Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bible. Co znamená pojem Bible z kategorie Náboženství?

Co je Bible? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bible

Bible, někdy označovaná jako Písmo svaté nebo také Kniha knih, je posvátnou knihou křesťanů. Obsahuje celou řadu textů. Nejznámější je tzv. Starý a Nový zákon. Starý zákon je souborem původně hebrejských bájí např. o stvoření světa, o zmatení jazyků, potopě světa atd. Nový zákon popisuje život Ježíše Krista.


Co je to Bible? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bible. Co znamená pojem Bible z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bible? Potom se o definici podělte s rodinou a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Bible se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: pojem, Bible, lexikon, definice pojmu, vysvětlení, slovník, synonymum, odborné názvosloví, odborný výraz, co to je, popis, význam slova, wiki, přesný význam, terminus technicus, informace, terminologie, co je to Bible?


Pojem Bible je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bible? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Bible (z řec. τὰ βιβλíα ta biblia - knihy, svitky) je soubor starověkých textů, které křesťanství a zčásti i judaismus považují za posvátné a inspirované Bohem. Proto se nazývá také Písmo svaté (lat. Scriptura sacra nebo Scriptura sancta) nebo krátce jen Písmo. Přezdívá se jí také Kniha knih. Bible se skládá ze dvou částí, které se označují jako Starý a Nový zákon. Bible je nejvíce překládanou a vydávanou knihou, první Gutenbergovo vydání z roku 1452 je první tištěnou knihou na Západě. První český překlad celé bible vznikl kolem roku 1360.

Písmo svaté - bible

Písmo svaté, Kniha knih, bible. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Písmo svaté, Kniha knih, bible. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Bible

Zkusit najít heslo Bible ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bible ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Bible na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bible ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Bible ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Bible ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bible například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte jaká je definice termínu Bible? resp. co přesně označuje termín Bible? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bible, odpověď na dotaz co je to Bible?. Víte např. kdo to je Ashley Graham? Znáte a víte kdo je Purkmistr? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Bible hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.