Co je to?
Definice výrazu, termínu Šelak. Co znamená odborný pojem Šelak z kategorie Materiály?

Co je to Šelak? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Šelak

Šelak je označení pro přírodní surovinu živočišného původu, která obsahuje vosk a je velmi důležitá v lakýrnictví a oblasti využití laků. Jedná se o produkt červce lakového, který má sloužit k ochraně larev. Výměšky se nacházejí na větvičkách, ze kterých se sklízí dvakrát do roka.
Surovina se čistí a zpracovává do podoby jádrového laku, který se pak upravuje dále do varianty s voskem nebo bez vosku. Šelak je nezávadný, neobsahuje jedovaté části, nepáchne a je biologicky odbouratelný.


Co je to Šelak? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Šelak. Co znamená odborný pojem Šelak z kategorie Materiály?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šelak je v kategorii Materiály

Klíčová slova: přesný výraz, co znamená, význam slova, názvosloví, co je to Šelak?, termín, terminologie, synonymum, heslo, význam, Šelak, wiki, slovo, lexikon, pojem, vysvětlení, Materiály, odborné názvosloví


Pojem Šelak je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Šelak lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šelak ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Šelak ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Šelak ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Šelak na Youtube

Najít heslo Šelak na Google.cz

Hledat termín Šelak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Šelak například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Šelak? resp. co znamená výraz Šelak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šelak, odpověď na dotaz co je to Šelak?. Víte např. kdo to je Dalibor Janda? Znáte a víte kdo je Kvalitář? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Materiály). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?