Co je to?
Odborný výraz, definice slova Korelace. Co znamená pojem Korelace z kategorie Matematika?

Co je to Korelace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Korelace?

Vztah, jenž funguje mezi dvěma veličinami nebo procesy. Pokud se jedna z veličin změní nebo odlišně probíhá jeden z procesů, dojde logicky i ke změně druhého procesu. Korelace je formou vzájemní závislosti dvou procesů nebo dvou veličin na sobě, ovšem nelze přesně říct, která je příčinou a která následkem. Pojem korelace se používá ve statistice, kde znamená vztah mezi veličinami x a y.


Co je to Korelace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Korelace. Co znamená pojem Korelace z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Korelace patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: co znamená, odborné názvosloví, definice, přesný výraz, význam pojmu, synonymum, pojem, slovo, názvosloví, terminologie, wiki, význam slova, informace, Korelace, terminus technicus, odborný výraz, lexikon, formulace


Pojem Korelace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Korelace dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Korelace (z lat.) znamená vzájemný vztah mezi dvěma procesy nebo veličinami. Pokud se jedna z nich mění, mění se korelativně i druhá a naopak. Pokud se mezi dvěma procesy ukáže korelace, je pravděpodobné, že na sobě závisejí, nelze z toho však ještě usoudit, že by jeden z nich musel být příčinou a druhý následkem. To samotná korelace nedovoluje rozhodnout, protože korelace neimplikuje kauzalitu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Korelace v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Korelace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Korelace ve vyhledávači Qwant

Najít termín Korelace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Korelace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Korelace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Korelace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Korelace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Korelace? resp. co znamená Korelace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korelace, odpověď na dotaz co je to Korelace?. Víte např. kdo to je Šaman? Znáte a víte kdo je Siréna? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Korelace i v jiných kategoriích (než Matematika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.