Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antigenní test. Co znamená odborný pojem Antigenní test z kategorie Lékařství?

Co je to Antigenní test? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Antigenní test?

Antigenní test je druh testu požívaný při testování na Covid-19 tam, kde je potřeba rychlý výsledek a menší nároky na odbornost zdravotnického personálu, který odebírá vzorky. Test se vyhodnocuje na místě a jeho další výhodou je nižší cena. Není však tak citlivý jako PCR test, takže nemůže zaručit vysokou přesnost. Je označován také jako rapid test. Zaměřuje se na odhalení nemocných v době, kdy u nich infekce vrcholí. Jeho podstatou je detekce virové bílkoviny. Na vrcholu infekce je v těle pacienta koncentrace této bílkoviny nejvyšší a v této době hrozí největší riziko přenosu nákazy.
Antigenní testování je pro účastníky veřejného zdravotního pojištění bezplatné a dobrovolné. Provádí se na antigenních odběrových centrech zařazených do sítě poskytovatelů zdravotních služeb. Na odběrovém místě se žadatel musí identifikovat. Odběr je rychlý, provádí se výtěr nosní dutiny speciální tyčinkou. Výsledek může být k dispozici již během čtvrt hodiny. Pokud je test pozitivní, následuje další vyšetření, např. kontrolní PCR test.


Co je to Antigenní test? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Antigenní test. Co znamená odborný pojem Antigenní test z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Antigenní test patří do sekce lékařství

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, význam, informace, slovo, přesný význam, Antigenní test, význam slova, popis, synonymum, wiki, vysvětlení, slovník, přesný výraz, lexikon, názvosloví, co je to Antigenní test?, lékařství


Pojem Antigenní test je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Antigenní test? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Antigenní testy patří do skupiny testů přímého průkazu viru. U nich se netestuje ribonukleová kyselina, ale antigen, bílkovina, která se objeví na vzorku z dýchací soustavy, pokud se virus v dané chvíli aktivně replikuje. Proto je tento test vhodný k odhalení právě probíhající infekce. Provádí se výtěrem z nosohltanu. K vyhodnocení není potřeba laboratoř, výsledek je znám do 30 minut. Spolehlivost antigenního testu ale ovlivňuje například koncentrace viru či doba od nástupu nemoci. Některé nakažené tedy tento test nemusí odhalit.

Více informací o pojmu Antigenní test lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Antigenní test na Google.cz

Vyhledat termín Antigenní test ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antigenní test ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Antigenní test ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Antigenní test ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Antigenní test ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Antigenní test například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Antigenní test? resp. jaký je přesný význam slova Antigenní test? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antigenní test, odpověď na dotaz co je to Antigenní test?. Víte např. kdo to je Vilma Cibulková? Znáte a víte kdo je Notář? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Antigenní test hledat i v jiných kategoriích (než lékařství) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.