Co je to?
Definice výrazu, termínu Bible. Co znamená odborný pojem Bible z kategorie Náboženství?

Co je to Bible? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bible?

Bible, někdy označovaná jako Písmo svaté nebo také Kniha knih, je posvátnou knihou křesťanů. Obsahuje celou řadu textů. Nejznámější je tzv. Starý a Nový zákon. Starý zákon je souborem původně hebrejských bájí např. o stvoření světa, o zmatení jazyků, potopě světa atd. Nový zákon popisuje život Ježíše Krista.


Co je to Bible? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bible. Co znamená odborný pojem Bible z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bible můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bible je v sekci Náboženství

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, odborné názvosloví, formulace, Bible, pojem, terminus technicus, přesný význam, slovo, co je to Bible?, Náboženství, definice pojmu, význam pojmu, terminologie, wiki, definice, synonymum, Náboženství


Pojem Bible je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bible? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bible (z řec. τὰ βιβλíα ta biblia - knihy, svitky) je soubor starověkých textů, které křesťanství a zčásti i judaismus považují za posvátné a inspirované Bohem. Proto se nazývá také Písmo svaté (lat. Scriptura sacra nebo Scriptura sancta) nebo krátce jen Písmo. Přezdívá se jí také Kniha knih. Bible se skládá ze dvou částí, které se označují jako Starý a Nový zákon. Bible je nejvíce překládanou a vydávanou knihou, první Gutenbergovo vydání z roku 1452 je první tištěnou knihou na Západě. První český překlad celé bible vznikl kolem roku 1360.

Hledejte pojem Bible v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Bible na Youtube

Hledat slovo Bible ve Wikislovníku

Najít termín Bible ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bible ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bible ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Bible ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bible například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Bible? resp. jaký je význam pojmu Bible? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bible, odpověď na dotaz co je to Bible?. Víte např. kdo to je Tereza Voříšková? Znáte a víte kdo je Tambor? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.