Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aminokyselina. Co znamená pojem Aminokyselina z kategorie Chemie?

Co to je Aminokyselina? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aminokyselina?

Aminokyselina je druh organické kyseliny, která obsahuje alespoň jednu aminovou a karboxylovou skupinu. Aminokyselina je základem pro stavbu proteinů. Určuje biologické vlastnosti proteinů.
V přírodě se vyskytuje přes 300 druhů aminokyselin. Některé aminokyseliny si tělo dokáže vytvořit samo (neesencionální aminokyseliny), jiné (esenciální aminokyseliny) musí získat z potravin nebo cíleným využíváním různých doplňků.


Co je to Aminokyselina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aminokyselina. Co znamená pojem Aminokyselina z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Aminokyselina s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aminokyselina je v kategorii Chemie

Klíčová slova: definice pojmu, význam, pojem, význam pojmu, lexikon, Chemie, termín, terminus technicus, co znamená, význam slova, synonymum, co je to Aminokyselina?, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, definice, názvosloví, terminologie


Pojem Aminokyselina je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Aminokyselina?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aminokyselina (často zkráceně jako AK nebo AMK) je v chemii obecně jakákoliv molekula obsahující karboxylovou (-COOH) a aminovou (-NH2) funkční skupinu. V biochemii se většinou tímto termínem rozumějí pouze alfa-aminokyseliny, tj. takové, ve kterých jsou obě skupiny navázány na stejném uhlíkovém atomu.

V ještě užším smyslu (například v molekulární biologii) se tímto pojmem většinou rozumí proteinogenní alfa-L-aminokyseliny - 23 základních stavebních složek všech proteinů (bílkovin), které jsou připojovány při syntéze na ribozomu.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Aminokyselina na Youtube

Najít pojem Aminokyselina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Aminokyselina ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Aminokyselina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aminokyselina ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Aminokyselina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aminokyselina například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Aminokyselina? resp. jaká je definice termínu Aminokyselina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aminokyselina, odpověď na dotaz co je to Aminokyselina?. Víte např. kdo to je Robert Záruba? Znáte a víte kdo je Perníkář? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.