Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Silice. Co znamená pojem Silice z kategorie Chemie?

Co to je Silice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Silice

Silice je označení pro éterické čili esenciální oleje se specifickými vlastnostmi. Jedná se o látky olejové konzistence nebo jejich směsi. Jsou nerozpustné ve vodě, těkavé, vonné a při ochutnání pálivé.
Silice tvoří rostliny, aby se chránily před býložravými zvířaty. Bývají kapalné, nemají barvu a jsou nižší hustoty než voda. Získávají se extrakcí a destilací, jejich využití je široké – v chemii, lékařství, aromaterapii a mnohých dalších oblastech.


Co je to Silice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Silice. Co znamená pojem Silice z kategorie Chemie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Silice sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Silice je v kategorii Chemie

Klíčová slova: terminologie, vysvětlení, wiki, co to je, popis, názvosloví, definice, Silice, slovo, přesný význam, co je to Silice?, heslo, co znamená, termín, pojem, význam, odborné názvosloví, význam slova


Pojem Silice je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Silice? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Silice (éterické neboli esenciální oleje, olea aetherea) jsou těkavé, ve vodě nerozpustné, olejovité látky nebo směsi látek. Často jsou vonné a mají palčivou chuť. Jsou velmi těkavé i při nízkých teplotách. Silice jsou vytvářeny rostlinami jako ochrana před býložravci a své využití našly při výrobě léčiv.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Silice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Silice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Silice ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Silice na Youtube

Vyhledat pojem Silice na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Silice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Silice například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Silice? resp. jaká je definice termínu Silice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Silice, odpověď na dotaz co je to Silice?. Víte např. kdo to je Sedlák? Znáte a víte kdo je Ewan McGregor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.