Co je to?
Odborný výraz, definice slova Silice. Co znamená slovo Silice z kategorie Chemie?

Co je Silice?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Silice

Silice je označení pro éterické čili esenciální oleje se specifickými vlastnostmi. Jedná se o látky olejové konzistence nebo jejich směsi. Jsou nerozpustné ve vodě, těkavé, vonné a při ochutnání pálivé.
Silice tvoří rostliny, aby se chránily před býložravými zvířaty. Bývají kapalné, nemají barvu a jsou nižší hustoty než voda. Získávají se extrakcí a destilací, jejich využití je široké – v chemii, lékařství, aromaterapii a mnohých dalších oblastech.


Co je to Silice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Silice. Co znamená slovo Silice z kategorie Chemie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text (Silice) můžete sdílet s přáteli na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Silice patří do kategorie chemie

Klíčová slova: přesný výraz, chemie, terminologie, definice, význam slova, co znamená, definice pojmu, terminus technicus, co to je, wiki, synonymum, slovník, vysvětlení, formulace, význam pojmu, odborný výraz, informace, co je to Silice?


Pojem Silice je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Silice dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Silice (éterické neboli esenciální oleje, olea aetherea) jsou těkavé, ve vodě nerozpustné, olejovité látky nebo směsi látek. Často jsou vonné a mají palčivou chuť. Jsou velmi těkavé i při nízkých teplotách. Silice jsou vytvářeny rostlinami jako ochrana před býložravci a své využití našly při výrobě léčiv.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Silice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Silice ve Wikislovníku

Najít pojem Silice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Silice ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Silice ve Wikimedia Commons

Najít slovo Silice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Silice například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě jste zjistili co znamená Silice? resp. co přesně označuje termín Silice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Silice, odpověď na dotaz co je to Silice?. Víte např. kdo to je Tereza Fajksová? Znáte a víte kdo je Chris Froome? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je chemie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie chemie, chemik v laboratoři, silice, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.