Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xanthan. Co znamená odborný pojem Xanthan z kategorie Jídlo?

Co je to Xanthan? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Xanthan?

Xanthan je pojmenování pro polysacharid, který se vyrábí z glukózy a sacharózy fermentací, obvykle z kukuřice nebo sóji. Jedná se o látku přírodního původu. Xanthan nemá barvu a je buď gelovitý, nebo v práškové formě.
Používá se především v potravinářství, kde má značku E415. Xanthan funguje jako zahušťovadlo nebo stabilizátor hlavně v různých mléčných výrobcích a využívá se i v masných produktech. Xanthan je bezpečný, alergie na něj jsou pouze ojedinělé.


Co je to Xanthan? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Xanthan. Co znamená odborný pojem Xanthan z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Xanthan? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Xanthan je v kategorii jídlo

Klíčová slova: odborný výraz, význam pojmu, co je to Xanthan?, odborné názvosloví, popis, význam, terminologie, názvosloví, co to je, pojem, co znamená, jídlo, termín, formulace, synonymum, slovník, přesný význam, vysvětlení


Pojem Xanthan je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Xanthan píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Xanthan (xanthanová guma) je polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, který se vyrábí pomocí fermentace sacharidů kulturou bakterie Xanthomonas campestris. Produkt se vyčistí alkoholem a dále vysuší a rozemele.

Další zdroje informací o slovu Xanthan

Vyhledat slovo Xanthan ve Wikizdrojích

Najít termín Xanthan ve Wikislovníku

Najít pojem Xanthan ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Xanthan na Google.cz

Zkusit najít heslo Xanthan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Xanthan ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Xanthan například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Xanthan? resp. co znamená Xanthan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xanthan, odpověď na dotaz co je to Xanthan?. Víte např. kdo to je Skvoter? Znáte a víte kdo je Yvonne Přenosilová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.