Co je to?
Odborný výraz, definice slova Korelace. Co znamená pojem Korelace z kategorie Matematika?

Co je to Korelace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Korelace?

Vztah, jenž funguje mezi dvěma veličinami nebo procesy. Pokud se jedna z veličin změní nebo odlišně probíhá jeden z procesů, dojde logicky i ke změně druhého procesu. Korelace je formou vzájemní závislosti dvou procesů nebo dvou veličin na sobě, ovšem nelze přesně říct, která je příčinou a která následkem. Pojem korelace se používá ve statistice, kde znamená vztah mezi veličinami x a y.


Co je to Korelace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Korelace. Co znamená pojem Korelace z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Korelace? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Korelace je v kategorii Matematika

Klíčová slova: wiki, co je to Korelace?, význam pojmu, Korelace, heslo, význam slova, vysvětlení, popis, terminologie, Matematika, terminus technicus, slovo, slovník, pojem, přesný význam, definice pojmu, odborný výraz, synonymum


Pojem Korelace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Korelace?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Korelace (z lat.) znamená vzájemný vztah mezi dvěma procesy nebo veličinami. Pokud se jedna z nich mění, mění se korelativně i druhá a naopak. Pokud se mezi dvěma procesy ukáže korelace, je pravděpodobné, že na sobě závisejí, nelze z toho však ještě usoudit, že by jeden z nich musel být příčinou a druhý následkem. To samotná korelace nedovoluje rozhodnout, protože korelace neimplikuje kauzalitu.

Jiné informační zdroje o pojmu Korelace

Hledat videa s názvem Korelace na Youtube

Zkusit najít pojem Korelace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Korelace na Google.cz

Najít pojem Korelace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Korelace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Korelace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Korelace například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Korelace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Korelace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korelace, odpověď na dotaz co je to Korelace?. Víte např. kdo to je Michail Gorbačov? Znáte a víte kdo je Arcibiskup? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.