Co je to?
Odborný výraz, definice slova Korelace. Co znamená pojem Korelace z kategorie Matematika?

Co je to Korelace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Korelace?

Vztah, jenž funguje mezi dvěma veličinami nebo procesy. Pokud se jedna z veličin změní nebo odlišně probíhá jeden z procesů, dojde logicky i ke změně druhého procesu. Korelace je formou vzájemní závislosti dvou procesů nebo dvou veličin na sobě, ovšem nelze přesně říct, která je příčinou a která následkem. Pojem korelace se používá ve statistice, kde znamená vztah mezi veličinami x a y.


Co je to Korelace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Korelace. Co znamená pojem Korelace z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Korelace? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Korelace je v kategorii Matematika

Klíčová slova: co je to Korelace?, přesný výraz, definice, popis, význam slova, přesný význam, informace, slovo, lexikon, Korelace, co znamená, terminologie, odborný výraz, význam pojmu, heslo, význam, slovník, formulace


Pojem Korelace je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Korelace?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Korelace (z lat.) znamená vzájemný vztah mezi dvěma procesy nebo veličinami. Pokud se jedna z nich mění, mění se korelativně i druhá a naopak. Pokud se mezi dvěma procesy ukáže korelace, je pravděpodobné, že na sobě závisejí, nelze z toho však ještě usoudit, že by jeden z nich musel být příčinou a druhý následkem. To samotná korelace nedovoluje rozhodnout, protože korelace neimplikuje kauzalitu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Korelace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Korelace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Korelace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Korelace ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Korelace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Korelace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Korelace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Korelace? resp. jaký je význam slova Korelace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Korelace, odpověď na dotaz co je to Korelace?. Víte např. kdo to je Jan Ruml? Znáte a víte kdo je Chiméra? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.