Co je to?
Výraz, termín, definice slova Migréna. Co znamená odborný pojem Migréna z kategorie Nemoce?

Co je to Migréna? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Migréna?

Migréna označuje onemocnění mozku, které nemá jednoznačný původ a projevuje se záchvaty bolesti. Zasahuje nejen hlavu, ale celý organizmus. Většinou dochází k 1-2 záchvatům měsíčně, častější je migréna u mladších lidí a u žen. Migréna probíhá v několika fázích – fáze příznaků, fáze zraková, vlastní bolest hlavy, a fáze úlevy. Bolest hlavy je velice intenzivní a zasahuje nejméně polovinu hlavy. Migréna je velice nepříjemná, bolestivá a vzhledem k nejasnému původu těžko léčitelná.


Co je to Migréna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Migréna. Co znamená odborný pojem Migréna z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Migréna patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: definice, odborné názvosloví, definice pojmu, lexikon, odborný výraz, terminologie, pojem, informace, Migréna, Nemoce, Nemoce, význam, přesný význam, wiki, synonymum, názvosloví, co je to Migréna?, význam pojmu


Pojem Migréna je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Migréna?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Migréna je chronické onemocnění charakteristické opakovanými středně těžkými až silnými bolestmi hlavy často doprovázenými řadou příznaků souvisejících s autonomní nervovou soustavou. Slovo je odvozeno z řečtiny z výrazu ἡμικρανία (hemikrania), „bolest jedné strany hlavy“, tvořeného slovy ἡμι- (hemi-), „polovina“ a κρανίον (kranion), „lebka“.

Pro další informace o termínu Migréna zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Migréna ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Migréna ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Migréna ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Migréna na Youtube

Najít heslo Migréna ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Migréna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Migréna například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Migréna? resp. co přesně označuje termín Migréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Migréna, odpověď na dotaz co je to Migréna?. Víte např. kdo to je Vlasta Chramostová? Znáte a víte kdo je Miloš Čermák? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?