Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Brownfield. Co znamená pojem Brownfield z kategorie Stavebnictví?

Co je Brownfield? Význam slova

Co znamená termín Brownfield? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Brownfield je pojem z angličtiny, který se používá v urbanistice pro pojmenování nevyužívaných území. Může se jednat o plochy s budovami nebo bez budov, průmyslové areály a skladiště, zemědělské stavby a pozemky, obytné domy, nákupní centra a podobně. Tyto objekty a pozemky nejsou používané, jsou většinou ve špatném stavu a mohou být i kontaminované.
Brownfieldy jsou různé velikosti, pro jejich opětovné použití by byla nutná obnova. Na okolí mohu působit negativně, nejsou však plošně odstraňovány, protože mohou být cenné z kulturního nebo technického hlediska.


Co je to Brownfield? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Brownfield. Co znamená pojem Brownfield z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Brownfield se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, vysvětlení, co je to Brownfield?, přesný význam, co to je, přesný výraz, synonymum, terminus technicus, názvosloví, definice, wiki, slovo, pojem, co znamená, význam, lexikon, Brownfield


Pojem Brownfield je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brownfield? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Brownfield (z angličtiny, česky „hnědé pole“) je nemovitost (pozemek, objekt, areál), která je nedostatečně využívaná, zanedbaná a může být i kontaminovaná. Vzniká jako pozůstatek průmyslové, zemědělské, rezidenční, vojenské či jiné aktivity. Může se jednat o jednotlivé budovy, komplexy budov, areály s budovami nebo jen plochy bez budov. Patří sem nevyužívané zemědělské a průmyslové stavby a areály, nevyužité dopravní stavby a skladové prostory (haly i deponie), prázdné administrativní budovy a kulturní centra, nevyužitá nákupní centra, ale i nevyužité obytné budovy - vše, co není užíváno. Jako ekvivalent pro výraz „brownfield“ používá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR název „deprimující zóna“. Mezi odvozené pojmy patří blackfield (angl. černé pole), což je označení pro lokality s extrémně vysokými kontaminacemi půdy, podzemních a povrchových vod i dalších složek životního prostředí, které jsou zásadní překážkou pro jejich nové využití.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Brownfield na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brownfield ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Brownfield ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Brownfield ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Brownfield ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Brownfield ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Brownfield například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Brownfield? resp. jaká je definice slova Brownfield? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brownfield, odpověď na dotaz co je to Brownfield?. Víte např. kdo to je Jan Vlasák? Znáte a víte kdo je Sráč? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Brownfield i v jiné kategorii než je sekce stavebnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.