Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bible. Co znamená odborný pojem Bible z kategorie Náboženství?

Co je to Bible? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bible?

Bible, někdy označovaná jako Písmo svaté nebo také Kniha knih, je posvátnou knihou křesťanů. Obsahuje celou řadu textů. Nejznámější je tzv. Starý a Nový zákon. Starý zákon je souborem původně hebrejských bájí např. o stvoření světa, o zmatení jazyků, potopě světa atd. Nový zákon popisuje život Ježíše Krista.


Co je to Bible? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bible. Co znamená odborný pojem Bible z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Bible) můžete sdílet s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Bible patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: náboženství, synonymum, popis, Bible, vysvětlení, odborný výraz, názvosloví, terminus technicus, informace, formulace, definice pojmu, náboženství, termín, význam slova, definice, wiki, terminologie, přesný výraz


Pojem Bible je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bible? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bible (z řec. τὰ βιβλíα ta biblia - knihy, svitky) je soubor starověkých textů, které křesťanství a zčásti i judaismus považují za posvátné a inspirované Bohem. Proto se nazývá také Písmo svaté (lat. Scriptura sacra nebo Scriptura sancta) nebo krátce jen Písmo. Přezdívá se jí také Kniha knih. Bible se skládá ze dvou částí, které se označují jako Starý a Nový zákon. Bible je nejvíce překládanou a vydávanou knihou, první Gutenbergovo vydání z roku 1452 je první tištěnou knihou na Západě. První český překlad celé bible vznikl kolem roku 1360.

Písmo svaté - bible

Písmo svaté, Kniha knih, bible. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Písmo svaté, Kniha knih, bible. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bible ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Bible na Youtube

Vyhledat heslo Bible na Google.cz

Vyhledat pojem Bible ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Bible ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Bible ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bible například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte jaká je definice termínu Bible? resp. co je to Bible? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bible, odpověď na dotaz co je to Bible?. Víte např. kdo to je Křemílek? Znáte a víte kdo je Sandman? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v náboženství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.