Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brownfield. Co znamená pojem Brownfield z kategorie Stavebnictví?

Co je Brownfield?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Brownfield?

Brownfield je pojem z angličtiny, který se používá v urbanistice pro pojmenování nevyužívaných území. Může se jednat o plochy s budovami nebo bez budov, průmyslové areály a skladiště, zemědělské stavby a pozemky, obytné domy, nákupní centra a podobně. Tyto objekty a pozemky nejsou používané, jsou většinou ve špatném stavu a mohou být i kontaminované.
Brownfieldy jsou různé velikosti, pro jejich opětovné použití by byla nutná obnova. Na okolí mohu působit negativně, nejsou však plošně odstraňovány, protože mohou být cenné z kulturního nebo technického hlediska.


Co je to Brownfield? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brownfield. Co znamená pojem Brownfield z kategorie Stavebnictví?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text vytvořen pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Brownfield se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: definice, co je to Brownfield?, definice pojmu, stavebnictví, popis, Brownfield, co to je, stavebnictví, synonymum, přesný výraz, význam, pojem, přesný význam, heslo, odborné názvosloví, wiki, význam slova, vysvětlení


Pojem Brownfield je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brownfield? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Brownfield (z angličtiny, česky „hnědé pole“) je nemovitost (pozemek, objekt, areál), která je nedostatečně využívaná, zanedbaná a může být i kontaminovaná. Vzniká jako pozůstatek průmyslové, zemědělské, rezidenční, vojenské či jiné aktivity. Může se jednat o jednotlivé budovy, komplexy budov, areály s budovami nebo jen plochy bez budov. Patří sem nevyužívané zemědělské a průmyslové stavby a areály, nevyužité dopravní stavby a skladové prostory (haly i deponie), prázdné administrativní budovy a kulturní centra, nevyužitá nákupní centra, ale i nevyužité obytné budovy - vše, co není užíváno. Jako ekvivalent pro výraz „brownfield“ používá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR název „deprimující zóna“. Mezi odvozené pojmy patří blackfield (angl. černé pole), což je označení pro lokality s extrémně vysokými kontaminacemi půdy, podzemních a povrchových vod i dalších složek životního prostředí, které jsou zásadní překážkou pro jejich nové využití.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Brownfield ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brownfield ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Brownfield ve Wikislovníku

Najít heslo Brownfield na Google.cz

Zkusit najít výraz Brownfield ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Brownfield ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Brownfield například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Brownfield? resp. co je to Brownfield? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brownfield, odpověď na dotaz co je to Brownfield?. Víte např. kdo to je Čestmír Gebouský? Znáte a víte kdo je Kazišuk? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.