Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aminokyselina. Co znamená pojem Aminokyselina z kategorie Chemie?

Co to je Aminokyselina? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Aminokyselina?

Aminokyselina je druh organické kyseliny, která obsahuje alespoň jednu aminovou a karboxylovou skupinu. Aminokyselina je základem pro stavbu proteinů. Určuje biologické vlastnosti proteinů.
V přírodě se vyskytuje přes 300 druhů aminokyselin. Některé aminokyseliny si tělo dokáže vytvořit samo (neesencionální aminokyseliny), jiné (esenciální aminokyseliny) musí získat z potravin nebo cíleným využíváním různých doplňků.


Co je to Aminokyselina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aminokyselina. Co znamená pojem Aminokyselina z kategorie Chemie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Aminokyselina můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aminokyselina je v kategorii Chemie

Klíčová slova: slovník, Chemie, vysvětlení, odborný výraz, termín, co to je, lexikon, definice, heslo, synonymum, definice pojmu, přesný význam, pojem, Chemie, přesný výraz, odborné názvosloví, význam, význam slova


Pojem Aminokyselina je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Aminokyselina?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Aminokyselina (často zkráceně jako AK nebo AMK) je v chemii obecně jakákoliv molekula obsahující karboxylovou (-COOH) a aminovou (-NH2) funkční skupinu. V biochemii se většinou tímto termínem rozumějí pouze alfa-aminokyseliny, tj. takové, ve kterých jsou obě skupiny navázány na stejném uhlíkovém atomu.

V ještě užším smyslu (například v molekulární biologii) se tímto pojmem většinou rozumí proteinogenní alfa-L-aminokyseliny - 23 základních stavebních složek všech proteinů (bílkovin), které jsou připojovány při syntéze na ribozomu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Aminokyselina ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Aminokyselina ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Aminokyselina ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Aminokyselina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Aminokyselina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Aminokyselina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Aminokyselina například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Aminokyselina? resp. co je to Aminokyselina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aminokyselina, odpověď na dotaz co je to Aminokyselina?. Víte např. kdo to je Otorinolaryngolog? Znáte a víte kdo je Perníkář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Chemie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.