Co je to?
Definice výrazu Pesto. Co znamená odborný pojem Pesto z kategorie Jídlo?

Co to je Pesto? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pesto?

Pesto je zelená bazalková omáčka pocházející z italské kuchyně. Celý název zní Pesto alla genovese. Dalšími přísadami kromě bazalky jsou česnek, sůl, olivový olej a sýr. Pesto se nejčastěji konzumuje se špagetami.


Co je to Pesto? Význam slova, termín, Definice výrazu Pesto. Co znamená odborný pojem Pesto z kategorie Jídlo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pesto? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Pesto se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: termín, odborné názvosloví, význam pojmu, Pesto, synonymum, názvosloví, vysvětlení, význam, jídlo, informace, terminus technicus, význam slova, co to je, formulace, co je to Pesto?, wiki, lexikon, pojem


Pojem Pesto je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Pesto?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pesto nebo Pesto alla genovese je zelená omáčka, jejíž hlavní složkou je bazalka. Původ pesta se klade do oblasti Ligurie v severní Itálii, přídomek genovese má podle severoitalského města Janov (Genova).
Název je odvozen z italského slova pestare = tlouci, mlátit. Tradiční příprava klasického pesta spočívá v rozdrcení a tření bazalkových listů v mramorovém moždíři dřevěnou paličkou. Do nich se dále přidává sůl a česnek, parmezán a/nebo jiný drobně strouhaný ovčí sýr a piniové oříšky, nakonec olivový olej. Jiný druh, pesto alla siciliana, obsahuje na slunci sušená rajčata.

Domácí pesto

Domácí příprava pesto omáčky v hmoždíři. Autor: Flusel, zdroj: Wikimedia commons
Domácí příprava pesto omáčky v hmoždíři. Autor: Flusel, zdroj: Wikimedia commons


Více informací o slovu Pesto doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Pesto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Pesto ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Pesto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pesto ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Pesto ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pesto ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Pesto například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Pesto? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pesto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pesto, odpověď na dotaz co je to Pesto?. Víte např. kdo to je Šílenec? Znáte a víte kdo je Account manager? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.