Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aminokyselina. Co znamená odborný pojem Aminokyselina z kategorie Chemie?

Co je to Aminokyselina? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Aminokyselina?

Aminokyselina je druh organické kyseliny, která obsahuje alespoň jednu aminovou a karboxylovou skupinu. Aminokyselina je základem pro stavbu proteinů. Určuje biologické vlastnosti proteinů.
V přírodě se vyskytuje přes 300 druhů aminokyselin. Některé aminokyseliny si tělo dokáže vytvořit samo (neesencionální aminokyseliny), jiné (esenciální aminokyseliny) musí získat z potravin nebo cíleným využíváním různých doplňků.


Co je to Aminokyselina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aminokyselina. Co znamená odborný pojem Aminokyselina z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Aminokyselina se nachází v sekci chemie

Klíčová slova: wiki, slovo, význam, odborné názvosloví, přesný výraz, chemie, názvosloví, co znamená, co je to Aminokyselina?, synonymum, pojem, význam pojmu, přesný význam, co to je, definice pojmu, informace, chemie, terminologie


Pojem Aminokyselina je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Aminokyselina?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aminokyselina (často zkráceně jako AK nebo AMK) je v chemii obecně jakákoliv molekula obsahující karboxylovou (-COOH) a aminovou (-NH2) funkční skupinu. V biochemii se většinou tímto termínem rozumějí pouze alfa-aminokyseliny, tj. takové, ve kterých jsou obě skupiny navázány na stejném uhlíkovém atomu.
V ještě užším smyslu (například v molekulární biologii) se tímto pojmem většinou rozumí proteinogenní alfa-L-aminokyseliny - 23 základních stavebních složek všech proteinů (bílkovin), které jsou připojovány při syntéze na ribozomu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aminokyselina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Aminokyselina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Aminokyselina ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Aminokyselina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Aminokyselina ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Aminokyselina ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aminokyselina například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Aminokyselina? resp. co to je Aminokyselina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aminokyselina, odpověď na dotaz co je to Aminokyselina?. Víte např. kdo to je Someliér? Znáte a víte kdo je Nikita Chruščov? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Aminokyselina i v jiných kategoriích (než chemie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.