Co je to?
Výraz, termín, definice slova Silice. Co znamená odborný pojem Silice z kategorie Chemie?

Co je to Silice? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Silice?

Silice je označení pro éterické čili esenciální oleje se specifickými vlastnostmi. Jedná se o látky olejové konzistence nebo jejich směsi. Jsou nerozpustné ve vodě, těkavé, vonné a při ochutnání pálivé.
Silice tvoří rostliny, aby se chránily před býložravými zvířaty. Bývají kapalné, nemají barvu a jsou nižší hustoty než voda. Získávají se extrakcí a destilací, jejich využití je široké – v chemii, lékařství, aromaterapii a mnohých dalších oblastech.


Co je to Silice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Silice. Co znamená odborný pojem Silice z kategorie Chemie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Silice se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Silice se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, odborné názvosloví, wiki, Silice, co je to Silice?, odborný výraz, heslo, informace, co znamená, co to je, popis, chemie, lexikon, synonymum, chemie, vysvětlení, termín


Pojem Silice je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Silice dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Silice (éterické neboli esenciální oleje, olea aetherea) jsou těkavé, ve vodě nerozpustné, olejovité látky nebo směsi látek. Často jsou vonné a mají palčivou chuť. Jsou velmi těkavé i při nízkých teplotách. Silice jsou vytvářeny rostlinami jako ochrana před býložravci a své využití našly při výrobě léčiv.

Další informační zdroje o slovu Silice

Zkusit najít výraz Silice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Silice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Silice ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Silice na Youtube

Hledat výraz Silice ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Silice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Silice například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Silice? resp. jaká je definice slova Silice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Silice, odpověď na dotaz co je to Silice?. Víte např. kdo to je Úřední osoba? Znáte a víte kdo je Lukáš Wagenknecht? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je chemie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.