Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Silice. Co znamená pojem Silice z kategorie Chemie?

Co to je Silice? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Silice?

Silice je označení pro éterické čili esenciální oleje se specifickými vlastnostmi. Jedná se o látky olejové konzistence nebo jejich směsi. Jsou nerozpustné ve vodě, těkavé, vonné a při ochutnání pálivé.
Silice tvoří rostliny, aby se chránily před býložravými zvířaty. Bývají kapalné, nemají barvu a jsou nižší hustoty než voda. Získávají se extrakcí a destilací, jejich využití je široké – v chemii, lékařství, aromaterapii a mnohých dalších oblastech.


Co je to Silice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Silice. Co znamená pojem Silice z kategorie Chemie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Silice? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Silice je v kategorii Chemie

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, Chemie, Silice, pojem, přesný výraz, lexikon, Chemie, co je to Silice?, význam pojmu, co znamená, význam, popis, wiki, slovo, názvosloví, informace, vysvětlení


Pojem Silice je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Silice v následujících vyhledávačích

Najít heslo Silice ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Silice ve Wikipedii

Vyhledat výraz Silice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Silice ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Silice ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Silice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Silice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Silice? resp. jaký je přesný význam slova Silice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Silice, odpověď na dotaz co je to Silice?. Víte např. kdo to je Dolph Lundgren? Znáte a víte kdo je Matyáš Korvín? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Silice v jiné sekci než Chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.