Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aminokyselina. Co znamená odborný pojem Aminokyselina z kategorie Chemie?

Co je to Aminokyselina? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Aminokyselina

Aminokyselina je druh organické kyseliny, která obsahuje alespoň jednu aminovou a karboxylovou skupinu. Aminokyselina je základem pro stavbu proteinů. Určuje biologické vlastnosti proteinů.
V přírodě se vyskytuje přes 300 druhů aminokyselin. Některé aminokyseliny si tělo dokáže vytvořit samo (neesencionální aminokyseliny), jiné (esenciální aminokyseliny) musí získat z potravin nebo cíleným využíváním různých doplňků.


Co je to Aminokyselina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aminokyselina. Co znamená odborný pojem Aminokyselina z kategorie Chemie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Aminokyselina) můžete sdílet se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Aminokyselina patří do kategorie chemie

Klíčová slova: definice pojmu, wiki, synonymum, informace, co to je, lexikon, pojem, co znamená, názvosloví, význam pojmu, význam, terminologie, formulace, chemie, co je to Aminokyselina?, slovo, termín, přesný výraz


Pojem Aminokyselina je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aminokyselina? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Aminokyselina (často zkráceně jako AK nebo AMK) je v chemii obecně jakákoliv molekula obsahující karboxylovou (-COOH) a aminovou (-NH2) funkční skupinu. V biochemii se většinou tímto termínem rozumějí pouze alfa-aminokyseliny, tj. takové, ve kterých jsou obě skupiny navázány na stejném uhlíkovém atomu.
V ještě užším smyslu (například v molekulární biologii) se tímto pojmem většinou rozumí proteinogenní alfa-L-aminokyseliny - 23 základních stavebních složek všech proteinů (bílkovin), které jsou připojovány při syntéze na ribozomu.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Aminokyselina na Youtube

Najít slovo Aminokyselina ve Wikislovníku

Hledat termín Aminokyselina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aminokyselina ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Aminokyselina ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aminokyselina ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aminokyselina například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Aminokyselina? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Aminokyselina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aminokyselina, odpověď na dotaz co je to Aminokyselina?. Víte např. kdo to je Jiří Mádl? Znáte a víte kdo je Jiří Baťa? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Aminokyselina hledat i v jiných kategoriích (než chemie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.