Co je to?
Definice výrazu Molton. Co znamená odborný pojem Molton z kategorie Materiály?

Co je Molton? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Molton?

Molton je pojmenování měkké tkaniny, se kterou se lze setkat ve většině domácností. Jedná se o bavlněný materiál, který má jednu stranu nebo obě strany hodně zdrsněné. Molton má plátnovou nebo keprovou vazbu, býval bělený nebo mohl mít režnou bílou barvu. V současnosti se paleta jeho barev značně rozšířila. Využívá se jeho vlastnosti pohlcovat světlo a hluk, bývá tedy používán například jako podložka po ubrus na stůl, podložka na žehlení nebo jako chránič matrací. Vyrábějí se z něj také přikrývky, polštářky, dečky a zavinovačky.
Molton využívají také divadelníci, jako jevištní molton, do kterého bývá někdy přimíchán polyester. Je pak pevný a měkce splývá. Vlákna mu dodávají další oceňovanou vlastnost, samozhášivost. V tmavém provedení pak nabízí také vysokou míru zatemnění. Po zmačkání se bez problémů narovnává, neodolává však dokonale přímým slunečním paprskům a ztrácí barvu. Oceňována je však také jeho přijatelná cena a snadná dostupnost.


Co je to Molton? Význam slova, termín, Definice výrazu Molton. Co znamená odborný pojem Molton z kategorie Materiály?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Molton můžete samozřejmě sdílet s dalšími osobami na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Molton je v sekci materiály

Klíčová slova: význam slova, materiály, co je to Molton?, terminus technicus, odborné názvosloví, definice, pojem, slovník, lexikon, přesný význam, termín, wiki, co to je, materiály, význam, Molton, názvosloví, terminologie


Pojem Molton je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Molton? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Molton je obchodní označení pro měkké bavlněné tkaniny, které jsou z jedné strany nebo po obou stranách silně zdrsněné. Vyrábí se v plátnové nebo keprové vazbě, často jsou režněbílé nebo bělené.
Tkaniny se vyrábějí v rozsahu 150 až 500 g/m².(Velmi těžkému zboží tohoto druhu z bavlny nebo viskózové stříže se říká kalmuk). Osnova je z jemnější příze, útkové niti jsou hrubší, měkce točené, často vigoňové (jemnost 70 tex).
Tkanina se počesává, bělí nebo barví a znovu počesává. V závislosti na použití hotového zboží se pak provádí např. nehořlavá nebo hydrofobní úprava.
Moltonové tkaniny mají měkký, hebký omak (výraz molton pochází z francouzského molleton = měkký), jsou neprůhledné a velmi dobře absorbují světlo a zvuk.

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Molton ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Molton ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Molton ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Molton ve Wikimedia Commons

Najít slovo Molton ve Wikislovníku

Hledat heslo Molton ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Molton například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Molton? resp. co znamená slovo Molton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Molton, odpověď na dotaz co je to Molton?. Víte např. kdo to je Hermann Maier? Znáte a víte kdo je Daniel Matoušek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Molton i v jiné kategorii než v materiály. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.