Co je to?
Výraz, termín, definice slova Migréna. Co znamená odborný pojem Migréna z kategorie Nemoce?

Co je to Migréna? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Migréna

Migréna označuje onemocnění mozku, které nemá jednoznačný původ a projevuje se záchvaty bolesti. Zasahuje nejen hlavu, ale celý organizmus. Většinou dochází k 1-2 záchvatům měsíčně, častější je migréna u mladších lidí a u žen. Migréna probíhá v několika fázích – fáze příznaků, fáze zraková, vlastní bolest hlavy, a fáze úlevy. Bolest hlavy je velice intenzivní a zasahuje nejméně polovinu hlavy. Migréna je velice nepříjemná, bolestivá a vzhledem k nejasnému původu těžko léčitelná.


Co je to Migréna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Migréna. Co znamená odborný pojem Migréna z kategorie Nemoce?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Migréna můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Migréna je v kategorii nemoce

Klíčová slova: popis, význam, přesný význam, odborné názvosloví, lexikon, nemoce, názvosloví, Migréna, nemoce, pojem, informace, definice pojmu, význam pojmu, co znamená, terminus technicus, wiki, slovník, slovo


Pojem Migréna je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Migréna? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Migréna je chronické onemocnění charakteristické opakovanými středně těžkými až silnými bolestmi hlavy často doprovázenými řadou příznaků souvisejících s autonomní nervovou soustavou. Slovo je odvozeno z řečtiny z výrazu ἡμικρανία (hemikrania), „bolest jedné strany hlavy“, tvořeného slovy ἡμι- (hemi-), „polovina“ a κρανίον (kranion), „lebka“.

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Migréna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Migréna ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Migréna na Youtube

Vyhledat termín Migréna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Migréna ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Migréna ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Migréna například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Migréna? resp. jaká je definice termínu Migréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Migréna, odpověď na dotaz co je to Migréna?. Víte např. kdo to je Filolog? Znáte a víte kdo je Ivan Brezina? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?