Co je to?
Definice odborného termínu, slova Korelace. Co znamená pojem Korelace z kategorie Matematika?

Co je Korelace? Význam slova

Co znamená termín Korelace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Vztah, jenž funguje mezi dvěma veličinami nebo procesy. Pokud se jedna z veličin změní nebo odlišně probíhá jeden z procesů, dojde logicky i ke změně druhého procesu. Korelace je formou vzájemní závislosti dvou procesů nebo dvou veličin na sobě, ovšem nelze přesně říct, která je příčinou a která následkem. Pojem korelace se používá ve statistice, kde znamená vztah mezi veličinami x a y.


Co je to Korelace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Korelace. Co znamená pojem Korelace z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Korelace sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Korelace patří do sekce matematika

Klíčová slova: slovník, matematika, co to je, co je to Korelace?, heslo, terminologie, pojem, informace, definice pojmu, vysvětlení, význam, názvosloví, matematika, formulace, význam slova, popis, slovo, terminus technicus


Pojem Korelace je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Korelace můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Korelace (z lat.) znamená vzájemný vztah mezi dvěma procesy nebo veličinami. Pokud se jedna z nich mění, mění se korelativně i druhá a naopak. Pokud se mezi dvěma procesy ukáže korelace, je pravděpodobné, že na sobě závisejí, nelze z toho však ještě usoudit, že by jeden z nich musel být příčinou a druhý následkem. To samotná korelace nedovoluje rozhodnout, protože korelace neimplikuje kauzalitu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo Korelace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Korelace na Youtube

Zkusit najít Korelace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Korelace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Korelace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Korelace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Korelace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Korelace? resp. co přesně znamená slovo Korelace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korelace, odpověď na dotaz co je to Korelace?. Víte např. kdo to je Houmles? Znáte a víte kdo je Poseidón? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je matematika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.