Co je to?
Odborný výraz, definice slova Omalovánka. Co znamená slovo Omalovánka z kategorie Školství?

Co je Omalovánka?

Co znamená termín Omalovánka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Omalovánka je druh kresby, která se skládá pouze z čar. Ty znázorňují jen obrys výsledného obrazu. Jeho celkovou podobu pak určuje uživatel, který ho musí vyplnit vhodnými barvami buď podle předlohy nebo podle vlastní fantazie.
Klasická omalovánka je na papíru a maluje se na ni pastelkami, vodovými barvami nebo voskovkami. Novějším druhem jsou omalovánky v počítači, kde fungují na podobném principu, pouze barvy a štětec jsou virtuální. Pomocí malování se rozvíjí jemná motorika a poznávání barev. Omalovánky používají i dospělí jako odregování, psychologové pak k diagnostice chorob.


Co je to Omalovánka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Omalovánka. Co znamená slovo Omalovánka z kategorie Školství?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Omalovánka) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Omalovánka patří do kategorie Školství

Klíčová slova: informace, význam pojmu, slovník, Školství, přesný význam, pojem, slovo, termín, terminus technicus, definice, význam slova, heslo, wiki, odborné názvosloví, vysvětlení, názvosloví, Školství, odborný výraz


Pojem Omalovánka je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Omalovánka můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Omalovánka je obrázek (čárová kresba), který obsahuje pouze obrysové linky objektu. Uživatel má pak za úkol jej vybarvit nebo jinak doplnit barvami a obrázek tak podle své představy dotvořit.
Tradiční omalovánky jsou papírové a barvy se do nich doplňují pastelkami, voskovkami nebo vodovkami. S rozvojem počítačů se objevily též omalovánky dotvářené v prostředí počítačového programu, ve kterém může uživatel doplňovat barvy virtuálním štětcem nebo použitím funkce „plechovka“, která najednou barvou vyplní celou označenou uzavřenou oblast.

Více informací o slovu Omalovánka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Omalovánka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Omalovánka na Google.cz

Hledat frázi Omalovánka ve vyhledávači Yandex

Najít termín Omalovánka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Omalovánka ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Omalovánka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Omalovánka například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co to je Omalovánka? resp. jaká je definice termínu Omalovánka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Omalovánka, odpověď na dotaz co je to Omalovánka?. Víte např. kdo to je Sára Rychlíková? Znáte a víte kdo je Robert Plant? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Školství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Školství, učitelka, omalovánka, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.