Co je to?
Definice odborného termínu, slova Neverbální komunikace. Co znamená pojem Neverbální komunikace z kategorie Psychologie?

Co je to Neverbální komunikace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Neverbální komunikace?

Neverbální komunikace je způsob dorozumívání, který je vlastní všem živočichům. V určitém společenství je dobře srozumitelná a váže se k určité situaci. Jedná se o sdělení beze slov, může probíhat současně s verbální komunikací.
Neverbální komunikace může mít v různých kulturách odlišný význam. Neverbální projevy mohou probíhat dotykem, pohyby těla nebo rukou, pohyby obličeje, očním kontaktem, postojem těla, a dalšími prostředky.


Co je to Neverbální komunikace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Neverbální komunikace. Co znamená pojem Neverbální komunikace z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Neverbální komunikace sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Neverbální komunikace patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: slovník, definice, terminologie, pojem, lexikon, Psychologie, co je to Neverbální komunikace?, synonymum, co to je, Neverbální komunikace, odborný výraz, popis, Psychologie, význam pojmu, formulace, co znamená, význam slova, termín


Pojem Neverbální komunikace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Neverbální komunikace?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Neverbální komunikace, někdy též označována jako nonverbální, je souhrn mimoslovních sdělení, která jsou vědomě nebo nevědomě předávána člověkem k jiné osobě nebo lidem. Probíhá při komunikační výměně, též může probíhat i při sociální interakci. Volně opsáno jde o komunikaci beze slov. Produkované neverbální signály jsou mnohovýznamnové a mohou se lišit jak na úrovní kulturní, tak na úrovni individuální. Výzkumy ukázaly, že není jednoduché určit, z kolika procent vnímáme komunikaci neverbální proti té verbální - zatímco u některých výzkumů je poměr zhruba 75% ve prospěch verbální, jiné zdroje zase uvádějí 50% na obou stranách, další naopak připisují až 90% té neverbální. Samozřejmě však záleží i na situaci, ve které se právě nacházíme; a protože se oba zdroje prolínají, není podle většiny autorů takovéto paušální rozdělení podílů obou komunikačních kanálů příliš smysluplné.

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Neverbální komunikace ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Neverbální komunikace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Neverbální komunikace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Neverbální komunikace ve Wikislovníku

Hledat termín Neverbální komunikace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Neverbální komunikace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Neverbální komunikace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Neverbální komunikace? resp. co vlastně znamená slovo Neverbální komunikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Neverbální komunikace, odpověď na dotaz co je to Neverbální komunikace?. Víte např. kdo to je Teta? Znáte a víte kdo je Steve Jobs? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.