Co je to?
Odborný výraz, definice slova Migréna. Co znamená slovo Migréna z kategorie Nemoce?

Co je Migréna?

Co znamená pojem, definice termínu Migréna?

Migréna označuje onemocnění mozku, které nemá jednoznačný původ a projevuje se záchvaty bolesti. Zasahuje nejen hlavu, ale celý organizmus. Většinou dochází k 1-2 záchvatům měsíčně, častější je migréna u mladších lidí a u žen. Migréna probíhá v několika fázích – fáze příznaků, fáze zraková, vlastní bolest hlavy, a fáze úlevy. Bolest hlavy je velice intenzivní a zasahuje nejméně polovinu hlavy. Migréna je velice nepříjemná, bolestivá a vzhledem k nejasnému původu těžko léčitelná.


Co je to Migréna? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Migréna. Co znamená slovo Migréna z kategorie Nemoce?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Migréna patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: lexikon, co to je, co znamená, co je to Migréna?, popis, názvosloví, význam slova, odborný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, wiki, přesný význam, vysvětlení, termín, význam pojmu, slovník, terminologie, definice pojmu


Pojem Migréna je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Migréna?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Migréna je chronické onemocnění charakteristické opakovanými středně těžkými až silnými bolestmi hlavy často doprovázenými řadou příznaků souvisejících s autonomní nervovou soustavou. Slovo je odvozeno z řečtiny z výrazu ἡμικρανία (hemikrania), „bolest jedné strany hlavy“, tvořeného slovy ἡμι- (hemi-), „polovina“ a κρανίον (kranion), „lebka“.

Další zdroje informací o slovu Migréna

Zkusit najít heslo Migréna ve Wikislovníku

Hledat slovo Migréna na Google obrázcích

Najít heslo Migréna ve vyhledávači Qwant

Najít termín Migréna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Migréna ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Migréna ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Migréna například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte jaký je přesný význam slova Migréna? resp. jaká je definice termínu Migréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Migréna, odpověď na dotaz co je to Migréna?. Víte např. kdo to je Robert Rosenberg? Znáte a víte kdo je Jean Reno? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?