Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xanthan. Co znamená odborný pojem Xanthan z kategorie Jídlo?

Co je to Xanthan? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Xanthan?

Xanthan je pojmenování pro polysacharid, který se vyrábí z glukózy a sacharózy fermentací, obvykle z kukuřice nebo sóji. Jedná se o látku přírodního původu. Xanthan nemá barvu a je buď gelovitý, nebo v práškové formě.
Používá se především v potravinářství, kde má značku E415. Xanthan funguje jako zahušťovadlo nebo stabilizátor hlavně v různých mléčných výrobcích a využívá se i v masných produktech. Xanthan je bezpečný, alergie na něj jsou pouze ojedinělé.


Co je to Xanthan? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Xanthan. Co znamená odborný pojem Xanthan z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Xanthan patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: popis, co znamená, heslo, co to je, terminologie, význam slova, pojem, wiki, přesný výraz, odborný výraz, Jídlo, definice pojmu, Jídlo, odborné názvosloví, terminus technicus, co je to Xanthan?, názvosloví, synonymum


Pojem Xanthan je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Xanthan? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Xanthan (xanthanová guma) je polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, který se vyrábí pomocí fermentace sacharidů kulturou bakterie Xanthomonas campestris. Produkt se vyčistí alkoholem a dále vysuší a rozemele.

Pro více informací o heslu Xanthan zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xanthan ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xanthan ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Xanthan ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Xanthan ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Xanthan ve Wikislovníku

Hledat výraz Xanthan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Xanthan například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Xanthan? resp. co přesně označuje termín Xanthan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xanthan, odpověď na dotaz co je to Xanthan?. Víte např. kdo to je Švagrová? Znáte a víte kdo je Jarmila Kratochvílová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.