Co je to?
Definice výrazu, termínu Bible. Co znamená odborný pojem Bible z kategorie Náboženství?

Co je to Bible? Význam slova

Co znamená termín Bible? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bible, někdy označovaná jako Písmo svaté nebo také Kniha knih, je posvátnou knihou křesťanů. Obsahuje celou řadu textů. Nejznámější je tzv. Starý a Nový zákon. Starý zákon je souborem původně hebrejských bájí např. o stvoření světa, o zmatení jazyků, potopě světa atd. Nový zákon popisuje život Ježíše Krista.


Co je to Bible? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bible. Co znamená odborný pojem Bible z kategorie Náboženství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Bible) můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bible patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: formulace, význam pojmu, definice pojmu, termín, názvosloví, význam slova, Náboženství, slovník, vysvětlení, Náboženství, heslo, co je to Bible?, terminus technicus, odborné názvosloví, význam, přesný výraz, synonymum, informace


Pojem Bible je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bible? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bible (z řec. τὰ βιβλíα ta biblia - knihy, svitky) je soubor starověkých textů, které křesťanství a zčásti i judaismus považují za posvátné a inspirované Bohem. Proto se nazývá také Písmo svaté (lat. Scriptura sacra nebo Scriptura sancta) nebo krátce jen Písmo. Přezdívá se jí také Kniha knih. Bible se skládá ze dvou částí, které se označují jako Starý a Nový zákon. Bible je nejvíce překládanou a vydávanou knihou, první Gutenbergovo vydání z roku 1452 je první tištěnou knihou na Západě. První český překlad celé bible vznikl kolem roku 1360.

Písmo svaté - bible

Písmo svaté, Kniha knih, bible. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Písmo svaté, Kniha knih, bible. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bible ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bible na Youtube

Vyhledat slovo Bible ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Bible na Google.cz

Vyhledat výraz Bible ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Bible ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bible například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bible? resp. co to je Bible? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bible, odpověď na dotaz co je to Bible?. Víte např. kdo to je Rami Malek? Znáte a víte kdo je Tambor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Bible hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.