Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zubní můstek. Co znamená slovo Zubní můstek z kategorie Lékařství?

Co je Zubní můstek?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zubní můstek?

Zubní můstek slouží jako náhrada části chrupu. Upevňuje se na zdravé zuby sousedící s poškozenou částí chrupu. K ukotvení se používají kovové korunky nebo jiné speciální konstrukce.
Zubní můstek je řešením takových případů, kdy chybí jeden nebo více zubů a není možno použít implantáty. Lze tak nahradit až čtyři zuby. Jde o protetické výrobky, které dokážou rychle zabránit změnám polohy ostatních zubů, poruchám skusu a dalším nevratným změnám.


Co je to Zubní můstek? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zubní můstek. Co znamená slovo Zubní můstek z kategorie Lékařství?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Zubní můstek s jinými lidmi na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Zubní můstek patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: názvosloví, odborný výraz, informace, heslo, přesný výraz, význam slova, Zubní můstek, terminologie, termín, lékařství, co znamená, lékařství, slovo, přesný význam, wiki, lexikon, odborné názvosloví, definice pojmu


Pojem Zubní můstek je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zubní můstek? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zubní můstek je částečnou náhradou chrupu. Zubní můstek je upevněn pomocí kovových korunek, nebo jiným zařízením na okolních zdravých zubech. Zubní můstky se zhotovují v těch případech, kdy je nutné nahradit jeden nebo více chybějících zubů a nelze to udělat pomocí implantátu.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat heslo Zubní můstek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Zubní můstek ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Zubní můstek ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zubní můstek ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Zubní můstek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Zubní můstek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubní můstek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili co znamená Zubní můstek? resp. co přesně označuje termín Zubní můstek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubní můstek, odpověď na dotaz co je to Zubní můstek?. Víte např. kdo to je Gabriela Filippi? Znáte a víte kdo je George Berkeley? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Radíme proto zkusit hledat pojem Zubní můstek v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Lékárník, zubní můstek, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.