Co je to?
Odborný výraz, definice slova Antigenní test. Co znamená pojem Antigenní test z kategorie Lékařství?

Co je Antigenní test? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Antigenní test?

Antigenní test je druh testu požívaný při testování na Covid-19 tam, kde je potřeba rychlý výsledek a menší nároky na odbornost zdravotnického personálu, který odebírá vzorky. Test se vyhodnocuje na místě a jeho další výhodou je nižší cena. Není však tak citlivý jako PCR test, takže nemůže zaručit vysokou přesnost. Je označován také jako rapid test. Zaměřuje se na odhalení nemocných v době, kdy u nich infekce vrcholí. Jeho podstatou je detekce virové bílkoviny. Na vrcholu infekce je v těle pacienta koncentrace této bílkoviny nejvyšší a v této době hrozí největší riziko přenosu nákazy.
Antigenní testování je pro účastníky veřejného zdravotního pojištění bezplatné a dobrovolné. Provádí se na antigenních odběrových centrech zařazených do sítě poskytovatelů zdravotních služeb. Na odběrovém místě se žadatel musí identifikovat. Odběr je rychlý, provádí se výtěr nosní dutiny speciální tyčinkou. Výsledek může být k dispozici již během čtvrt hodiny. Pokud je test pozitivní, následuje další vyšetření, např. kontrolní PCR test.


Co je to Antigenní test? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Antigenní test. Co znamená pojem Antigenní test z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Antigenní test se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: přesný význam, slovo, pojem, lexikon, informace, vysvětlení, Antigenní test, definice pojmu, terminologie, formulace, termín, wiki, názvosloví, lékařství, synonymum, význam, slovník, co znamená


Pojem Antigenní test je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Antigenní test píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Antigenní testy patří do skupiny testů přímého průkazu viru. U nich se netestuje ribonukleová kyselina, ale antigen, bílkovina, která se objeví na vzorku z dýchací soustavy, pokud se virus v dané chvíli aktivně replikuje. Proto je tento test vhodný k odhalení právě probíhající infekce. Provádí se výtěrem z nosohltanu. K vyhodnocení není potřeba laboratoř, výsledek je znám do 30 minut. Spolehlivost antigenního testu ale ovlivňuje například koncentrace viru či doba od nástupu nemoci. Některé nakažené tedy tento test nemusí odhalit.

Jiné zdroje informací o pojmu Antigenní test

Zkusit najít výraz Antigenní test ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Antigenní test ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Antigenní test na Youtube

Vyhledat pojem Antigenní test ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Antigenní test ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antigenní test ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Antigenní test například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Antigenní test? resp. co vlastně znamená slovo Antigenní test? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antigenní test, odpověď na dotaz co je to Antigenní test?. Víte např. kdo to je Ernest Hemingway? Znáte a víte kdo je Irena Storová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Antigenní test v jiné sekci než lékařství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.