Co je to?
Výraz, termín, definice slova Trajektorie. Co znamená odborný pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Co je to Trajektorie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Trajektorie?

Trajektorie je pojem z fyziky. Jinak ji můžeme označit jako pohybovou křivku a je to zachycení dráhy pohybu tělesa v prostoru. Trajektorie může mít jakýkoliv tvar.


Co je to Trajektorie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Trajektorie. Co znamená odborný pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Trajektorie s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Trajektorie se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, co to je, co je to Trajektorie?, fyzika, termín, pojem, slovník, heslo, odborný výraz, vysvětlení, formulace, význam pojmu, přesný výraz, význam, definice pojmu, Trajektorie, fyzika


Pojem Trajektorie je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Trajektorie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trajektorie (též pohybová křivka) je geometrická čára prostorem, kterou hmotný bod nebo těleso při pohybu opisuje. Jedná se tedy o množinu všech poloh (hmotného) bodu, v nichž se může v různých časových okamžicích nacházet.
Trajektorií může být přímka, kružnice, elipsa či jakákoliv obecná křivka. Podle tvaru trajektorie dělíme pohyb na přímočarý a křivočarý.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trajektorie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Trajektorie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Trajektorie na Google.cz

Zkusit najít termín Trajektorie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Trajektorie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trajektorie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Trajektorie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Trajektorie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Trajektorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trajektorie, odpověď na dotaz co je to Trajektorie?. Víte např. kdo to je Van Morrison? Znáte a víte kdo je Dramatik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fyzika Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde