Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přirovnání. Co znamená pojem Přirovnání z kategorie Český jazyk?

Co je to Přirovnání? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Přirovnání?

Přirovnání je užití jména pro označení na základě srovnání, kdy jsou si dva jevy nebo subjekty podobné. Přirovnání se používá pro zpestření projevu, rozmanitost řeči. Vyjádření s pomocí přirovnání je jasnější a zajímavější.
Lidská představivost zde má široké pole. Nejčastější způsob, jak vytvořit přirovnání, je použití částice jako. Často se využívá nadsázka, zveličování nebo expresivní výrazy (špinavý jako prase).


Co je to Přirovnání? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přirovnání. Co znamená pojem Přirovnání z kategorie Český jazyk?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Přirovnání sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Přirovnání je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam, informace, popis, přesný význam, slovník, synonymum, přesný výraz, terminologie, Přirovnání, termín, wiki, odborné názvosloví, názvosloví, definice, význam pojmu, slovo, heslo, formulace


Pojem Přirovnání je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přirovnání? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přirovnání je pojmenování na základě srovnání, podobnosti dvou subjektů. Působí jako oživení projevu:,otevírá široké pole lidské představivosti a činí náš projev mnohem rozmanitější a zajímavější.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přirovnání ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Přirovnání ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Přirovnání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Přirovnání ve Wikizdrojích

Hledat slovo Přirovnání ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Přirovnání ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Přirovnání například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Přirovnání? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Přirovnání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přirovnání, odpověď na dotaz co je to Přirovnání?. Víte např. kdo to je Tom Hardy? Znáte a víte kdo je Specialista HR? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Přirovnání i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.