Co je to?
Definice výrazu Zubní můstek. Co znamená odborný pojem Zubní můstek z kategorie Lékařství?

Co to je Zubní můstek? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Zubní můstek?

Zubní můstek slouží jako náhrada části chrupu. Upevňuje se na zdravé zuby sousedící s poškozenou částí chrupu. K ukotvení se používají kovové korunky nebo jiné speciální konstrukce.
Zubní můstek je řešením takových případů, kdy chybí jeden nebo více zubů a není možno použít implantáty. Lze tak nahradit až čtyři zuby. Jde o protetické výrobky, které dokážou rychle zabránit změnám polohy ostatních zubů, poruchám skusu a dalším nevratným změnám.


Co je to Zubní můstek? Význam slova, termín, Definice výrazu Zubní můstek. Co znamená odborný pojem Zubní můstek z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zubní můstek patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: slovo, heslo, termín, lexikon, přesný význam, informace, Zubní můstek, popis, význam pojmu, co to je, slovník, odborné názvosloví, terminologie, definice, co je to Zubní můstek?, co znamená, přesný výraz, formulace


Pojem Zubní můstek je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zubní můstek? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zubní můstek je částečnou náhradou chrupu. Zubní můstek je upevněn pomocí kovových korunek, nebo jiným zařízením na okolních zdravých zubech. Zubní můstky se zhotovují v těch případech, kdy je nutné nahradit jeden nebo více chybějících zubů a nelze to udělat pomocí implantátu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zubní můstek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zubní můstek ve Wikimedia Commons

Najít slovo Zubní můstek ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Zubní můstek ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Zubní můstek na Google.cz

Hledat heslo Zubní můstek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubní můstek například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Zubní můstek? resp. co znamená slovo Zubní můstek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubní můstek, odpověď na dotaz co je to Zubní můstek?. Víte např. kdo to je Úderník? Znáte a víte kdo je Radovan Krejčíř? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Zubní můstek i v jiných kategoriích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.