Co je to?
Odborný výraz, definice slova Silice. Co znamená pojem Silice z kategorie Chemie?

Co je Silice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Silice?

Silice je označení pro éterické čili esenciální oleje se specifickými vlastnostmi. Jedná se o látky olejové konzistence nebo jejich směsi. Jsou nerozpustné ve vodě, těkavé, vonné a při ochutnání pálivé.
Silice tvoří rostliny, aby se chránily před býložravými zvířaty. Bývají kapalné, nemají barvu a jsou nižší hustoty než voda. Získávají se extrakcí a destilací, jejich využití je široké – v chemii, lékařství, aromaterapii a mnohých dalších oblastech.


Co je to Silice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Silice. Co znamená pojem Silice z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Silice s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Silice se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, terminus technicus, heslo, význam slova, názvosloví, přesný výraz, Silice, pojem, odborný výraz, informace, formulace, definice, odborné názvosloví, lexikon, chemie, wiki, co to je


Pojem Silice je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Silice? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Silice (éterické neboli esenciální oleje, olea aetherea) jsou těkavé, ve vodě nerozpustné, olejovité látky nebo směsi látek. Často jsou vonné a mají palčivou chuť. Jsou velmi těkavé i při nízkých teplotách. Silice jsou vytvářeny rostlinami jako ochrana před býložravci a své využití našly při výrobě léčiv.

Další zdroje informací o slovu Silice

Hledat termín Silice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Silice ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Silice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Silice na Google.cz

Hledat výraz Silice ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Silice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Silice například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Silice? resp. co se skrývá pod slovem Silice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Silice, odpověď na dotaz co je to Silice?. Víte např. kdo to je Kurd? Znáte a víte kdo je Zinédine Zidane? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než chemie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.