Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anexe. Co znamená odborný pojem Anexe z kategorie Politika?

Co je to Anexe? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Anexe?

Anexe znamená připojení území státu k jinému státnímu území. Toto připojení je trvalé a území se tak stane součástí státu a je pod jeho správou. Anexe může být násilná nebo legitimní. Za legitimní je považována v případě, že je výsledkem předcházejícího referenda a je v souladu s právním řádem původního státu.
Pokud je konána na základě jednostranného prohlášení a porušuje státní suverenitu, je při ní použito síly a hrozeb nebo je výsledkem války, pokládá se za agresi.


Co je to Anexe? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anexe. Co znamená odborný pojem Anexe z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Anexe s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Anexe je v kategorii politika

Klíčová slova: wiki, odborné názvosloví, terminologie, názvosloví, Anexe, popis, co je to Anexe?, význam pojmu, synonymum, termín, terminus technicus, pojem, odborný výraz, slovník, co to je, přesný výraz, politika, definice


Pojem Anexe je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anexe? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Anexe (latinsky ad-nectere, připojovat) je de iure trvalé připojení (inkorporace) cizího státního území k jinému státnímu celku. Od dočasné vojenské okupace se liší tím, že anektované území se začleňuje do území a správy anektujícího státu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anexe ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Anexe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Anexe na Youtube

Najít slovo Anexe ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Anexe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anexe ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anexe například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Anexe? resp. jaký je přesný význam slova Anexe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anexe, odpověď na dotaz co je to Anexe?. Víte např. kdo to je Valkýra? Znáte a víte kdo je Francis Bacon? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?