Co je to?
Definice výrazu, termínu Atomismus. Co znamená odborný pojem Atomismus z kategorie Filozofie?

Co je Atomismus?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Atomismus?

Atomismus je jedním z filozofických směrů, který se zabývá vesmírem. Ten definuje jako seskupení částeček, které jsou v pohybu prázdným prostorem. Tyto částečky jsou neměnné, nedělitelné a věčné. Tento názor pochází již z dob antického Řecka. Základem byl materialistický pohled na svět. Atomismus sice popíral spojitost látky, ale podle něj bylo možné, že věci vznikají, mění se a zanikají, což bylo důsledkem spojování či rozpojování atomů.
Protože tento směr byl pro většinu lidí těžko pochopitelný a odporoval jejich běžný zkušenostem, zájem o něj zcela upadl. Atomismus se znovu objevil až v novověku, kdy ho pro své výklady využili chemici a kdy z něj později vycházela i Menděljevova periodická tabulka prvků. Nauka o atomu je však mnohem složitější, což bylo dokázáno v jaderné fyzice při štěpení tomu.


Co je to Atomismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Atomismus. Co znamená odborný pojem Atomismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Atomismus je v kategorii filozofie

Klíčová slova: formulace, synonymum, slovník, definice, terminologie, význam pojmu, filozofie, definice pojmu, filozofie, co je to Atomismus?, popis, co to je, odborný výraz, slovo, přesný výraz, heslo, co znamená, Atomismus


Pojem Atomismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Atomismus?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atomismus je filosofický směr, který chápe vesmír jako složený z nedělitelných (řecky a-tomos), neměnných a věčných částeček, které se pohybují v prázdnu.
Atomismus vznikl ve Starověkém Řecku, patrně v 5. století př. n. l., jeho hlavními představiteli byli Leukippos a Démokritos. Atomisté se snažili o materialistický a deterministický výklad světa, popírali spojitost látky, ale na rozdíl od Eleatů připouštěli vznik, změnu a zánik, které vysvětlovali jako projevy spojení nebo rozpojení atomů. Jejich nauku dále rozvinul Epikúros a Lucretius ve své básni „O povaze věcí“ (De rerum natura, asi 60 př. n. l.) podává soustavný výklad atomismu.

Více informací o pojmu Atomismus lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Atomismus ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Atomismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Atomismus na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atomismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Atomismus na Google.cz

Hledat heslo Atomismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Atomismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Atomismus? resp. co přesně znamená slovo Atomismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atomismus, odpověď na dotaz co je to Atomismus?. Víte např. kdo to je David Boreanaz? Znáte a víte kdo je Sarah Michelle Gellar? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v filozofie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.