Co je to?
Výraz, termín, definice slova Korelace. Co znamená odborný pojem Korelace z kategorie Matematika?

Co je to Korelace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Korelace

Vztah, jenž funguje mezi dvěma veličinami nebo procesy. Pokud se jedna z veličin změní nebo odlišně probíhá jeden z procesů, dojde logicky i ke změně druhého procesu. Korelace je formou vzájemní závislosti dvou procesů nebo dvou veličin na sobě, ovšem nelze přesně říct, která je příčinou a která následkem. Pojem korelace se používá ve statistice, kde znamená vztah mezi veličinami x a y.


Co je to Korelace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Korelace. Co znamená odborný pojem Korelace z kategorie Matematika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Korelace? s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Korelace je v sekci matematika

Klíčová slova: informace, co to je, význam pojmu, slovo, význam slova, popis, pojem, význam, terminologie, synonymum, slovník, definice pojmu, matematika, odborný výraz, lexikon, odborné názvosloví, termín, matematika


Pojem Korelace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Korelace? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Korelace (z lat.) znamená vzájemný vztah mezi dvěma procesy nebo veličinami. Pokud se jedna z nich mění, mění se korelativně i druhá a naopak. Pokud se mezi dvěma procesy ukáže korelace, je pravděpodobné, že na sobě závisejí, nelze z toho však ještě usoudit, že by jeden z nich musel být příčinou a druhý následkem. To samotná korelace nedovoluje rozhodnout, protože korelace neimplikuje kauzalitu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Korelace ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Korelace ve Wikimedia Commons

Najít výraz Korelace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Korelace ve Wikizdrojích

Hledat heslo Korelace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Korelace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Korelace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už víte co znamená slovo Korelace? resp. jaký je přesný význam slova Korelace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korelace, odpověď na dotaz co je to Korelace?. Víte např. kdo to je Karbaník? Znáte a víte kdo je Poseidón? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než matematika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.