Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Katalyzátor. Co znamená pojem Katalyzátor z kategorie Technika?

Co to je Katalyzátor? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Katalyzátor?

Katalyzátor je původní slovo z řečtiny. Označuje určitou látku, která se účastní chemické reakce, ovlivňuje její průběh – většinou urychluje nebo zpomaluje - a sama zůstane nezměněná. Katalyzátory se nacházejí i v přírodě, u živých organizmů se jedná například o enzymy.
Se slovem katalyzátor je možno se setkat i u automobilů, kde je katalyzátor součástkou odpovědnou za snižování škodlivosti výfukových plynů.


Co je to Katalyzátor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Katalyzátor. Co znamená pojem Katalyzátor z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Katalyzátor s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Katalyzátor se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, přesný význam, definice pojmu, wiki, slovo, odborný výraz, Technika, synonymum, co znamená, co je to Katalyzátor?, popis, definice, Technika, význam, termín, pojem, co to je


Pojem Katalyzátor je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Katalyzátor v následujících zdrojích

Hledat výraz Katalyzátor ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Katalyzátor ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Katalyzátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Katalyzátor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Katalyzátor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Katalyzátor ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Katalyzátor například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Katalyzátor? resp. jaká je definice termínu Katalyzátor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Katalyzátor, odpověď na dotaz co je to Katalyzátor?. Víte např. kdo to je Druh? Znáte a víte kdo je Sinolog? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Katalyzátor i v jiných kategoriích (než Technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.