Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pesto. Co znamená pojem Pesto z kategorie Jídlo?

Co je Pesto?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pesto

Pesto je zelená bazalková omáčka pocházející z italské kuchyně. Celý název zní Pesto alla genovese. Dalšími přísadami kromě bazalky jsou česnek, sůl, olivový olej a sýr. Pesto se nejčastěji konzumuje se špagetami.


Co je to Pesto? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pesto. Co znamená pojem Pesto z kategorie Jídlo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Pesto s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Pesto se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, popis, odborné názvosloví, terminus technicus, význam pojmu, co to je, wiki, formulace, terminologie, definice, význam slova, pojem, co je to Pesto?, synonymum, heslo, přesný význam, odborný výraz


Pojem Pesto je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Pesto píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pesto nebo Pesto alla genovese je zelená omáčka, jejíž hlavní složkou je bazalka. Původ pesta se klade do oblasti Ligurie v severní Itálii, přídomek genovese má podle severoitalského města Janov (Genova).
Název je odvozen z italského slova pestare = tlouci, mlátit. Tradiční příprava klasického pesta spočívá v rozdrcení a tření bazalkových listů v mramorovém moždíři dřevěnou paličkou. Do nich se dále přidává sůl a česnek, parmezán a/nebo jiný drobně strouhaný ovčí sýr a piniové oříšky, nakonec olivový olej. Jiný druh, pesto alla siciliana, obsahuje na slunci sušená rajčata.

Domácí pesto

Domácí příprava pesto omáčky v hmoždíři. Autor: Flusel, zdroj: Wikimedia commons
Domácí příprava pesto omáčky v hmoždíři. Autor: Flusel, zdroj: Wikimedia commons


Linky na jiné informační zdroje

Hledat frázi Pesto ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Pesto ve Wikizdrojích

Hledat frázi Pesto ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Pesto na Google obrázcích

Hledat termín Pesto na Google.cz

Najít pojem Pesto ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pesto například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Pesto? resp. co znamená slovo Pesto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pesto, odpověď na dotaz co je to Pesto?. Víte např. kdo to je Kuřbuřt? Znáte a víte kdo je Bud Spencer? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pesto v jiné sekci než jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.