Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xanthan. Co znamená odborný pojem Xanthan z kategorie Jídlo?

Co je to Xanthan? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Xanthan

Xanthan je pojmenování pro polysacharid, který se vyrábí z glukózy a sacharózy fermentací, obvykle z kukuřice nebo sóji. Jedná se o látku přírodního původu. Xanthan nemá barvu a je buď gelovitý, nebo v práškové formě.
Používá se především v potravinářství, kde má značku E415. Xanthan funguje jako zahušťovadlo nebo stabilizátor hlavně v různých mléčných výrobcích a využívá se i v masných produktech. Xanthan je bezpečný, alergie na něj jsou pouze ojedinělé.


Co je to Xanthan? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Xanthan. Co znamená odborný pojem Xanthan z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Xanthan s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Xanthan se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: slovník, termín, co znamená, formulace, definice pojmu, heslo, definice, popis, názvosloví, odborné názvosloví, pojem, význam slova, terminologie, vysvětlení, význam, terminus technicus, odborný výraz, lexikon


Pojem Xanthan je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Xanthan? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Xanthan (xanthanová guma) je polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, který se vyrábí pomocí fermentace sacharidů kulturou bakterie Xanthomonas campestris. Produkt se vyčistí alkoholem a dále vysuší a rozemele.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Xanthan ve Wikizdrojích

Hledat pojem Xanthan ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Xanthan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Xanthan ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Xanthan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Xanthan ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Xanthan například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Xanthan? resp. jaký je přesný význam slova Xanthan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xanthan, odpověď na dotaz co je to Xanthan?. Víte např. kdo to je Pesimista? Znáte a víte kdo je Yvonne Přenosilová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Xanthan i v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.