Co je to?
Výraz, termín, definice slova Korelace. Co znamená odborný pojem Korelace z kategorie Matematika?

Co je to Korelace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Korelace?

Vztah, jenž funguje mezi dvěma veličinami nebo procesy. Pokud se jedna z veličin změní nebo odlišně probíhá jeden z procesů, dojde logicky i ke změně druhého procesu. Korelace je formou vzájemní závislosti dvou procesů nebo dvou veličin na sobě, ovšem nelze přesně říct, která je příčinou a která následkem. Pojem korelace se používá ve statistice, kde znamená vztah mezi veličinami x a y.


Co je to Korelace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Korelace. Co znamená odborný pojem Korelace z kategorie Matematika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Korelace s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Korelace se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: terminus technicus, matematika, přesný význam, co znamená, informace, heslo, termín, význam slova, matematika, názvosloví, slovo, wiki, popis, definice pojmu, přesný výraz, význam pojmu, význam, pojem


Pojem Korelace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Korelace?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Korelace (z lat.) znamená vzájemný vztah mezi dvěma procesy nebo veličinami. Pokud se jedna z nich mění, mění se korelativně i druhá a naopak. Pokud se mezi dvěma procesy ukáže korelace, je pravděpodobné, že na sobě závisejí, nelze z toho však ještě usoudit, že by jeden z nich musel být příčinou a druhý následkem. To samotná korelace nedovoluje rozhodnout, protože korelace neimplikuje kauzalitu.

Pro další informace o termínu Korelace zkuste tyto odkazy

Najít heslo Korelace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Korelace ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Korelace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Korelace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Korelace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Korelace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Korelace například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Korelace? resp. co je to Korelace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korelace, odpověď na dotaz co je to Korelace?. Víte např. kdo to je Adam Vojtěch? Znáte a víte kdo je Siréna? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než matematika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.