Co je to?
Definice výrazu, termínu Antigenní test. Co znamená odborný pojem Antigenní test z kategorie Lékařství?

Co je Antigenní test?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Antigenní test?

Antigenní test je druh testu požívaný při testování na Covid-19 tam, kde je potřeba rychlý výsledek a menší nároky na odbornost zdravotnického personálu, který odebírá vzorky. Test se vyhodnocuje na místě a jeho další výhodou je nižší cena. Není však tak citlivý jako PCR test, takže nemůže zaručit vysokou přesnost. Je označován také jako rapid test. Zaměřuje se na odhalení nemocných v době, kdy u nich infekce vrcholí. Jeho podstatou je detekce virové bílkoviny. Na vrcholu infekce je v těle pacienta koncentrace této bílkoviny nejvyšší a v této době hrozí největší riziko přenosu nákazy.
Antigenní testování je pro účastníky veřejného zdravotního pojištění bezplatné a dobrovolné. Provádí se na antigenních odběrových centrech zařazených do sítě poskytovatelů zdravotních služeb. Na odběrovém místě se žadatel musí identifikovat. Odběr je rychlý, provádí se výtěr nosní dutiny speciální tyčinkou. Výsledek může být k dispozici již během čtvrt hodiny. Pokud je test pozitivní, následuje další vyšetření, např. kontrolní PCR test.


Co je to Antigenní test? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Antigenní test. Co znamená odborný pojem Antigenní test z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Antigenní test se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Antigenní test je v kategorii lékařství

Klíčová slova: lexikon, heslo, význam slova, vysvětlení, formulace, slovo, odborný výraz, slovník, definice pojmu, přesný výraz, význam, odborné názvosloví, co to je, termín, synonymum, přesný význam, definice, význam pojmu


Pojem Antigenní test je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Antigenní test dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Antigenní testy patří do skupiny testů přímého průkazu viru. U nich se netestuje ribonukleová kyselina, ale antigen, bílkovina, která se objeví na vzorku z dýchací soustavy, pokud se virus v dané chvíli aktivně replikuje. Proto je tento test vhodný k odhalení právě probíhající infekce. Provádí se výtěrem z nosohltanu. K vyhodnocení není potřeba laboratoř, výsledek je znám do 30 minut. Spolehlivost antigenního testu ale ovlivňuje například koncentrace viru či doba od nástupu nemoci. Některé nakažené tedy tento test nemusí odhalit.

Hledejte výraz Antigenní test v dalších zdrojích

Najít pojem Antigenní test ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Antigenní test ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Antigenní test ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Antigenní test na Google.cz

Vyhledat termín Antigenní test ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antigenní test ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Antigenní test například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaká je definice slova Antigenní test? resp. co znamená výraz Antigenní test? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antigenní test, odpověď na dotaz co je to Antigenní test?. Víte např. kdo to je Petr Vydra? Znáte a víte kdo je Jan Vančura? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Antigenní test hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Medička v praxi, antigenní test, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.