Co je to?
Definice výrazu Představa. Co znamená odborný pojem Představa z kategorie Psychologie?

Co to je Představa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Představa

Představa je pojem doslovně přeložený z němčiny. Termín zahrnuje poměrně širokou skupinu obrazových nebo obsahových vjemů, z který si lidské vědomí utváří určité téma. Tvorba a obsah představ závisí na předcházejících zkušenostech, zážitcích a schopnosti vnímání. Ovlivňuje je také kreativita, vlastní vědomí a další osobní vlastnosti.
Některé představy lze těžko vyjádřit slovně, ovšem na jejich základě dokáže člověk odlišovat a určovat jevy a hledat souvislosti nebo tvořit návrhy a uplatnit svou fantazii a tvůrčí schopnosti.


Co je to Představa? Význam slova, termín, Definice výrazu Představa. Co znamená odborný pojem Představa z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Představa? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Představa patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: informace, vysvětlení, Představa, co to je, přesný výraz, odborné názvosloví, slovo, slovník, heslo, popis, Psychologie, odborný výraz, definice pojmu, definice, význam slova, synonymum, význam, formulace


Pojem Představa je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Představa dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Představa (kalk z něm. Vor-stellung) je velmi široké označení pro obsahy či obrazy, které si vědomí „staví před sebe“ jako témata. Ačkoli jsou představy vždy více nebo méně závislé na zkušenostech (vjemech, zážitcích), je pro ně charakteristický aktivní podíl vlastního vědomí nebo dokonce tvořivosti a také určitá celkovost. Na jedné straně je představa určitější než pocit nebo dojem, na druhé straně není ještě vyjádřena slovy a člověk takové vyjádření musí teprve hledat. Představy jsou hlavním nástrojem praktické orientace ve světě, rozhodování a jednání.

Více informací o pojmu Představa lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Představa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Představa ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Představa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Představa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Představa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Představa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Představa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Představa? resp. jaká je definice termínu Představa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Představa, odpověď na dotaz co je to Představa?. Víte např. kdo to je Keira Knightley? Znáte a víte kdo je Michael Kors? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!