Co je to?
Výraz, termín, definice slova Neverbální komunikace. Co znamená odborný pojem Neverbální komunikace z kategorie Psychologie?

Co je Neverbální komunikace?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Neverbální komunikace

Neverbální komunikace je způsob dorozumívání, který je vlastní všem živočichům. V určitém společenství je dobře srozumitelná a váže se k určité situaci. Jedná se o sdělení beze slov, může probíhat současně s verbální komunikací.
Neverbální komunikace může mít v různých kulturách odlišný význam. Neverbální projevy mohou probíhat dotykem, pohyby těla nebo rukou, pohyby obličeje, očním kontaktem, postojem těla, a dalšími prostředky.


Co je to Neverbální komunikace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Neverbální komunikace. Co znamená odborný pojem Neverbální komunikace z kategorie Psychologie?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Neverbální komunikace sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Neverbální komunikace je v kategorii psychologie

Klíčová slova: informace, terminologie, psychologie, význam slova, význam, význam pojmu, synonymum, terminus technicus, wiki, lexikon, popis, psychologie, vysvětlení, přesný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, formulace, co je to Neverbální komunikace?


Pojem Neverbální komunikace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Neverbální komunikace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Neverbální komunikace, někdy též označována jako nonverbální, je souhrn mimoslovních sdělení, která jsou vědomě nebo nevědomě předávána člověkem k jiné osobě nebo lidem. Probíhá při komunikační výměně, též může probíhat i při sociální interakci. Volně opsáno jde o komunikaci beze slov. Produkované neverbální signály jsou mnohovýznamnové a mohou se lišit jak na úrovní kulturní, tak na úrovni individuální. Výzkumy ukázaly, že není jednoduché určit, z kolika procent vnímáme komunikaci neverbální proti té verbální - zatímco u některých výzkumů je poměr zhruba 75% ve prospěch verbální, jiné zdroje zase uvádějí 50% na obou stranách, další naopak připisují až 90% té neverbální. Samozřejmě však záleží i na situaci, ve které se právě nacházíme; a protože se oba zdroje prolínají, není podle většiny autorů takovéto paušální rozdělení podílů obou komunikačních kanálů příliš smysluplné.

Jiné informační zdroje o pojmu Neverbální komunikace

Zkusit najít výraz Neverbální komunikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Neverbální komunikace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Neverbální komunikace na Youtube

Vyhledat heslo Neverbální komunikace na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Neverbální komunikace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Neverbální komunikace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Neverbální komunikace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Neverbální komunikace? resp. jaká je definice termínu Neverbální komunikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neverbální komunikace, odpověď na dotaz co je to Neverbální komunikace?. Víte např. kdo to je Kate Middleton? Znáte a víte kdo je Petr Otava? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, oko detail, neverbální komunikace, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.