Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Anexe. Co znamená pojem Anexe z kategorie Politika?

Co to je Anexe? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Anexe

Anexe znamená připojení území státu k jinému státnímu území. Toto připojení je trvalé a území se tak stane součástí státu a je pod jeho správou. Anexe může být násilná nebo legitimní. Za legitimní je považována v případě, že je výsledkem předcházejícího referenda a je v souladu s právním řádem původního státu.
Pokud je konána na základě jednostranného prohlášení a porušuje státní suverenitu, je při ní použito síly a hrozeb nebo je výsledkem války, pokládá se za agresi.


Co je to Anexe? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Anexe. Co znamená pojem Anexe z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Anexe? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Anexe je v kategorii Politika

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, přesný význam, terminologie, pojem, co znamená, slovo, wiki, slovník, formulace, informace, odborné názvosloví, definice pojmu, Anexe, názvosloví, odborný výraz, vysvětlení, termín


Pojem Anexe je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Anexe?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anexe (latinsky ad-nectere, připojovat) je de iure trvalé připojení (inkorporace) cizího státního území k jinému státnímu celku. Od dočasné vojenské okupace se liší tím, že anektované území se začleňuje do území a správy anektujícího státu.

Další možné informační zdroje

Najít heslo Anexe ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Anexe ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Anexe na Youtube

Najít pojem Anexe ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Anexe ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Anexe na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anexe například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Anexe? resp. jaká je definice slova Anexe? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anexe, odpověď na dotaz co je to Anexe?. Víte např. kdo to je Petr Kostka? Znáte a víte kdo je Barytonista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?