Co je to?
Definice odborného termínu, slova Neverbální komunikace. Co znamená pojem Neverbální komunikace z kategorie Psychologie?

Co je to Neverbální komunikace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Neverbální komunikace?

Neverbální komunikace je způsob dorozumívání, který je vlastní všem živočichům. V určitém společenství je dobře srozumitelná a váže se k určité situaci. Jedná se o sdělení beze slov, může probíhat současně s verbální komunikací.
Neverbální komunikace může mít v různých kulturách odlišný význam. Neverbální projevy mohou probíhat dotykem, pohyby těla nebo rukou, pohyby obličeje, očním kontaktem, postojem těla, a dalšími prostředky.


Co je to Neverbální komunikace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Neverbální komunikace. Co znamená pojem Neverbální komunikace z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Neverbální komunikace? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Neverbální komunikace je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Neverbální komunikace, heslo, názvosloví, co znamená, popis, Psychologie, vysvětlení, význam slova, přesný význam, odborné názvosloví, termín, přesný výraz, Psychologie, formulace, terminus technicus, odborný výraz, pojem, wiki


Pojem Neverbální komunikace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Neverbální komunikace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Neverbální komunikace, někdy též označována jako nonverbální, je souhrn mimoslovních sdělení, která jsou vědomě nebo nevědomě předávána člověkem k jiné osobě nebo lidem. Probíhá při komunikační výměně, též může probíhat i při sociální interakci. Volně opsáno jde o komunikaci beze slov. Produkované neverbální signály jsou mnohovýznamnové a mohou se lišit jak na úrovní kulturní, tak na úrovni individuální. Výzkumy ukázaly, že není jednoduché určit, z kolika procent vnímáme komunikaci neverbální proti té verbální - zatímco u některých výzkumů je poměr zhruba 75% ve prospěch verbální, jiné zdroje zase uvádějí 50% na obou stranách, další naopak připisují až 90% té neverbální. Samozřejmě však záleží i na situaci, ve které se právě nacházíme; a protože se oba zdroje prolínají, není podle většiny autorů takovéto paušální rozdělení podílů obou komunikačních kanálů příliš smysluplné.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Neverbální komunikace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Neverbální komunikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Neverbální komunikace ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Neverbální komunikace ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Neverbální komunikace ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Neverbální komunikace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Neverbální komunikace například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Neverbální komunikace? resp. co se skrývá pod slovem Neverbální komunikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neverbální komunikace, odpověď na dotaz co je to Neverbální komunikace?. Víte např. kdo to je Šlejfíř? Znáte a víte kdo je Anděl? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Neverbální komunikace v jiné sekci než Psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.