Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pesto. Co znamená odborný pojem Pesto z kategorie Jídlo?

Co je to Pesto? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pesto?

Pesto je zelená bazalková omáčka pocházející z italské kuchyně. Celý název zní Pesto alla genovese. Dalšími přísadami kromě bazalky jsou česnek, sůl, olivový olej a sýr. Pesto se nejčastěji konzumuje se špagetami.


Co je to Pesto? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pesto. Co znamená odborný pojem Pesto z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Pesto? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Pesto je v kategorii jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, přesný výraz, význam slova, terminus technicus, význam, Pesto, význam pojmu, pojem, definice, co to je, terminologie, názvosloví, formulace, co je to Pesto?, slovo, termín, lexikon


Pojem Pesto je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pesto? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pesto nebo Pesto alla genovese je zelená omáčka, jejíž hlavní složkou je bazalka. Původ pesta se klade do oblasti Ligurie v severní Itálii, přídomek genovese má podle severoitalského města Janov (Genova).
Název je odvozen z italského slova pestare = tlouci, mlátit. Tradiční příprava klasického pesta spočívá v rozdrcení a tření bazalkových listů v mramorovém moždíři dřevěnou paličkou. Do nich se dále přidává sůl a česnek, parmezán a/nebo jiný drobně strouhaný ovčí sýr a piniové oříšky, nakonec olivový olej. Jiný druh, pesto alla siciliana, obsahuje na slunci sušená rajčata.

Domácí pesto

Domácí příprava pesto omáčky v hmoždíři. Autor: Flusel, zdroj: Wikimedia commons
Domácí příprava pesto omáčky v hmoždíři. Autor: Flusel, zdroj: Wikimedia commons


Pro další informace o termínu Pesto zkuste tyto odkazy

Najít slovo Pesto ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Pesto na Youtube

Najít heslo Pesto ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pesto ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Pesto na Google.cz

Zkusit najít termín Pesto ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pesto například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Pesto? resp. jaká je definice slova Pesto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pesto, odpověď na dotaz co je to Pesto?. Víte např. kdo to je David Horváth? Znáte a víte kdo je Signalista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.