Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Opereta. Co znamená pojem Opereta z kategorie Kultura?

Co to je Opereta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Opereta

Opereta je zábavný divadelní útvar, který spojuje hudební i dramatický žánr. Typickým znakem je střídání zpěvu a mluveného slova. Opereta je často označována jako spojení opery a činohry. Současným nástupcem operety je muzikál.
Z operet byly vytvořeny i některé známé opery, nelze tedy obecně považovat operetu za méně hodnotné dílo. Náměty operet jsou komediální, samotné dílo se člení do dějství nebo jednání. V operetách se vyskytují i taneční čísla.

Co je to Opereta? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Opereta. Co znamená pojem Opereta z kategorie Kultura?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Opereta s jinými lidmi prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Opereta patří do kategorie kultura

Klíčová slova: heslo, názvosloví, synonymum, terminologie, definice, kultura, formulace, přesný význam, vysvětlení, význam pojmu, Opereta, co to je, co je to Opereta?, slovník, odborné názvosloví, slovo, popis, přesný výraz


Pojem Opereta je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Opereta?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Opereta je hudebně-dramatický divadelní útvar zábavního rázu, v němž se střídá mluvené slovo se zpěvem. Jedná se vlastně o kombinaci klasické divadelní činohry s operou. Opereta je ve své původní formě v podstatě lehčí a zábavnější opera (tzv. komická opera), jedná se o přímého předchůdce dnešního muzikálu, kterému je také nejvíce podobná. Operety bývají někdy považovány za méně hodnotný umělecký žánr, často s přídechem pokleslé, popřípadě i zastaralé, lidové zábavy. Nicméně i v této hudební oblasti je možno najít velmi podařené kusy, a to jak po hudební, tak i po dramatické stránce. Nehledě na to, že i některé dnes všeobecně uznávané opery byly původně vytvořeny jako operety - např. Smetanova národní opera Prodaná nevěsta, jež byla původně vytvořena jako opereta a v operu byla autorem teprve během doby postupně dotvořena.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Opereta na Google.cz

Zkusit najít frázi Opereta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Opereta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Opereta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Opereta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Opereta ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Opereta například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Opereta? resp. jaký je přesný význam slova Opereta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Opereta, odpověď na dotaz co je to Opereta?. Víte např. kdo to je Dustin Hoffman? Znáte a víte kdo je Fanoušek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Opereta i v jiné sekci než v kultura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?