Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přirovnání. Co znamená pojem Přirovnání z kategorie Český jazyk?

Co je to Přirovnání? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Přirovnání?

Přirovnání je užití jména pro označení na základě srovnání, kdy jsou si dva jevy nebo subjekty podobné. Přirovnání se používá pro zpestření projevu, rozmanitost řeči. Vyjádření s pomocí přirovnání je jasnější a zajímavější.
Lidská představivost zde má široké pole. Nejčastější způsob, jak vytvořit přirovnání, je použití částice jako. Často se využívá nadsázka, zveličování nebo expresivní výrazy (špinavý jako prase).


Co je to Přirovnání? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přirovnání. Co znamená pojem Přirovnání z kategorie Český jazyk?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Přirovnání) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Přirovnání patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: význam, Český jazyk, názvosloví, slovník, synonymum, přesný význam, definice pojmu, wiki, odborný výraz, definice, lexikon, co znamená, terminus technicus, co to je, popis, Přirovnání, co je to Přirovnání?, heslo


Pojem Přirovnání je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Přirovnání píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přirovnání je pojmenování na základě srovnání, podobnosti dvou subjektů. Působí jako oživení projevu:,otevírá široké pole lidské představivosti a činí náš projev mnohem rozmanitější a zajímavější.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přirovnání ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Přirovnání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přirovnání ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Přirovnání ve Wikizdrojích

Najít výraz Přirovnání ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Přirovnání ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Přirovnání například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Přirovnání? resp. jaký je význam slova Přirovnání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přirovnání, odpověď na dotaz co je to Přirovnání?. Víte např. kdo to je Sagvan Tofi? Znáte a víte kdo je Robert Tempel? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Přirovnání hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.