Co je to?
Definice odborného termínu, slova Opereta. Co znamená pojem Opereta z kategorie Kultura?

Co je to Opereta? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Opereta?

Opereta je zábavný divadelní útvar, který spojuje hudební i dramatický žánr. Typickým znakem je střídání zpěvu a mluveného slova. Opereta je často označována jako spojení opery a činohry. Současným nástupcem operety je muzikál.
Z operet byly vytvořeny i některé známé opery, nelze tedy obecně považovat operetu za méně hodnotné dílo. Náměty operet jsou komediální, samotné dílo se člení do dějství nebo jednání. V operetách se vyskytují i taneční čísla.


Co je to Opereta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Opereta. Co znamená pojem Opereta z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Opereta sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Opereta je v kategorii Kultura

Klíčová slova: wiki, formulace, definice, co znamená, přesný výraz, co je to Opereta?, informace, slovník, Kultura, názvosloví, termín, přesný význam, slovo, odborné názvosloví, heslo, terminologie, terminus technicus, význam slova


Pojem Opereta je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Opereta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Opereta na Youtube

Hledat heslo Opereta ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Opereta ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Opereta ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Opereta ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Opereta například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Opereta? resp. co vlastně znamená slovo Opereta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opereta, odpověď na dotaz co je to Opereta?. Víte např. kdo to je Mecenáš? Znáte a víte kdo je Diana Mórová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?