Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bible. Co znamená odborný pojem Bible z kategorie Náboženství?

Co je to Bible? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Bible?

Bible, někdy označovaná jako Písmo svaté nebo také Kniha knih, je posvátnou knihou křesťanů. Obsahuje celou řadu textů. Nejznámější je tzv. Starý a Nový zákon. Starý zákon je souborem původně hebrejských bájí např. o stvoření světa, o zmatení jazyků, potopě světa atd. Nový zákon popisuje život Ježíše Krista.


Co je to Bible? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bible. Co znamená odborný pojem Bible z kategorie Náboženství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Bible se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, slovník, náboženství, názvosloví, význam pojmu, lexikon, význam, heslo, popis, termín, slovo, Bible, co to je, přesný význam, odborné názvosloví, formulace, definice pojmu


Pojem Bible je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bible? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bible (z řec. τὰ βιβλíα ta biblia - knihy, svitky) je soubor starověkých textů, které křesťanství a zčásti i judaismus považují za posvátné a inspirované Bohem. Proto se nazývá také Písmo svaté (lat. Scriptura sacra nebo Scriptura sancta) nebo krátce jen Písmo. Přezdívá se jí také Kniha knih. Bible se skládá ze dvou částí, které se označují jako Starý a Nový zákon. Bible je nejvíce překládanou a vydávanou knihou, první Gutenbergovo vydání z roku 1452 je první tištěnou knihou na Západě. První český překlad celé bible vznikl kolem roku 1360.

Písmo svaté - bible

Písmo svaté, Kniha knih, bible. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Písmo svaté, Kniha knih, bible. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Bible doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Bible na Google.cz

Hledat slovo Bible ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Bible ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Bible ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Bible ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Bible ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bible například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Bible? resp. co se skrývá pod slovem Bible? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bible, odpověď na dotaz co je to Bible?. Víte např. kdo to je Morana? Znáte a víte kdo je Sexuální asistentka? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.