Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Anexe. Co znamená pojem Anexe z kategorie Politika?

Co to je Anexe? Význam slova

Co znamená termín Anexe? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Anexe znamená připojení území státu k jinému státnímu území. Toto připojení je trvalé a území se tak stane součástí státu a je pod jeho správou. Anexe může být násilná nebo legitimní. Za legitimní je považována v případě, že je výsledkem předcházejícího referenda a je v souladu s právním řádem původního státu.
Pokud je konána na základě jednostranného prohlášení a porušuje státní suverenitu, je při ní použito síly a hrozeb nebo je výsledkem války, pokládá se za agresi.


Co je to Anexe? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Anexe. Co znamená pojem Anexe z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Anexe? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Anexe je v kategorii Politika

Klíčová slova: význam pojmu, popis, definice, lexikon, terminus technicus, heslo, termín, vysvětlení, význam slova, slovník, význam, wiki, přesný význam, pojem, slovo, synonymum, odborný výraz, terminologie


Pojem Anexe je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anexe? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anexe (latinsky ad-nectere, připojovat) je de iure trvalé připojení (inkorporace) cizího státního území k jinému státnímu celku. Od dočasné vojenské okupace se liší tím, že anektované území se začleňuje do území a správy anektujícího státu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Anexe ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Anexe ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anexe ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Anexe na Youtube

Hledat slovo Anexe ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Anexe ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Anexe například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Anexe? resp. co to je Anexe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anexe, odpověď na dotaz co je to Anexe?. Víte např. kdo to je Sergey Brin? Znáte a víte kdo je Bohém? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Anexe hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?