Co je to?
Definice výrazu, termínu Anexe. Co znamená odborný pojem Anexe z kategorie Politika?

Co je to Anexe? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Anexe?

Anexe znamená připojení území státu k jinému státnímu území. Toto připojení je trvalé a území se tak stane součástí státu a je pod jeho správou. Anexe může být násilná nebo legitimní. Za legitimní je považována v případě, že je výsledkem předcházejícího referenda a je v souladu s právním řádem původního státu.
Pokud je konána na základě jednostranného prohlášení a porušuje státní suverenitu, je při ní použito síly a hrozeb nebo je výsledkem války, pokládá se za agresi.


Co je to Anexe? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Anexe. Co znamená odborný pojem Anexe z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Anexe s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Anexe se nachází v sekci politika

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, co je to Anexe?, terminologie, Anexe, význam, co to je, odborné názvosloví, politika, přesný výraz, pojem, význam pojmu, odborný výraz, formulace, význam slova, definice pojmu, termín, slovo


Pojem Anexe je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anexe? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Anexe (latinsky ad-nectere, připojovat) je de iure trvalé připojení (inkorporace) cizího státního území k jinému státnímu celku. Od dočasné vojenské okupace se liší tím, že anektované území se začleňuje do území a správy anektujícího státu.

Jiné informační zdroje o pojmu Anexe

Najít výraz Anexe ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Anexe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Anexe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Anexe ve Wikislovníku

Hledat výraz Anexe ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Anexe na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Anexe například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte co je to Anexe? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Anexe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anexe, odpověď na dotaz co je to Anexe?. Víte např. kdo to je Eva Urbanová? Znáte a víte kdo je Francis Crick? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?