Co je to?
Odborný výraz, definice slova Plugin. Co znamená pojem Plugin z kategorie Počítače?

Co je to Plugin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Plugin

Plugin je možno chápat jako speciální software, který však nepracuje samostatně, nýbrž je zapotřebí základního programu nebo aplikace, pro který je určen. Plugin vhodným způsobem upravuje nebo nejčastěji rozšiřuje funkce základního softwarového balíku.
Plugin představuje žádaný prvek, který přinese uživateli mnoho efektivnosti a užitečnosti. Vyplatí se tedy sledovat aktuální nabídku pluginů konkrétních programů.


Co je to Plugin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Plugin. Co znamená pojem Plugin z kategorie Počítače?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Plugin? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Plugin je v sekci Počítače

Klíčová slova: wiki, pojem, význam slova, odborné názvosloví, lexikon, odborný výraz, heslo, vysvětlení, informace, synonymum, co je to Plugin?, co to je, definice pojmu, termín, slovo, přesný výraz, význam pojmu, Plugin


Pojem Plugin je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Plugin?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zásuvný modul neboli plugin, také plug-in (neologismus vytvořený z anglického slovesa to plug in – zasunout) je software, který nepracuje samostatně, ale jako doplňkový modul jiné aplikace a rozšiřuje tak její funkčnost.
Plugin obvykle využívá připraveného rozhraní aplikace zvaného API. Mnoho programů nabízí programátorům možnost použít jejich API (aplikační rozhraní), s možností rozšířit funkčnost nabízeného programu.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Plugin ve Wikimedia Commons

Najít termín Plugin na Google.cz

Vyhledat pojem Plugin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Plugin ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Plugin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Plugin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Plugin například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Plugin? resp. jaký je význam slova Plugin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plugin, odpověď na dotaz co je to Plugin?. Víte např. kdo to je Bubák? Znáte a víte kdo je Lazebník? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Počítače). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.