Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atomismus. Co znamená odborný pojem Atomismus z kategorie Filozofie?

Co je to Atomismus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Atomismus?

Atomismus je jedním z filozofických směrů, který se zabývá vesmírem. Ten definuje jako seskupení částeček, které jsou v pohybu prázdným prostorem. Tyto částečky jsou neměnné, nedělitelné a věčné. Tento názor pochází již z dob antického Řecka. Základem byl materialistický pohled na svět. Atomismus sice popíral spojitost látky, ale podle něj bylo možné, že věci vznikají, mění se a zanikají, což bylo důsledkem spojování či rozpojování atomů.
Protože tento směr byl pro většinu lidí těžko pochopitelný a odporoval jejich běžný zkušenostem, zájem o něj zcela upadl. Atomismus se znovu objevil až v novověku, kdy ho pro své výklady využili chemici a kdy z něj později vycházela i Menděljevova periodická tabulka prvků. Nauka o atomu je však mnohem složitější, což bylo dokázáno v jaderné fyzice při štěpení tomu.


Co je to Atomismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atomismus. Co znamená odborný pojem Atomismus z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Atomismus můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Atomismus je v sekci Filozofie

Klíčová slova: terminologie, terminus technicus, vysvětlení, slovo, názvosloví, přesný význam, definice pojmu, význam slova, Filozofie, termín, pojem, význam pojmu, lexikon, přesný výraz, Atomismus, odborný výraz, popis, slovník


Pojem Atomismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Atomismus v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atomismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Atomismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Atomismus ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Atomismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Atomismus ve Wikipedii

Vyhledat termín Atomismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Atomismus například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Atomismus? resp. jaký je význam pojmu Atomismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atomismus, odpověď na dotaz co je to Atomismus?. Víte např. kdo to je Influencer? Znáte a víte kdo je Sergey Brin? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Filozofie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.