Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atomismus. Co znamená odborný pojem Atomismus z kategorie Filozofie?

Co je to Atomismus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Atomismus?

Atomismus je jedním z filozofických směrů, který se zabývá vesmírem. Ten definuje jako seskupení částeček, které jsou v pohybu prázdným prostorem. Tyto částečky jsou neměnné, nedělitelné a věčné. Tento názor pochází již z dob antického Řecka. Základem byl materialistický pohled na svět. Atomismus sice popíral spojitost látky, ale podle něj bylo možné, že věci vznikají, mění se a zanikají, což bylo důsledkem spojování či rozpojování atomů.
Protože tento směr byl pro většinu lidí těžko pochopitelný a odporoval jejich běžný zkušenostem, zájem o něj zcela upadl. Atomismus se znovu objevil až v novověku, kdy ho pro své výklady využili chemici a kdy z něj později vycházela i Menděljevova periodická tabulka prvků. Nauka o atomu je však mnohem složitější, což bylo dokázáno v jaderné fyzice při štěpení tomu.


Co je to Atomismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atomismus. Co znamená odborný pojem Atomismus z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Atomismus) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Atomismus patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: synonymum, terminologie, heslo, definice pojmu, slovo, vysvětlení, co je to Atomismus?, formulace, odborné názvosloví, definice, termín, lexikon, informace, odborný výraz, co znamená, význam, význam pojmu, Filozofie


Pojem Atomismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Atomismus lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Atomismus na Google.cz

Najít pojem Atomismus ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Atomismus ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Atomismus ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atomismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Atomismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Atomismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Atomismus? resp. co to je Atomismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atomismus, odpověď na dotaz co je to Atomismus?. Víte např. kdo to je Wolverine? Znáte a víte kdo je Sergey Brin? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Atomismus hledat i v jiných kategoriích (než Filozofie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.