Co je to?
Definice výrazu, termínu Trajektorie. Co znamená odborný pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Co je to Trajektorie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Trajektorie

Trajektorie je pojem z fyziky. Jinak ji můžeme označit jako pohybovou křivku a je to zachycení dráhy pohybu tělesa v prostoru. Trajektorie může mít jakýkoliv tvar.


Co je to Trajektorie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Trajektorie. Co znamená odborný pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Trajektorie je v sekci Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, slovo, terminologie, formulace, termín, synonymum, pojem, odborné názvosloví, názvosloví, přesný výraz, wiki, vysvětlení, význam slova, terminus technicus, co to je, co znamená, lexikon, heslo


Pojem Trajektorie je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Trajektorie?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Trajektorie (též pohybová křivka) je geometrická čára prostorem, kterou hmotný bod nebo těleso při pohybu opisuje. Jedná se tedy o množinu všech poloh (hmotného) bodu, v nichž se může v různých časových okamžicích nacházet.
Trajektorií může být přímka, kružnice, elipsa či jakákoliv obecná křivka. Podle tvaru trajektorie dělíme pohyb na přímočarý a křivočarý.

Pro další informace o termínu Trajektorie zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Trajektorie ve Wikislovníku

Najít slovo Trajektorie ve vyhledávači Qwant

Najít termín Trajektorie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Trajektorie na Youtube

Hledat pojem Trajektorie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Trajektorie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Trajektorie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Trajektorie? resp. co přesně označuje termín Trajektorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trajektorie, odpověď na dotaz co je to Trajektorie?. Víte např. kdo to je Čmaňa? Znáte a víte kdo je Herec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Trajektorie hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde