Co je to?
Definice výrazu, termínu Bible. Co znamená odborný pojem Bible z kategorie Náboženství?

Co je to Bible? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bible

Bible, někdy označovaná jako Písmo svaté nebo také Kniha knih, je posvátnou knihou křesťanů. Obsahuje celou řadu textů. Nejznámější je tzv. Starý a Nový zákon. Starý zákon je souborem původně hebrejských bájí např. o stvoření světa, o zmatení jazyků, potopě světa atd. Nový zákon popisuje život Ježíše Krista.


Co je to Bible? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bible. Co znamená odborný pojem Bible z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Bible s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bible se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: význam, co znamená, termín, co to je, slovo, význam pojmu, formulace, informace, pojem, přesný význam, slovník, lexikon, názvosloví, význam slova, definice, Bible, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Bible je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bible? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bible (z řec. τὰ βιβλíα ta biblia - knihy, svitky) je soubor starověkých textů, které křesťanství a zčásti i judaismus považují za posvátné a inspirované Bohem. Proto se nazývá také Písmo svaté (lat. Scriptura sacra nebo Scriptura sancta) nebo krátce jen Písmo. Přezdívá se jí také Kniha knih. Bible se skládá ze dvou částí, které se označují jako Starý a Nový zákon. Bible je nejvíce překládanou a vydávanou knihou, první Gutenbergovo vydání z roku 1452 je první tištěnou knihou na Západě. První český překlad celé bible vznikl kolem roku 1360.

Písmo svaté - bible

Písmo svaté, Kniha knih, bible. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Písmo svaté, Kniha knih, bible. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Bible ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Bible ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Bible na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bible ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Bible ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bible ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bible například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bible? resp. co se skrývá pod slovem Bible? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bible, odpověď na dotaz co je to Bible?. Víte např. kdo to je Petr Kellner? Znáte a víte kdo je Udavač? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.