Co je to?
Definice výrazu Antigenní test. Co znamená odborný pojem Antigenní test z kategorie Lékařství?

Co to je Antigenní test? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Antigenní test?

Antigenní test je druh testu požívaný při testování na Covid-19 tam, kde je potřeba rychlý výsledek a menší nároky na odbornost zdravotnického personálu, který odebírá vzorky. Test se vyhodnocuje na místě a jeho další výhodou je nižší cena. Není však tak citlivý jako PCR test, takže nemůže zaručit vysokou přesnost. Je označován také jako rapid test. Zaměřuje se na odhalení nemocných v době, kdy u nich infekce vrcholí. Jeho podstatou je detekce virové bílkoviny. Na vrcholu infekce je v těle pacienta koncentrace této bílkoviny nejvyšší a v této době hrozí největší riziko přenosu nákazy.
Antigenní testování je pro účastníky veřejného zdravotního pojištění bezplatné a dobrovolné. Provádí se na antigenních odběrových centrech zařazených do sítě poskytovatelů zdravotních služeb. Na odběrovém místě se žadatel musí identifikovat. Odběr je rychlý, provádí se výtěr nosní dutiny speciální tyčinkou. Výsledek může být k dispozici již během čtvrt hodiny. Pokud je test pozitivní, následuje další vyšetření, např. kontrolní PCR test.


Definice výrazu Antigenní test. Co znamená odborný pojem Antigenní test z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Antigenní test s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Antigenní test se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, co znamená, význam pojmu, názvosloví, význam, terminologie, Lékařství, terminus technicus, co je to Antigenní test?, termín, přesný výraz, informace, lexikon, slovo, vysvětlení, význam slova, slovník, přesný význam


Pojem Antigenní test je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Antigenní test ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Antigenní test ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Antigenní test ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Antigenní test na Google.cz

Hledat videa s názvem Antigenní test na Youtube

Vyhledat slovo Antigenní test ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Antigenní test například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Antigenní test? resp. co je to Antigenní test? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antigenní test, odpověď na dotaz co je to Antigenní test?. Víte např. kdo to je Popelka? Znáte a víte kdo je Richard Nixon? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.