Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aminokyselina. Co znamená pojem Aminokyselina z kategorie Chemie?

Co to je Aminokyselina? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Aminokyselina

Aminokyselina je druh organické kyseliny, která obsahuje alespoň jednu aminovou a karboxylovou skupinu. Aminokyselina je základem pro stavbu proteinů. Určuje biologické vlastnosti proteinů.
V přírodě se vyskytuje přes 300 druhů aminokyselin. Některé aminokyseliny si tělo dokáže vytvořit samo (neesencionální aminokyseliny), jiné (esenciální aminokyseliny) musí získat z potravin nebo cíleným využíváním různých doplňků.


Co je to Aminokyselina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aminokyselina. Co znamená pojem Aminokyselina z kategorie Chemie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Aminokyselina můžete sdílet s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Aminokyselina je v kategorii chemie

Klíčová slova: popis, termín, wiki, heslo, co je to Aminokyselina?, chemie, slovník, lexikon, informace, slovo, vysvětlení, význam slova, co znamená, formulace, názvosloví, odborný výraz, Aminokyselina, přesný výraz


Pojem Aminokyselina je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Aminokyselina?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aminokyselina (často zkráceně jako AK nebo AMK) je v chemii obecně jakákoliv molekula obsahující karboxylovou (-COOH) a aminovou (-NH2) funkční skupinu. V biochemii se většinou tímto termínem rozumějí pouze alfa-aminokyseliny, tj. takové, ve kterých jsou obě skupiny navázány na stejném uhlíkovém atomu.
V ještě užším smyslu (například v molekulární biologii) se tímto pojmem většinou rozumí proteinogenní alfa-L-aminokyseliny - 23 základních stavebních složek všech proteinů (bílkovin), které jsou připojovány při syntéze na ribozomu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aminokyselina ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Aminokyselina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Aminokyselina na Youtube

Zkusit najít frázi Aminokyselina ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Aminokyselina na Google.cz

Najít heslo Aminokyselina ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Aminokyselina například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Aminokyselina? resp. co se skrývá pod slovem Aminokyselina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aminokyselina, odpověď na dotaz co je to Aminokyselina?. Víte např. kdo to je Otčím? Znáte a víte kdo je Martina Sáblíková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Aminokyselina i v jiných kategoriích (než chemie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.