Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Katalyzátor. Co znamená pojem Katalyzátor z kategorie Technika?

Co to je Katalyzátor? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Katalyzátor?

Katalyzátor je původní slovo z řečtiny. Označuje určitou látku, která se účastní chemické reakce, ovlivňuje její průběh – většinou urychluje nebo zpomaluje - a sama zůstane nezměněná. Katalyzátory se nacházejí i v přírodě, u živých organizmů se jedná například o enzymy.
Se slovem katalyzátor je možno se setkat i u automobilů, kde je katalyzátor součástkou odpovědnou za snižování škodlivosti výfukových plynů.


Co je to Katalyzátor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Katalyzátor. Co znamená pojem Katalyzátor z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Katalyzátor? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Katalyzátor patří do sekce Technika

Klíčová slova: lexikon, co znamená, informace, názvosloví, Technika, terminologie, odborné názvosloví, termín, definice pojmu, co je to Katalyzátor?, vysvětlení, význam pojmu, pojem, formulace, přesný význam, co to je, odborný výraz, popis


Pojem Katalyzátor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Katalyzátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Katalyzátor ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Katalyzátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Katalyzátor na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Katalyzátor ve Wikimedia Commons

Najít slovo Katalyzátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Katalyzátor například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Katalyzátor? resp. co je to Katalyzátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Katalyzátor, odpověď na dotaz co je to Katalyzátor?. Víte např. kdo to je Kriminálník? Znáte a víte kdo je Sinolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.