Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přirovnání. Co znamená pojem Přirovnání z kategorie Český jazyk?

Co je Přirovnání? Význam slova

Co znamená termín Přirovnání? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Přirovnání je užití jména pro označení na základě srovnání, kdy jsou si dva jevy nebo subjekty podobné. Přirovnání se používá pro zpestření projevu, rozmanitost řeči. Vyjádření s pomocí přirovnání je jasnější a zajímavější.
Lidská představivost zde má široké pole. Nejčastější způsob, jak vytvořit přirovnání, je použití částice jako. Často se využívá nadsázka, zveličování nebo expresivní výrazy (špinavý jako prase).


Co je to Přirovnání? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přirovnání. Co znamená pojem Přirovnání z kategorie Český jazyk?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Napsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Přirovnání doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Přirovnání se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: informace, termín, wiki, co to je, popis, terminus technicus, synonymum, Český jazyk, názvosloví, odborný výraz, lexikon, vysvětlení, co je to Přirovnání?, význam slova, význam pojmu, terminologie, heslo, odborné názvosloví


Pojem Přirovnání je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Přirovnání?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Přirovnání je pojmenování na základě srovnání, podobnosti dvou subjektů. Působí jako oživení projevu:,otevírá široké pole lidské představivosti a činí náš projev mnohem rozmanitější a zajímavější.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Přirovnání ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přirovnání ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Přirovnání ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přirovnání ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Přirovnání ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Přirovnání na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Přirovnání například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte jaká je definice termínu Přirovnání? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Přirovnání? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přirovnání, odpověď na dotaz co je to Přirovnání?. Víte např. kdo to je Peter Jackson? Znáte a víte kdo je Marie Benešová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Přirovnání i v jiné kategorii než je sekce Český jazyk. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.