Co je to?
Definice odborného termínu, slova Neverbální komunikace. Co znamená pojem Neverbální komunikace z kategorie Psychologie?

Co je to Neverbální komunikace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Neverbální komunikace?

Neverbální komunikace je způsob dorozumívání, který je vlastní všem živočichům. V určitém společenství je dobře srozumitelná a váže se k určité situaci. Jedná se o sdělení beze slov, může probíhat současně s verbální komunikací.
Neverbální komunikace může mít v různých kulturách odlišný význam. Neverbální projevy mohou probíhat dotykem, pohyby těla nebo rukou, pohyby obličeje, očním kontaktem, postojem těla, a dalšími prostředky.


Co je to Neverbální komunikace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Neverbální komunikace. Co znamená pojem Neverbální komunikace z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Neverbální komunikace můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Neverbální komunikace je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, terminus technicus, význam slova, význam, informace, přesný význam, synonymum, význam pojmu, wiki, terminologie, názvosloví, formulace, Neverbální komunikace, popis, slovník, odborný výraz, co to je, slovo


Pojem Neverbální komunikace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Neverbální komunikace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Neverbální komunikace, někdy též označována jako nonverbální, je souhrn mimoslovních sdělení, která jsou vědomě nebo nevědomě předávána člověkem k jiné osobě nebo lidem. Probíhá při komunikační výměně, též může probíhat i při sociální interakci. Volně opsáno jde o komunikaci beze slov. Produkované neverbální signály jsou mnohovýznamnové a mohou se lišit jak na úrovní kulturní, tak na úrovni individuální. Výzkumy ukázaly, že není jednoduché určit, z kolika procent vnímáme komunikaci neverbální proti té verbální - zatímco u některých výzkumů je poměr zhruba 75% ve prospěch verbální, jiné zdroje zase uvádějí 50% na obou stranách, další naopak připisují až 90% té neverbální. Samozřejmě však záleží i na situaci, ve které se právě nacházíme; a protože se oba zdroje prolínají, není podle většiny autorů takovéto paušální rozdělení podílů obou komunikačních kanálů příliš smysluplné.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Neverbální komunikace ve Wikislovníku

Hledat pojem Neverbální komunikace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Neverbální komunikace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Neverbální komunikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Neverbální komunikace na Youtube

Zkusit najít slovo Neverbální komunikace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Neverbální komunikace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Neverbální komunikace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Neverbální komunikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neverbální komunikace, odpověď na dotaz co je to Neverbální komunikace?. Víte např. kdo to je Skeptik? Znáte a víte kdo je Tomáš Garrigue Masaryk? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.