Co je to?
Definice výrazu Zubní můstek. Co znamená odborný pojem Zubní můstek z kategorie Lékařství?

Co to je Zubní můstek? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Zubní můstek?

Zubní můstek slouží jako náhrada části chrupu. Upevňuje se na zdravé zuby sousedící s poškozenou částí chrupu. K ukotvení se používají kovové korunky nebo jiné speciální konstrukce.
Zubní můstek je řešením takových případů, kdy chybí jeden nebo více zubů a není možno použít implantáty. Lze tak nahradit až čtyři zuby. Jde o protetické výrobky, které dokážou rychle zabránit změnám polohy ostatních zubů, poruchám skusu a dalším nevratným změnám.


Co je to Zubní můstek? Význam slova, termín, Definice výrazu Zubní můstek. Co znamená odborný pojem Zubní můstek z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Zubní můstek s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zubní můstek je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, termín, slovník, slovo, Zubní můstek, formulace, co znamená, Lékařství, wiki, definice pojmu, přesný význam, význam pojmu, terminus technicus, odborný výraz, význam, popis, lexikon, informace


Pojem Zubní můstek je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zubní můstek? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zubní můstek je částečnou náhradou chrupu. Zubní můstek je upevněn pomocí kovových korunek, nebo jiným zařízením na okolních zdravých zubech. Zubní můstky se zhotovují v těch případech, kdy je nutné nahradit jeden nebo více chybějících zubů a nelze to udělat pomocí implantátu.

Jiné zdroje informací o pojmu Zubní můstek

Zkusit najít slovo Zubní můstek ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Zubní můstek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Zubní můstek ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Zubní můstek ve Wikislovníku

Hledat slovo Zubní můstek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Zubní můstek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubní můstek například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Zubní můstek? resp. co přesně znamená slovo Zubní můstek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubní můstek, odpověď na dotaz co je to Zubní můstek?. Víte např. kdo to je Vymaštěnec? Znáte a víte kdo je Josef Lada? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.