Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anexe. Co znamená odborný pojem Anexe z kategorie Politika?

Co je to Anexe? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Anexe?

Anexe znamená připojení území státu k jinému státnímu území. Toto připojení je trvalé a území se tak stane součástí státu a je pod jeho správou. Anexe může být násilná nebo legitimní. Za legitimní je považována v případě, že je výsledkem předcházejícího referenda a je v souladu s právním řádem původního státu.
Pokud je konána na základě jednostranného prohlášení a porušuje státní suverenitu, je při ní použito síly a hrozeb nebo je výsledkem války, pokládá se za agresi.


Co je to Anexe? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anexe. Co znamená odborný pojem Anexe z kategorie Politika?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Anexe) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Anexe patří do kategorie politika

Klíčová slova: terminologie, slovo, význam, co znamená, popis, přesný význam, co je to Anexe?, odborný výraz, formulace, wiki, definice, slovník, lexikon, politika, přesný výraz, pojem, vysvětlení, názvosloví


Pojem Anexe je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Anexe?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anexe (latinsky ad-nectere, připojovat) je de iure trvalé připojení (inkorporace) cizího státního území k jinému státnímu celku. Od dočasné vojenské okupace se liší tím, že anektované území se začleňuje do území a správy anektujícího státu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Anexe v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Anexe ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Anexe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Anexe ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Anexe ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Anexe na Youtube

Hledat heslo Anexe ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Anexe například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená Anexe? resp. co označuje slovo Anexe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anexe, odpověď na dotaz co je to Anexe?. Víte např. kdo to je Solární baron? Znáte a víte kdo je Ivan Honl? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?