Co je to?
Definice výrazu, termínu Plugin. Co znamená odborný pojem Plugin z kategorie Počítače?

Co je Plugin?

Co znamená termín Plugin? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Plugin je možno chápat jako speciální software, který však nepracuje samostatně, nýbrž je zapotřebí základního programu nebo aplikace, pro který je určen. Plugin vhodným způsobem upravuje nebo nejčastěji rozšiřuje funkce základního softwarového balíku.
Plugin představuje žádaný prvek, který přinese uživateli mnoho efektivnosti a užitečnosti. Vyplatí se tedy sledovat aktuální nabídku pluginů konkrétních programů.


Co je to Plugin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Plugin. Co znamená odborný pojem Plugin z kategorie Počítače?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Plugin? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Plugin je v kategorii počítače

Klíčová slova: heslo, názvosloví, odborné názvosloví, vysvětlení, synonymum, význam slova, slovník, přesný význam, počítače, odborný výraz, terminus technicus, definice pojmu, lexikon, terminologie, formulace, popis, wiki, Plugin


Pojem Plugin je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Plugin můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zásuvný modul neboli plugin, také plug-in (neologismus vytvořený z anglického slovesa to plug in – zasunout) je software, který nepracuje samostatně, ale jako doplňkový modul jiné aplikace a rozšiřuje tak její funkčnost.
Plugin obvykle využívá připraveného rozhraní aplikace zvaného API. Mnoho programů nabízí programátorům možnost použít jejich API (aplikační rozhraní), s možností rozšířit funkčnost nabízeného programu.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Plugin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Plugin ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Plugin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Plugin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Plugin na Youtube

Najít heslo Plugin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Plugin například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte co to je Plugin? resp. co přesně znamená slovo Plugin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plugin, odpověď na dotaz co je to Plugin?. Víte např. kdo to je Pecivál? Znáte a víte kdo je Lazebník? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než počítače). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, pc monitor na stole, plugin, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.