Co je to?
Výraz, termín, definice slova Omalovánka. Co znamená odborný pojem Omalovánka z kategorie Školství?

Co je to Omalovánka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Omalovánka?

Omalovánka je druh kresby, která se skládá pouze z čar. Ty znázorňují jen obrys výsledného obrazu. Jeho celkovou podobu pak určuje uživatel, který ho musí vyplnit vhodnými barvami buď podle předlohy nebo podle vlastní fantazie.
Klasická omalovánka je na papíru a maluje se na ni pastelkami, vodovými barvami nebo voskovkami. Novějším druhem jsou omalovánky v počítači, kde fungují na podobném principu, pouze barvy a štětec jsou virtuální. Pomocí malování se rozvíjí jemná motorika a poznávání barev. Omalovánky používají i dospělí jako odregování, psychologové pak k diagnostice chorob.


Co je to Omalovánka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Omalovánka. Co znamená odborný pojem Omalovánka z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Omalovánka s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Omalovánka se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: přesný význam, popis, vysvětlení, informace, co je to Omalovánka?, wiki, terminus technicus, co to je, pojem, synonymum, definice pojmu, význam, význam pojmu, co znamená, heslo, odborný výraz, Omalovánka, formulace


Pojem Omalovánka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Omalovánka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Omalovánka je obrázek (čárová kresba), který obsahuje pouze obrysové linky objektu. Uživatel má pak za úkol jej vybarvit nebo jinak doplnit barvami a obrázek tak podle své představy dotvořit.
Tradiční omalovánky jsou papírové a barvy se do nich doplňují pastelkami, voskovkami nebo vodovkami. S rozvojem počítačů se objevily též omalovánky dotvářené v prostředí počítačového programu, ve kterém může uživatel doplňovat barvy virtuálním štětcem nebo použitím funkce „plechovka“, která najednou barvou vyplní celou označenou uzavřenou oblast.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Omalovánka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Omalovánka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Omalovánka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Omalovánka ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Omalovánka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Omalovánka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Omalovánka například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Omalovánka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Omalovánka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omalovánka, odpověď na dotaz co je to Omalovánka?. Víte např. kdo to je Pipka? Znáte a víte kdo je James Clerk Maxwell? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Omalovánka v jiné sekci než Školství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.