Co je to?
Výraz, termín, definice slova Migréna. Co znamená odborný pojem Migréna z kategorie Nemoce?

Co je to Migréna? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Migréna?

Migréna označuje onemocnění mozku, které nemá jednoznačný původ a projevuje se záchvaty bolesti. Zasahuje nejen hlavu, ale celý organizmus. Většinou dochází k 1-2 záchvatům měsíčně, častější je migréna u mladších lidí a u žen. Migréna probíhá v několika fázích – fáze příznaků, fáze zraková, vlastní bolest hlavy, a fáze úlevy. Bolest hlavy je velice intenzivní a zasahuje nejméně polovinu hlavy. Migréna je velice nepříjemná, bolestivá a vzhledem k nejasnému původu těžko léčitelná.


Co je to Migréna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Migréna. Co znamená odborný pojem Migréna z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Migréna? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Migréna se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co to je, wiki, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, definice pojmu, slovník, přesný výraz, pojem, Nemoce, přesný význam, slovo, odborný výraz, co je to Migréna?, význam pojmu, definice, synonymum, Migréna


Pojem Migréna je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Migréna?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Migréna je chronické onemocnění charakteristické opakovanými středně těžkými až silnými bolestmi hlavy často doprovázenými řadou příznaků souvisejících s autonomní nervovou soustavou. Slovo je odvozeno z řečtiny z výrazu ἡμικρανία (hemikrania), „bolest jedné strany hlavy“, tvořeného slovy ἡμι- (hemi-), „polovina“ a κρανίον (kranion), „lebka“.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Migréna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Migréna na Youtube

Hledat výraz Migréna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Migréna ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Migréna ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Migréna ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Migréna například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Migréna? resp. co je to Migréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Migréna, odpověď na dotaz co je to Migréna?. Víte např. kdo to je Recep Tayyip Erdogan? Znáte a víte kdo je Daniela Drtinová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?