Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bible. Co znamená pojem Bible z kategorie Náboženství?

Co je Bible?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Bible

Bible, někdy označovaná jako Písmo svaté nebo také Kniha knih, je posvátnou knihou křesťanů. Obsahuje celou řadu textů. Nejznámější je tzv. Starý a Nový zákon. Starý zákon je souborem původně hebrejských bájí např. o stvoření světa, o zmatení jazyků, potopě světa atd. Nový zákon popisuje život Ježíše Krista.


Co je to Bible? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bible. Co znamená pojem Bible z kategorie Náboženství?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Bible sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bible patří do sekce náboženství

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, co to je, pojem, přesný výraz, náboženství, definice pojmu, heslo, synonymum, terminologie, Bible, terminus technicus, termín, význam slova, slovník, vysvětlení, náboženství, názvosloví


Pojem Bible je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Bible?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bible (z řec. τὰ βιβλíα ta biblia - knihy, svitky) je soubor starověkých textů, které křesťanství a zčásti i judaismus považují za posvátné a inspirované Bohem. Proto se nazývá také Písmo svaté (lat. Scriptura sacra nebo Scriptura sancta) nebo krátce jen Písmo. Přezdívá se jí také Kniha knih. Bible se skládá ze dvou částí, které se označují jako Starý a Nový zákon. Bible je nejvíce překládanou a vydávanou knihou, první Gutenbergovo vydání z roku 1452 je první tištěnou knihou na Západě. První český překlad celé bible vznikl kolem roku 1360.

Písmo svaté - bible

Písmo svaté, Kniha knih, bible. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Písmo svaté, Kniha knih, bible. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Bible ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bible ve Wikimedia Commons

Najít pojem Bible ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Bible ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Bible ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Bible na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bible například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co to je Bible? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Bible? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bible, odpověď na dotaz co je to Bible?. Víte např. kdo to je Alexandr Ovečkin? Znáte a víte kdo je Purkmistr? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Kaplička, bible, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.