk tudíž nepřibere mnoho na váze. Sleduje se především bazální metabolizmus, tedy hodnota, která vyjadřuje počet spálených kalorií při nulové tělesné aktivitě.


Co je to Metabolismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Metabolismus. Co znamená odborný pojem Metabolismus z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Metabolismus patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: slovo, význam slova, co to je, Lékařství, přesný význam, formulace, vysvětlení, význam pojmu, význam, pojem, co je to Metabolismus?, synonymum, lexikon, termín, slovník, definice pojmu, informace, Metabolismus


Pojem Metabolismus je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Metabolismus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metabolismus (z řec. meta – přes, balló – házím) neboli látková přeměna je soubor všech enzymových reakcí (tzv. metabolických drah), při nichž dochází k přeměně látek a energií v buňkách a v živých organismech. Podle směru probíhající změny, která se s komplexní organickou molekulou děje, rozdělujeme metabolismus na anabolismus (výstavbový proces, biosyntéza) a katabolismus (rozkladový proces).

Jiné informační zdroje o pojmu Metabolismus

Hledat slovo Metabolismus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Metabolismus ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Metabolismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metabolismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Metabolismus ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Metabolismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Metabolismus například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Metabolismus? resp. co znamená výraz Metabolismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metabolismus, odpověď na dotaz co je to Metabolismus?. Víte např. kdo to je Zběh? Znáte a víte kdo je Nihilista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.