Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Persona. Co znamená pojem Persona z kategorie Psychologie?

Co to je Persona? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Persona?

Persona je pojem užívaný ve více oborech, především v psychologii a sociologii. Psychologie označuje personu jako pravzor skupinového nevědomí, které ovlivňuje reakce a komunikaci mezi lidmi. Tento pojem vychází z latinského označení pro masku, která ztvárňovala určitou roli herce v řeckých divadelních hrách.
Významný psycholog C.G. Jung označil člověka s výraznými rysy určité role právě jako personu. Sociologie takto označuje určitou společenskou roli, osobnost s určitou prestiží, která se chová podle očekávání společnosti.


Co je to Persona? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Persona. Co znamená pojem Persona z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Persona? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Persona je v sekci Psychologie

Klíčová slova: definice, co znamená, slovo, formulace, co je to Persona?, popis, terminus technicus, význam, Psychologie, názvosloví, pojem, význam slova, přesný význam, informace, odborné názvosloví, přesný výraz, synonymum, co to je


Pojem Persona je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Persona? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Personou se v analytické psychologii označuje archetyp kolektivního nevědomí, který hraje roli v lidských interakcích. Na rozdíl od širšího pojmu osoba je určen svým významem slova maska (řecky προσῶπον prosópón, latinsky persona), kterou nosil herec v řeckém dramatu a která určovala jeho momentální roli. Výřez z kolektivní psýché, která má právě takovéto rysy, nazval C.G.Jung personou.
V oblasti sociální se může maskou nazývat například sociální prestiž, status osobnosti ve společnosti, osobní kredit. Persona je produktem sociální adaptace a vyjadřuje normativně určený způsob chování vyladěný na společenská očekávání. Pro společnost je důležitá vyhraněná role, se kterou se dá počítat, společnost rozvržení rolí bere jako ideál, a proto soukromý život se přísně odděluje od veřejné oblasti. Skrze personu se člověk může a chce nějak jevit, hrát společenskou roli, nebo se za maskou skrýt. Persona může být budována jako ochranný val, který zakrývá skutečnou povahu jedince.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Persona ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Persona ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Persona ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Persona ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Persona ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Persona na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Persona například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Persona? resp. jaká je definice slova Persona? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Persona, odpověď na dotaz co je to Persona?. Víte např. kdo to je Zbojník? Znáte a víte kdo je Synovec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.