Co je to?
Definice výrazu, termínu Ledové víno. Co znamená odborný pojem Ledové víno z kategorie Nápoje?

Co je to Ledové víno? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ledové víno?

Ledové víno je označení pro velmi vysoce hodnocený typ vína, které bylo vyrobeno ze zmrzlých hroznů. Jedná se o víno s přívlastkem. Pro ledové víno je typická výrazná vůně, nižší obsah alkoholu, cca 8-9% a také vysoký zbytek cukru.
Hrozny na výrobu ledového vína je nutno sklízet při velice nízké teplotě, minimem je -6 stupňů. Voda při lisování zůstává uvnitř v lisu ve formě ledu, ven vytéká sladký a koncentrovaný mošt.


Co je to Ledové víno? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ledové víno. Co znamená odborný pojem Ledové víno z kategorie Nápoje?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Ledové víno sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ledové víno je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: heslo, Nápoje, odborné názvosloví, přesný význam, lexikon, Nápoje, význam slova, definice, názvosloví, vysvětlení, formulace, wiki, význam, Ledové víno, odborný výraz, co je to Ledové víno?, termín, co to je


Pojem Ledové víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ledové víno?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ledové víno je typ vína s přívlastkem, které bylo vyrobeno ze zmrzlých hroznů. Ledová vína jsou charakteristická výrazným aroma, nižším obsahem alkoholu (8-9 %) a vysokým zbytkem cukru. Obvykle se plní do malých lahví, jejichž cena však odpovídá obvykle vysoké kvalitě ledových vín, technologické náročnosti výroby a především nízké výlisnosti (pouze kolem 20 %) při zpracování zmrzlých hroznů.

Zmrzlé hrozny na vinici

Vinice v Německu připravená pro sklizeň zmrzlých hroznů. Autor: Brühl, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Vinice v Německu připravená pro sklizeň zmrzlých hroznů. Autor: Brühl, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Ledové víno na Google.cz

Vyhledat pojem Ledové víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Ledové víno ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Ledové víno ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ledové víno ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Ledové víno ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ledové víno například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ledové víno? resp. jaký je přesný význam slova Ledové víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ledové víno, odpověď na dotaz co je to Ledové víno?. Víte např. kdo to je Alexandr Veliký? Znáte a víte kdo je Angelina Jolie? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Ledové víno i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.