Co je to?
Definice výrazu, termínu Omalovánka. Co znamená odborný pojem Omalovánka z kategorie Školství?

Co je to Omalovánka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Omalovánka

Omalovánka je druh kresby, která se skládá pouze z čar. Ty znázorňují jen obrys výsledného obrazu. Jeho celkovou podobu pak určuje uživatel, který ho musí vyplnit vhodnými barvami buď podle předlohy nebo podle vlastní fantazie.
Klasická omalovánka je na papíru a maluje se na ni pastelkami, vodovými barvami nebo voskovkami. Novějším druhem jsou omalovánky v počítači, kde fungují na podobném principu, pouze barvy a štětec jsou virtuální. Pomocí malování se rozvíjí jemná motorika a poznávání barev. Omalovánky používají i dospělí jako odregování, psychologové pak k diagnostice chorob.


Co je to Omalovánka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Omalovánka. Co znamená odborný pojem Omalovánka z kategorie Školství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Omalovánka s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Omalovánka se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: definice pojmu, wiki, vysvětlení, slovník, význam, heslo, lexikon, význam slova, Školství, definice, Omalovánka, terminologie, přesný význam, termín, terminus technicus, Školství, co je to Omalovánka?, informace


Pojem Omalovánka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Omalovánka píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Omalovánka je obrázek (čárová kresba), který obsahuje pouze obrysové linky objektu. Uživatel má pak za úkol jej vybarvit nebo jinak doplnit barvami a obrázek tak podle své představy dotvořit.
Tradiční omalovánky jsou papírové a barvy se do nich doplňují pastelkami, voskovkami nebo vodovkami. S rozvojem počítačů se objevily též omalovánky dotvářené v prostředí počítačového programu, ve kterém může uživatel doplňovat barvy virtuálním štětcem nebo použitím funkce „plechovka“, která najednou barvou vyplní celou označenou uzavřenou oblast.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Omalovánka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Omalovánka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Omalovánka na Google.cz

Hledat videa s názvem Omalovánka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Omalovánka ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Omalovánka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Omalovánka například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Omalovánka? resp. jaká je definice slova Omalovánka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omalovánka, odpověď na dotaz co je to Omalovánka?. Víte např. kdo to je Chiméra? Znáte a víte kdo je Mediátor? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Školství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.