Co je to?
Definice výrazu Představa. Co znamená odborný pojem Představa z kategorie Psychologie?

Co to je Představa? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Představa

Představa je pojem doslovně přeložený z němčiny. Termín zahrnuje poměrně širokou skupinu obrazových nebo obsahových vjemů, z který si lidské vědomí utváří určité téma. Tvorba a obsah představ závisí na předcházejících zkušenostech, zážitcích a schopnosti vnímání. Ovlivňuje je také kreativita, vlastní vědomí a další osobní vlastnosti.
Některé představy lze těžko vyjádřit slovně, ovšem na jejich základě dokáže člověk odlišovat a určovat jevy a hledat souvislosti nebo tvořit návrhy a uplatnit svou fantazii a tvůrčí schopnosti.


Co je to Představa? Význam slova, termín, Definice výrazu Představa. Co znamená odborný pojem Představa z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Představa doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Představa se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: lexikon, odborný výraz, Psychologie, význam, co znamená, synonymum, odborné názvosloví, přesný význam, názvosloví, význam pojmu, co je to Představa?, definice, přesný výraz, heslo, terminologie, vysvětlení, formulace, slovník


Pojem Představa je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Představa? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Představa (kalk z něm. Vor-stellung) je velmi široké označení pro obsahy či obrazy, které si vědomí „staví před sebe“ jako témata. Ačkoli jsou představy vždy více nebo méně závislé na zkušenostech (vjemech, zážitcích), je pro ně charakteristický aktivní podíl vlastního vědomí nebo dokonce tvořivosti a také určitá celkovost. Na jedné straně je představa určitější než pocit nebo dojem, na druhé straně není ještě vyjádřena slovy a člověk takové vyjádření musí teprve hledat. Představy jsou hlavním nástrojem praktické orientace ve světě, rozhodování a jednání.

Další zdroje informací

Zkusit najít heslo Představa ve Wikizdrojích

Najít slovo Představa na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Představa ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Představa ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Představa ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Představa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Představa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Představa? resp. co je to Představa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Představa, odpověď na dotaz co je to Představa?. Víte např. kdo to je Auditor? Znáte a víte kdo je Vezír? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Představa hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!