Co je to?
Definice výrazu, termínu Ledové víno. Co znamená odborný pojem Ledové víno z kategorie Nápoje?

Co je to Ledové víno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ledové víno?

Ledové víno je označení pro velmi vysoce hodnocený typ vína, které bylo vyrobeno ze zmrzlých hroznů. Jedná se o víno s přívlastkem. Pro ledové víno je typická výrazná vůně, nižší obsah alkoholu, cca 8-9% a také vysoký zbytek cukru.
Hrozny na výrobu ledového vína je nutno sklízet při velice nízké teplotě, minimem je -6 stupňů. Voda při lisování zůstává uvnitř v lisu ve formě ledu, ven vytéká sladký a koncentrovaný mošt.


Co je to Ledové víno? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ledové víno. Co znamená odborný pojem Ledové víno z kategorie Nápoje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ledové víno se nachází v sekci Nápoje

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, slovník, význam, terminologie, definice, přesný výraz, wiki, synonymum, informace, slovo, přesný význam, co je to Ledové víno?, Nápoje, vysvětlení, odborný výraz, popis, odborné názvosloví


Pojem Ledové víno je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ledové víno?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ledové víno je typ vína s přívlastkem, které bylo vyrobeno ze zmrzlých hroznů. Ledová vína jsou charakteristická výrazným aroma, nižším obsahem alkoholu (8-9 %) a vysokým zbytkem cukru. Obvykle se plní do malých lahví, jejichž cena však odpovídá obvykle vysoké kvalitě ledových vín, technologické náročnosti výroby a především nízké výlisnosti (pouze kolem 20 %) při zpracování zmrzlých hroznů.

Zmrzlé hrozny na vinici

Vinice v Německu připravená pro sklizeň zmrzlých hroznů. Autor: Brühl, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Vinice v Německu připravená pro sklizeň zmrzlých hroznů. Autor: Brühl, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Ledové víno ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Ledové víno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Ledové víno ve Wikizdrojích

Najít termín Ledové víno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Ledové víno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Ledové víno ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ledové víno například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ledové víno? resp. co znamená Ledové víno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ledové víno, odpověď na dotaz co je to Ledové víno?. Víte např. kdo to je Kverulant? Znáte a víte kdo je Angelina Jolie? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.