Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aminokyselina. Co znamená pojem Aminokyselina z kategorie Chemie?

Co je Aminokyselina? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Aminokyselina?

Aminokyselina je druh organické kyseliny, která obsahuje alespoň jednu aminovou a karboxylovou skupinu. Aminokyselina je základem pro stavbu proteinů. Určuje biologické vlastnosti proteinů.
V přírodě se vyskytuje přes 300 druhů aminokyselin. Některé aminokyseliny si tělo dokáže vytvořit samo (neesencionální aminokyseliny), jiné (esenciální aminokyseliny) musí získat z potravin nebo cíleným využíváním různých doplňků.


Co je to Aminokyselina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aminokyselina. Co znamená pojem Aminokyselina z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Aminokyselina se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: slovník, termín, Aminokyselina, terminologie, informace, význam pojmu, terminus technicus, heslo, wiki, slovo, co to je, popis, synonymum, co znamená, vysvětlení, formulace, odborné názvosloví, chemie


Pojem Aminokyselina je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Aminokyselina dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aminokyselina (často zkráceně jako AK nebo AMK) je v chemii obecně jakákoliv molekula obsahující karboxylovou (-COOH) a aminovou (-NH2) funkční skupinu. V biochemii se většinou tímto termínem rozumějí pouze alfa-aminokyseliny, tj. takové, ve kterých jsou obě skupiny navázány na stejném uhlíkovém atomu.
V ještě užším smyslu (například v molekulární biologii) se tímto pojmem většinou rozumí proteinogenní alfa-L-aminokyseliny - 23 základních stavebních složek všech proteinů (bílkovin), které jsou připojovány při syntéze na ribozomu.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Aminokyselina na Youtube

Zkusit najít frázi Aminokyselina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Aminokyselina ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aminokyselina ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Aminokyselina na Google.cz

Zkusit najít pojem Aminokyselina ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aminokyselina například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Aminokyselina? resp. co přesně znamená slovo Aminokyselina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aminokyselina, odpověď na dotaz co je to Aminokyselina?. Víte např. kdo to je Jacques Derrida? Znáte a víte kdo je Si Ťin-pching? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než chemie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.