Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pesto. Co znamená pojem Pesto z kategorie Jídlo?

Co je to Pesto? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pesto?

Pesto je zelená bazalková omáčka pocházející z italské kuchyně. Celý název zní Pesto alla genovese. Dalšími přísadami kromě bazalky jsou česnek, sůl, olivový olej a sýr. Pesto se nejčastěji konzumuje se špagetami.


Co je to Pesto? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pesto. Co znamená pojem Pesto z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pesto patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, Jídlo, terminologie, popis, význam slova, názvosloví, definice, přesný výraz, heslo, lexikon, slovník, slovo, význam pojmu, termín, co to je, formulace, terminus technicus


Pojem Pesto je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pesto? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pesto nebo Pesto alla genovese je zelená omáčka, jejíž hlavní složkou je bazalka. Původ pesta se klade do oblasti Ligurie v severní Itálii, přídomek genovese má podle severoitalského města Janov (Genova).
Název je odvozen z italského slova pestare = tlouci, mlátit. Tradiční příprava klasického pesta spočívá v rozdrcení a tření bazalkových listů v mramorovém moždíři dřevěnou paličkou. Do nich se dále přidává sůl a česnek, parmezán a/nebo jiný drobně strouhaný ovčí sýr a piniové oříšky, nakonec olivový olej. Jiný druh, pesto alla siciliana, obsahuje na slunci sušená rajčata.

Domácí pesto

Domácí příprava pesto omáčky v hmoždíři. Autor: Flusel, zdroj: Wikimedia commons
Domácí příprava pesto omáčky v hmoždíři. Autor: Flusel, zdroj: Wikimedia commons


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat termín Pesto na Google.cz

Zkusit najít pojem Pesto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Pesto ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Pesto ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Pesto ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Pesto ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pesto například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pesto? resp. co přesně označuje termín Pesto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pesto, odpověď na dotaz co je to Pesto?. Víte např. kdo to je Slídil? Znáte a víte kdo je Ganéša? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.