Co je to?
Definice výrazu Korelace. Co znamená odborný pojem Korelace z kategorie Matematika?

Co je Korelace?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Korelace?

Vztah, jenž funguje mezi dvěma veličinami nebo procesy. Pokud se jedna z veličin změní nebo odlišně probíhá jeden z procesů, dojde logicky i ke změně druhého procesu. Korelace je formou vzájemní závislosti dvou procesů nebo dvou veličin na sobě, ovšem nelze přesně říct, která je příčinou a která následkem. Pojem korelace se používá ve statistice, kde znamená vztah mezi veličinami x a y.


Co je to Korelace? Význam slova, termín, Definice výrazu Korelace. Co znamená odborný pojem Korelace z kategorie Matematika?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text vytvořen pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Korelace? s vašimi kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Korelace je v sekci matematika

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, definice pojmu, co je to Korelace?, slovo, wiki, popis, význam slova, termín, heslo, matematika, formulace, lexikon, názvosloví, odborné názvosloví, informace, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Korelace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Korelace píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Korelace (z lat.) znamená vzájemný vztah mezi dvěma procesy nebo veličinami. Pokud se jedna z nich mění, mění se korelativně i druhá a naopak. Pokud se mezi dvěma procesy ukáže korelace, je pravděpodobné, že na sobě závisejí, nelze z toho však ještě usoudit, že by jeden z nich musel být příčinou a druhý následkem. To samotná korelace nedovoluje rozhodnout, protože korelace neimplikuje kauzalitu.

Další informace o pojmu Korelace hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat frázi Korelace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Korelace ve Wikimedia Commons

Najít výraz Korelace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Korelace na Google obrázcích

Hledat termín Korelace ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Korelace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Korelace například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co je to Korelace? resp. co to je Korelace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korelace, odpověď na dotaz co je to Korelace?. Víte např. kdo to je Robson Walton? Znáte a víte kdo je Poseidón? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Korelace v jiné sekci než matematika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.