Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ohmův zákon. Co znamená pojem Ohmův zákon z kategorie Věda?

Co je Ohmův zákon?

Co znamená termín Ohmův zákon? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ohmův zákon patří k základním fyzikálním zákonům. Týká se vyjádření závislosti proudu mezi dvěma body na vodiči na přiloženém napětí a odporu vodiče. Říká, že elektrický proud v předmětu, který je elektricky vodivý, je přímo úměrný elektrickému napětí, které je přiloženo na tento předmět. Jednotkou, která se používá, je Ohm. 1 Ohm je hodnota elektrického odporu, na kterém se při proudu o hodnotě 1 A vytvoří úbytek 1 V. Odpor vodiče není stálý, mění se s klesáním nebo zvyšováním teploty.
Různé materiály mají různý charakter odporu – pokud vzrůstá napětí, nemusí se jejich odpor lineárně měnit. Tato vlastnost bývá často využívána, například u varistorů. Lineární charakter proudu, který jimi prochází, nemají ani polovodiče. Může být totiž ovlivněna dalšími vlivy, jako je světlo, proud, magnety a podobě. Ohmův zákon platil původně pouze pro stejnosměrný proud, ale vzorce jsou platné s výhradami i pro střídavý proud.


Co je to Ohmův zákon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ohmův zákon. Co znamená pojem Ohmův zákon z kategorie Věda?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ohmův zákon sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Ohmův zákon patří do sekce věda

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, terminologie, co to je, věda, synonymum, lexikon, popis, wiki, definice pojmu, vysvětlení, význam, odborný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, definice, význam pojmu, Ohmův zákon


Pojem Ohmův zákon je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ohmův zákon ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Ohmův zákon ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Ohmův zákon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Ohmův zákon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ohmův zákon ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Ohmův zákon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ohmův zákon například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Ohmův zákon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ohmův zákon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ohmův zákon, odpověď na dotaz co je to Ohmův zákon?. Víte např. kdo to je Jaroslav Pížl? Znáte a víte kdo je Princ William? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Ohmův zákon v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je věda. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.