Co je to?
Definice odborného termínu, slova Xanthan. Co znamená pojem Xanthan z kategorie Jídlo?

Co je to Xanthan? Význam slova

Co znamená termín Xanthan? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Xanthan je pojmenování pro polysacharid, který se vyrábí z glukózy a sacharózy fermentací, obvykle z kukuřice nebo sóji. Jedná se o látku přírodního původu. Xanthan nemá barvu a je buď gelovitý, nebo v práškové formě.
Používá se především v potravinářství, kde má značku E415. Xanthan funguje jako zahušťovadlo nebo stabilizátor hlavně v různých mléčných výrobcích a využívá se i v masných produktech. Xanthan je bezpečný, alergie na něj jsou pouze ojedinělé.


Co je to Xanthan? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Xanthan. Co znamená pojem Xanthan z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Xanthan sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Xanthan patří do sekce jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, slovo, význam, informace, vysvětlení, odborný výraz, význam slova, slovník, heslo, definice, jídlo, lexikon, co znamená, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný význam, jídlo, co to je


Pojem Xanthan je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Xanthan? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Xanthan (xanthanová guma) je polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, který se vyrábí pomocí fermentace sacharidů kulturou bakterie Xanthomonas campestris. Produkt se vyčistí alkoholem a dále vysuší a rozemele.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xanthan ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Xanthan ve Wikislovníku

Hledat výraz Xanthan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xanthan ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Xanthan ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Xanthan ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Xanthan například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená Xanthan? resp. jaký je přesný význam slova Xanthan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xanthan, odpověď na dotaz co je to Xanthan?. Víte např. kdo to je Stárek? Znáte a víte kdo je Karel Černoch? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Xanthan i v jiné kategorii než je sekce jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.