Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Omalovánka. Co znamená pojem Omalovánka z kategorie Školství?

Co je Omalovánka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Omalovánka

Omalovánka je druh kresby, která se skládá pouze z čar. Ty znázorňují jen obrys výsledného obrazu. Jeho celkovou podobu pak určuje uživatel, který ho musí vyplnit vhodnými barvami buď podle předlohy nebo podle vlastní fantazie.
Klasická omalovánka je na papíru a maluje se na ni pastelkami, vodovými barvami nebo voskovkami. Novějším druhem jsou omalovánky v počítači, kde fungují na podobném principu, pouze barvy a štětec jsou virtuální. Pomocí malování se rozvíjí jemná motorika a poznávání barev. Omalovánky používají i dospělí jako odregování, psychologové pak k diagnostice chorob.


Co je to Omalovánka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Omalovánka. Co znamená pojem Omalovánka z kategorie Školství?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Omalovánka se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: názvosloví, terminologie, význam pojmu, vysvětlení, význam slova, terminus technicus, Omalovánka, popis, formulace, slovník, termín, co to je, co znamená, wiki, Školství, Školství, slovo, význam


Pojem Omalovánka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Omalovánka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Omalovánka je obrázek (čárová kresba), který obsahuje pouze obrysové linky objektu. Uživatel má pak za úkol jej vybarvit nebo jinak doplnit barvami a obrázek tak podle své představy dotvořit.
Tradiční omalovánky jsou papírové a barvy se do nich doplňují pastelkami, voskovkami nebo vodovkami. S rozvojem počítačů se objevily též omalovánky dotvářené v prostředí počítačového programu, ve kterém může uživatel doplňovat barvy virtuálním štětcem nebo použitím funkce „plechovka“, která najednou barvou vyplní celou označenou uzavřenou oblast.

Další zdroje informací

Najít výraz Omalovánka na Google.cz

Zkusit najít slovo Omalovánka ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Omalovánka ve Wikizdrojích

Najít heslo Omalovánka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Omalovánka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Omalovánka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Omalovánka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Omalovánka? resp. co znamená Omalovánka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omalovánka, odpověď na dotaz co je to Omalovánka?. Víte např. kdo to je Gordie Howe? Znáte a víte kdo je Chrissie Hynde? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Omalovánka hledat i v jiných kategoriích (než Školství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.