Co je to?
Výraz, termín, definice slova Migréna. Co znamená odborný pojem Migréna z kategorie Nemoce?

Co je to Migréna? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Migréna

Migréna označuje onemocnění mozku, které nemá jednoznačný původ a projevuje se záchvaty bolesti. Zasahuje nejen hlavu, ale celý organizmus. Většinou dochází k 1-2 záchvatům měsíčně, častější je migréna u mladších lidí a u žen. Migréna probíhá v několika fázích – fáze příznaků, fáze zraková, vlastní bolest hlavy, a fáze úlevy. Bolest hlavy je velice intenzivní a zasahuje nejméně polovinu hlavy. Migréna je velice nepříjemná, bolestivá a vzhledem k nejasnému původu těžko léčitelná.


Co je to Migréna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Migréna. Co znamená odborný pojem Migréna z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Migréna) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Migréna patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: lexikon, popis, význam, Nemoce, přesný význam, pojem, vysvětlení, názvosloví, Nemoce, informace, terminus technicus, heslo, slovo, slovník, přesný výraz, význam slova, co znamená, terminologie


Pojem Migréna je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Migréna? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Migréna je chronické onemocnění charakteristické opakovanými středně těžkými až silnými bolestmi hlavy často doprovázenými řadou příznaků souvisejících s autonomní nervovou soustavou. Slovo je odvozeno z řečtiny z výrazu ἡμικρανία (hemikrania), „bolest jedné strany hlavy“, tvořeného slovy ἡμι- (hemi-), „polovina“ a κρανίον (kranion), „lebka“.

Další zdroje informací

Zkusit najít slovo Migréna ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Migréna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Migréna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Migréna na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Migréna ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Migréna ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Migréna například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Migréna? resp. co se skrývá pod slovem Migréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Migréna, odpověď na dotaz co je to Migréna?. Víte např. kdo to je Biochemik? Znáte a víte kdo je Daniela Drtinová? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Migréna v jiné sekci než Nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?