Co je to?
Definice výrazu Antigenní test. Co znamená odborný pojem Antigenní test z kategorie Lékařství?

Co to je Antigenní test? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Antigenní test

Antigenní test je druh testu požívaný při testování na Covid-19 tam, kde je potřeba rychlý výsledek a menší nároky na odbornost zdravotnického personálu, který odebírá vzorky. Test se vyhodnocuje na místě a jeho další výhodou je nižší cena. Není však tak citlivý jako PCR test, takže nemůže zaručit vysokou přesnost. Je označován také jako rapid test. Zaměřuje se na odhalení nemocných v době, kdy u nich infekce vrcholí. Jeho podstatou je detekce virové bílkoviny. Na vrcholu infekce je v těle pacienta koncentrace této bílkoviny nejvyšší a v této době hrozí největší riziko přenosu nákazy.
Antigenní testování je pro účastníky veřejného zdravotního pojištění bezplatné a dobrovolné. Provádí se na antigenních odběrových centrech zařazených do sítě poskytovatelů zdravotních služeb. Na odběrovém místě se žadatel musí identifikovat. Odběr je rychlý, provádí se výtěr nosní dutiny speciální tyčinkou. Výsledek může být k dispozici již během čtvrt hodiny. Pokud je test pozitivní, následuje další vyšetření, např. kontrolní PCR test.


Definice výrazu Antigenní test. Co znamená odborný pojem Antigenní test z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Antigenní test s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Antigenní test patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: slovník, definice, význam pojmu, co to je, význam, slovo, definice pojmu, formulace, lexikon, Antigenní test, terminus technicus, Lékařství, heslo, terminologie, přesný výraz, odborné názvosloví, co znamená, Lékařství


Pojem Antigenní test je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Antigenní test? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Antigenní testy patří do skupiny testů přímého průkazu viru. U nich se netestuje ribonukleová kyselina, ale antigen, bílkovina, která se objeví na vzorku z dýchací soustavy, pokud se virus v dané chvíli aktivně replikuje. Proto je tento test vhodný k odhalení právě probíhající infekce. Provádí se výtěrem z nosohltanu. K vyhodnocení není potřeba laboratoř, výsledek je znám do 30 minut. Spolehlivost antigenního testu ale ovlivňuje například koncentrace viru či doba od nástupu nemoci. Některé nakažené tedy tento test nemusí odhalit.

Jiné zdroje informací o pojmu Antigenní test

Zkusit najít slovo Antigenní test ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Antigenní test na Youtube

Najít pojem Antigenní test ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Antigenní test ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Antigenní test ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antigenní test ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Antigenní test například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Antigenní test? resp. co to je Antigenní test? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antigenní test, odpověď na dotaz co je to Antigenní test?. Víte např. kdo to je Johny Machette? Znáte a víte kdo je Tlučhuba? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.