Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Silice. Co znamená pojem Silice z kategorie Chemie?

Co to je Silice? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Silice?

Silice je označení pro éterické čili esenciální oleje se specifickými vlastnostmi. Jedná se o látky olejové konzistence nebo jejich směsi. Jsou nerozpustné ve vodě, těkavé, vonné a při ochutnání pálivé.
Silice tvoří rostliny, aby se chránily před býložravými zvířaty. Bývají kapalné, nemají barvu a jsou nižší hustoty než voda. Získávají se extrakcí a destilací, jejich využití je široké – v chemii, lékařství, aromaterapii a mnohých dalších oblastech.


Co je to Silice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Silice. Co znamená pojem Silice z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Silice můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Silice je v kategorii Chemie

Klíčová slova: význam, popis, lexikon, heslo, definice pojmu, Chemie, wiki, co je to Silice?, přesný význam, význam pojmu, odborný výraz, názvosloví, co to je, Silice, terminologie, terminus technicus, pojem, co znamená


Pojem Silice je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Silice můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Silice (éterické neboli esenciální oleje, olea aetherea) jsou těkavé, ve vodě nerozpustné, olejovité látky nebo směsi látek. Často jsou vonné a mají palčivou chuť. Jsou velmi těkavé i při nízkých teplotách. Silice jsou vytvářeny rostlinami jako ochrana před býložravci a své využití našly při výrobě léčiv.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Silice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Silice ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Silice ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Silice na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Silice ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Silice na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Silice například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Silice? resp. co označuje slovo Silice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Silice, odpověď na dotaz co je to Silice?. Víte např. kdo to je Nela Lisková? Znáte a víte kdo je Agnostik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.