Co je to?
Definice výrazu Představa. Co znamená odborný pojem Představa z kategorie Psychologie?

Co to je Představa? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Představa?

Představa je pojem doslovně přeložený z němčiny. Termín zahrnuje poměrně širokou skupinu obrazových nebo obsahových vjemů, z který si lidské vědomí utváří určité téma. Tvorba a obsah představ závisí na předcházejících zkušenostech, zážitcích a schopnosti vnímání. Ovlivňuje je také kreativita, vlastní vědomí a další osobní vlastnosti.
Některé představy lze těžko vyjádřit slovně, ovšem na jejich základě dokáže člověk odlišovat a určovat jevy a hledat souvislosti nebo tvořit návrhy a uplatnit svou fantazii a tvůrčí schopnosti.


Co je to Představa? Význam slova, termín, Definice výrazu Představa. Co znamená odborný pojem Představa z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Představa se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: slovník, odborný výraz, přesný význam, význam slova, Psychologie, co to je, popis, přesný výraz, definice, synonymum, Představa, význam pojmu, co je to Představa?, význam, heslo, lexikon, terminologie, Psychologie


Pojem Představa je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Představa můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Představa (kalk z něm. Vor-stellung) je velmi široké označení pro obsahy či obrazy, které si vědomí „staví před sebe“ jako témata. Ačkoli jsou představy vždy více nebo méně závislé na zkušenostech (vjemech, zážitcích), je pro ně charakteristický aktivní podíl vlastního vědomí nebo dokonce tvořivosti a také určitá celkovost. Na jedné straně je představa určitější než pocit nebo dojem, na druhé straně není ještě vyjádřena slovy a člověk takové vyjádření musí teprve hledat. Představy jsou hlavním nástrojem praktické orientace ve světě, rozhodování a jednání.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat termín Představa na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Představa ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Představa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Představa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Představa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Představa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Představa například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Představa? resp. co znamená výraz Představa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Představa, odpověď na dotaz co je to Představa?. Víte např. kdo to je Anna Geislerová? Znáte a víte kdo je Manažer? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!