Co je to?
Definice výrazu, termínu Šelak. Co znamená odborný pojem Šelak z kategorie Materiály?

Co je to Šelak? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šelak

Šelak je označení pro přírodní surovinu živočišného původu, která obsahuje vosk a je velmi důležitá v lakýrnictví a oblasti využití laků. Jedná se o produkt červce lakového, který má sloužit k ochraně larev. Výměšky se nacházejí na větvičkách, ze kterých se sklízí dvakrát do roka.
Surovina se čistí a zpracovává do podoby jádrového laku, který se pak upravuje dále do varianty s voskem nebo bez vosku. Šelak je nezávadný, neobsahuje jedovaté části, nepáchne a je biologicky odbouratelný.


Co je to Šelak? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Šelak. Co znamená odborný pojem Šelak z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Šelak? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šelak je v kategorii Materiály

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, odborný výraz, lexikon, co je to Šelak?, význam slova, terminus technicus, vysvětlení, definice, Šelak, pojem, informace, význam, Materiály, přesný význam, definice pojmu, wiki, formulace


Pojem Šelak je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Šelak v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šelak ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Šelak ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Šelak ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Šelak ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Šelak na Google.cz

Zkusit najít heslo Šelak ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Šelak například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Šelak? resp. co přesně označuje termín Šelak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šelak, odpověď na dotaz co je to Šelak?. Víte např. kdo to je Separatista? Znáte a víte kdo je Kvalitář? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Šelak v jiné sekci než Materiály. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?