Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ledové víno. Co znamená pojem Ledové víno z kategorie Nápoje?

Co je to Ledové víno? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ledové víno

Ledové víno je označení pro velmi vysoce hodnocený typ vína, které bylo vyrobeno ze zmrzlých hroznů. Jedná se o víno s přívlastkem. Pro ledové víno je typická výrazná vůně, nižší obsah alkoholu, cca 8-9% a také vysoký zbytek cukru.
Hrozny na výrobu ledového vína je nutno sklízet při velice nízké teplotě, minimem je -6 stupňů. Voda při lisování zůstává uvnitř v lisu ve formě ledu, ven vytéká sladký a koncentrovaný mošt.


Co je to Ledové víno? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ledové víno. Co znamená pojem Ledové víno z kategorie Nápoje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Ledové víno je v sekci nápoje

Klíčová slova: heslo, wiki, slovník, termín, formulace, pojem, nápoje, lexikon, vysvětlení, definice, co to je, význam, odborný výraz, přesný význam, slovo, názvosloví, terminus technicus, synonymum


Pojem Ledové víno je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ledové víno dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ledové víno je typ vína s přívlastkem, které bylo vyrobeno ze zmrzlých hroznů. Ledová vína jsou charakteristická výrazným aroma, nižším obsahem alkoholu (8-9 %) a vysokým zbytkem cukru. Obvykle se plní do malých lahví, jejichž cena však odpovídá obvykle vysoké kvalitě ledových vín, technologické náročnosti výroby a především nízké výlisnosti (pouze kolem 20 %) při zpracování zmrzlých hroznů.

Zmrzlé hrozny na vinici

Vinice v Německu připravená pro sklizeň zmrzlých hroznů. Autor: Brühl, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Vinice v Německu připravená pro sklizeň zmrzlých hroznů. Autor: Brühl, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Ledové víno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ledové víno na Youtube

Zkusit najít pojem Ledové víno na Google.cz

Zkusit najít termín Ledové víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ledové víno ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Ledové víno ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ledové víno například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Ledové víno? resp. jaká je definice termínu Ledové víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ledové víno, odpověď na dotaz co je to Ledové víno?. Víte např. kdo to je Zvukař? Znáte a víte kdo je Jiří X. Doležal? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nápoje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.