Co je to?
Definice odborného termínu, slova Metabolismus. Co znamená pojem Metabolismus z kategorie Lékařství?

Co je Metabolismus?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Metabolismus?

Metabolismus je název pro energetický a látkový příjem živin a jejich zpracování. Uvnitř těla probíhá nepřetržitě a patří k němu i přeměna trávených potravin na odpad. Na přijímané potraviny působí trávicí látky, enzymy, a mění je na energii.
Rychlá činnost metabolizmu znamená, že tělo spotřebuje více energie z potravy a člověk tudíž nepřibere mnoho na váze. Sleduje se především bazální metabolizmus, tedy hodnota, která vyjadřuje počet spálených kalorií při nulové tělesné aktivitě.


Co je to Metabolismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Metabolismus. Co znamená pojem Metabolismus z kategorie Lékařství?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Metabolismus? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Metabolismus patří do sekce lékařství

Klíčová slova: lexikon, termín, slovo, co je to Metabolismus?, wiki, definice pojmu, pojem, význam, co to je, formulace, lékařství, přesný výraz, heslo, vysvětlení, význam slova, co znamená, terminus technicus, definice


Pojem Metabolismus je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Metabolismus můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metabolismus (z řec. meta – přes, balló – házím) neboli látková přeměna je soubor všech enzymových reakcí (tzv. metabolických drah), při nichž dochází k přeměně látek a energií v buňkách a v živých organismech. Podle směru probíhající změny, která se s komplexní organickou molekulou děje, rozdělujeme metabolismus na anabolismus (výstavbový proces, biosyntéza) a katabolismus (rozkladový proces).

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít výraz Metabolismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Metabolismus na Google.cz

Vyhledat termín Metabolismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Metabolismus na Youtube

Vyhledat heslo Metabolismus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Metabolismus ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Metabolismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Metabolismus? resp. jaký je přesný význam slova Metabolismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metabolismus, odpověď na dotaz co je to Metabolismus?. Víte např. kdo to je Simona Stašová? Znáte a víte kdo je Petr Haničinec? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.