Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pesto. Co znamená pojem Pesto z kategorie Jídlo?

Co je to Pesto? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pesto?

Pesto je zelená bazalková omáčka pocházející z italské kuchyně. Celý název zní Pesto alla genovese. Dalšími přísadami kromě bazalky jsou česnek, sůl, olivový olej a sýr. Pesto se nejčastěji konzumuje se špagetami.


Co je to Pesto? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pesto. Co znamená pojem Pesto z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pesto se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, slovník, formulace, definice pojmu, lexikon, názvosloví, terminologie, Jídlo, význam slova, synonymum, pojem, termín, wiki, definice, slovo, přesný význam, Pesto, význam pojmu


Pojem Pesto je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pesto?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pesto nebo Pesto alla genovese je zelená omáčka, jejíž hlavní složkou je bazalka. Původ pesta se klade do oblasti Ligurie v severní Itálii, přídomek genovese má podle severoitalského města Janov (Genova).
Název je odvozen z italského slova pestare = tlouci, mlátit. Tradiční příprava klasického pesta spočívá v rozdrcení a tření bazalkových listů v mramorovém moždíři dřevěnou paličkou. Do nich se dále přidává sůl a česnek, parmezán a/nebo jiný drobně strouhaný ovčí sýr a piniové oříšky, nakonec olivový olej. Jiný druh, pesto alla siciliana, obsahuje na slunci sušená rajčata.

Domácí pesto

Domácí příprava pesto omáčky v hmoždíři. Autor: Flusel, zdroj: Wikimedia commons
Domácí příprava pesto omáčky v hmoždíři. Autor: Flusel, zdroj: Wikimedia commons


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pesto ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Pesto na Youtube

Zkusit najít slovo Pesto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Pesto ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Pesto ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Pesto ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pesto například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Pesto? resp. co znamená výraz Pesto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pesto, odpověď na dotaz co je to Pesto?. Víte např. kdo to je Fyzická osoba? Znáte a víte kdo je Ganéša? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.