Co je to?
Definice výrazu, termínu Omalovánka. Co znamená odborný pojem Omalovánka z kategorie Školství?

Co je to Omalovánka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Omalovánka?

Omalovánka je druh kresby, která se skládá pouze z čar. Ty znázorňují jen obrys výsledného obrazu. Jeho celkovou podobu pak určuje uživatel, který ho musí vyplnit vhodnými barvami buď podle předlohy nebo podle vlastní fantazie.
Klasická omalovánka je na papíru a maluje se na ni pastelkami, vodovými barvami nebo voskovkami. Novějším druhem jsou omalovánky v počítači, kde fungují na podobném principu, pouze barvy a štětec jsou virtuální. Pomocí malování se rozvíjí jemná motorika a poznávání barev. Omalovánky používají i dospělí jako odregování, psychologové pak k diagnostice chorob.


Co je to Omalovánka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Omalovánka. Co znamená odborný pojem Omalovánka z kategorie Školství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Omalovánka s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Omalovánka je v kategorii Školství

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, popis, termín, Školství, synonymum, terminologie, Omalovánka, slovník, co to je, slovo, heslo, lexikon, odborné názvosloví, wiki, formulace, význam pojmu, přesný význam


Pojem Omalovánka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Omalovánka?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Omalovánka je obrázek (čárová kresba), který obsahuje pouze obrysové linky objektu. Uživatel má pak za úkol jej vybarvit nebo jinak doplnit barvami a obrázek tak podle své představy dotvořit.
Tradiční omalovánky jsou papírové a barvy se do nich doplňují pastelkami, voskovkami nebo vodovkami. S rozvojem počítačů se objevily též omalovánky dotvářené v prostředí počítačového programu, ve kterém může uživatel doplňovat barvy virtuálním štětcem nebo použitím funkce „plechovka“, která najednou barvou vyplní celou označenou uzavřenou oblast.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Omalovánka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Omalovánka ve Wikizdrojích

Hledat výraz Omalovánka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Omalovánka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Omalovánka ve Wikislovníku

Hledat slovo Omalovánka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Omalovánka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Omalovánka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Omalovánka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omalovánka, odpověď na dotaz co je to Omalovánka?. Víte např. kdo to je Alena Schillerová? Znáte a víte kdo je Anežka Česká? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Omalovánka i v jiných kategoriích (než Školství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.