Co je to?
Odborný výraz, definice slova Korelace. Co znamená pojem Korelace z kategorie Matematika?

Co je to Korelace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Korelace?

Vztah, jenž funguje mezi dvěma veličinami nebo procesy. Pokud se jedna z veličin změní nebo odlišně probíhá jeden z procesů, dojde logicky i ke změně druhého procesu. Korelace je formou vzájemní závislosti dvou procesů nebo dvou veličin na sobě, ovšem nelze přesně říct, která je příčinou a která následkem. Pojem korelace se používá ve statistice, kde znamená vztah mezi veličinami x a y.


Co je to Korelace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Korelace. Co znamená pojem Korelace z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Korelace? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Korelace se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: co je to Korelace?, definice, přesný výraz, odborné názvosloví, popis, význam, odborný výraz, co znamená, terminologie, názvosloví, heslo, význam pojmu, Korelace, slovo, co to je, slovník, informace, terminus technicus


Pojem Korelace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Korelace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Korelace (z lat.) znamená vzájemný vztah mezi dvěma procesy nebo veličinami. Pokud se jedna z nich mění, mění se korelativně i druhá a naopak. Pokud se mezi dvěma procesy ukáže korelace, je pravděpodobné, že na sobě závisejí, nelze z toho však ještě usoudit, že by jeden z nich musel být příčinou a druhý následkem. To samotná korelace nedovoluje rozhodnout, protože korelace neimplikuje kauzalitu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Korelace v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Korelace ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Korelace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Korelace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Korelace na Google.cz

Vyhledat výraz Korelace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Korelace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Korelace například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Korelace? resp. jaká je definice termínu Korelace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korelace, odpověď na dotaz co je to Korelace?. Víte např. kdo to je Michael Fassbender? Znáte a víte kdo je Arcibiskup? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Matematika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.