Co je to?
Výraz, termín, definice slova Xanthan. Co znamená odborný pojem Xanthan z kategorie Jídlo?

Co je to Xanthan? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Xanthan?

Xanthan je pojmenování pro polysacharid, který se vyrábí z glukózy a sacharózy fermentací, obvykle z kukuřice nebo sóji. Jedná se o látku přírodního původu. Xanthan nemá barvu a je buď gelovitý, nebo v práškové formě.
Používá se především v potravinářství, kde má značku E415. Xanthan funguje jako zahušťovadlo nebo stabilizátor hlavně v různých mléčných výrobcích a využívá se i v masných produktech. Xanthan je bezpečný, alergie na něj jsou pouze ojedinělé.


Co je to Xanthan? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Xanthan. Co znamená odborný pojem Xanthan z kategorie Jídlo?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Xanthan se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co to je, Jídlo, přesný výraz, Xanthan, Jídlo, slovník, co znamená, význam slova, popis, synonymum, formulace, význam, přesný význam, definice, terminus technicus, co je to Xanthan?, slovo, odborný výraz


Pojem Xanthan je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Xanthan? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Xanthan (xanthanová guma) je polysacharid s vysokou molekulovou hmotností, který se vyrábí pomocí fermentace sacharidů kulturou bakterie Xanthomonas campestris. Produkt se vyčistí alkoholem a dále vysuší a rozemele.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat heslo Xanthan ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Xanthan ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Xanthan ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Xanthan ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Xanthan ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Xanthan ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Xanthan například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Xanthan? resp. co znamená výraz Xanthan? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Xanthan, odpověď na dotaz co je to Xanthan?. Víte např. kdo to je Dobrodruh? Znáte a víte kdo je Jarmila Kratochvílová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.