Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brownfield. Co znamená odborný pojem Brownfield z kategorie Stavebnictví?

Co je to Brownfield? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Brownfield?

Brownfield je pojem z angličtiny, který se používá v urbanistice pro pojmenování nevyužívaných území. Může se jednat o plochy s budovami nebo bez budov, průmyslové areály a skladiště, zemědělské stavby a pozemky, obytné domy, nákupní centra a podobně. Tyto objekty a pozemky nejsou používané, jsou většinou ve špatném stavu a mohou být i kontaminované.
Brownfieldy jsou různé velikosti, pro jejich opětovné použití by byla nutná obnova. Na okolí mohu působit negativně, nejsou však plošně odstraňovány, protože mohou být cenné z kulturního nebo technického hlediska.


Co je to Brownfield? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brownfield. Co znamená odborný pojem Brownfield z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Brownfield sdílejte s vašimi kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Brownfield je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, synonymum, heslo, přesný výraz, terminus technicus, slovník, popis, informace, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, Brownfield, co to je, názvosloví, formulace, wiki, přesný význam


Pojem Brownfield je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brownfield? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Brownfield (z angličtiny, česky „hnědé pole“) je nemovitost (pozemek, objekt, areál), která je nedostatečně využívaná, zanedbaná a může být i kontaminovaná. Vzniká jako pozůstatek průmyslové, zemědělské, rezidenční, vojenské či jiné aktivity. Může se jednat o jednotlivé budovy, komplexy budov, areály s budovami nebo jen plochy bez budov. Patří sem nevyužívané zemědělské a průmyslové stavby a areály, nevyužité dopravní stavby a skladové prostory (haly i deponie), prázdné administrativní budovy a kulturní centra, nevyužitá nákupní centra, ale i nevyužité obytné budovy - vše, co není užíváno. Jako ekvivalent pro výraz „brownfield“ používá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR název „deprimující zóna“. Mezi odvozené pojmy patří blackfield (angl. černé pole), což je označení pro lokality s extrémně vysokými kontaminacemi půdy, podzemních a povrchových vod i dalších složek životního prostředí, které jsou zásadní překážkou pro jejich nové využití.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brownfield ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Brownfield na Google.cz

Vyhledat termín Brownfield ve Wikizdrojích

Hledat výraz Brownfield ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Brownfield ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Brownfield ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Brownfield například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to Brownfield? resp. co je to Brownfield? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brownfield, odpověď na dotaz co je to Brownfield?. Víte např. kdo to je Přemysl Otakar II? Znáte a víte kdo je Nemrava? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.