Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aminokyselina. Co znamená pojem Aminokyselina z kategorie Chemie?

Co to je Aminokyselina? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aminokyselina?

Aminokyselina je druh organické kyseliny, která obsahuje alespoň jednu aminovou a karboxylovou skupinu. Aminokyselina je základem pro stavbu proteinů. Určuje biologické vlastnosti proteinů.
V přírodě se vyskytuje přes 300 druhů aminokyselin. Některé aminokyseliny si tělo dokáže vytvořit samo (neesencionální aminokyseliny), jiné (esenciální aminokyseliny) musí získat z potravin nebo cíleným využíváním různých doplňků.


Co je to Aminokyselina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aminokyselina. Co znamená pojem Aminokyselina z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Aminokyselina? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aminokyselina patří do sekce Chemie

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, terminologie, slovo, synonymum, co je to Aminokyselina?, Chemie, definice, odborný výraz, vysvětlení, pojem, wiki, přesný význam, lexikon, definice pojmu, odborné názvosloví, popis, heslo


Pojem Aminokyselina je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Aminokyselina? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aminokyselina (často zkráceně jako AK nebo AMK) je v chemii obecně jakákoliv molekula obsahující karboxylovou (-COOH) a aminovou (-NH2) funkční skupinu. V biochemii se většinou tímto termínem rozumějí pouze alfa-aminokyseliny, tj. takové, ve kterých jsou obě skupiny navázány na stejném uhlíkovém atomu.
V ještě užším smyslu (například v molekulární biologii) se tímto pojmem většinou rozumí proteinogenní alfa-L-aminokyseliny - 23 základních stavebních složek všech proteinů (bílkovin), které jsou připojovány při syntéze na ribozomu.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Aminokyselina ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Aminokyselina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Aminokyselina na Youtube

Hledat slovo Aminokyselina ve Wikislovníku

Najít pojem Aminokyselina na Google.cz

Hledat výraz Aminokyselina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aminokyselina například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Aminokyselina? resp. co přesně znamená slovo Aminokyselina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aminokyselina, odpověď na dotaz co je to Aminokyselina?. Víte např. kdo to je Hana Humpálová? Znáte a víte kdo je Rom? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Chemie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.