Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přirovnání. Co znamená pojem Přirovnání z kategorie Český jazyk?

Co je to Přirovnání? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Přirovnání

Přirovnání je užití jména pro označení na základě srovnání, kdy jsou si dva jevy nebo subjekty podobné. Přirovnání se používá pro zpestření projevu, rozmanitost řeči. Vyjádření s pomocí přirovnání je jasnější a zajímavější.
Lidská představivost zde má široké pole. Nejčastější způsob, jak vytvořit přirovnání, je použití částice jako. Často se využívá nadsázka, zveličování nebo expresivní výrazy (špinavý jako prase).


Co je to Přirovnání? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přirovnání. Co znamená pojem Přirovnání z kategorie Český jazyk?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Přirovnání můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Přirovnání je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: vysvětlení, Přirovnání, definice, wiki, lexikon, terminus technicus, pojem, význam pojmu, odborný výraz, slovo, odborné názvosloví, definice pojmu, informace, přesný význam, slovník, terminologie, synonymum, význam


Pojem Přirovnání je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Přirovnání?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přirovnání je pojmenování na základě srovnání, podobnosti dvou subjektů. Působí jako oživení projevu:,otevírá široké pole lidské představivosti a činí náš projev mnohem rozmanitější a zajímavější.

Linky na další online zdroje

Hledat termín Přirovnání ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Přirovnání ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Přirovnání na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přirovnání ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přirovnání ve Wikimedia Commons

Najít slovo Přirovnání ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Přirovnání například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Přirovnání? resp. jaká je definice slova Přirovnání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přirovnání, odpověď na dotaz co je to Přirovnání?. Víte např. kdo to je Perun? Znáte a víte kdo je Petr Vydra? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Český jazyk. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.