Co je to?
Definice výrazu, termínu Trajektorie. Co znamená odborný pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Co je to Trajektorie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Trajektorie?

Trajektorie je pojem z fyziky. Jinak ji můžeme označit jako pohybovou křivku a je to zachycení dráhy pohybu tělesa v prostoru. Trajektorie může mít jakýkoliv tvar.


Co je to Trajektorie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Trajektorie. Co znamená odborný pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Trajektorie? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Trajektorie se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: význam pojmu, popis, co je to Trajektorie?, termín, informace, Fyzika, heslo, synonymum, názvosloví, odborný výraz, význam slova, terminus technicus, formulace, terminologie, wiki, co znamená, přesný výraz, vysvětlení


Pojem Trajektorie je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Trajektorie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trajektorie (též pohybová křivka) je geometrická čára prostorem, kterou hmotný bod nebo těleso při pohybu opisuje. Jedná se tedy o množinu všech poloh (hmotného) bodu, v nichž se může v různých časových okamžicích nacházet.
Trajektorií může být přímka, kružnice, elipsa či jakákoliv obecná křivka. Podle tvaru trajektorie dělíme pohyb na přímočarý a křivočarý.

Pro další informace o termínu Trajektorie zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Trajektorie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trajektorie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Trajektorie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Trajektorie na Youtube

Vyhledat heslo Trajektorie na Google.cz

Hledat termín Trajektorie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Trajektorie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Trajektorie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Trajektorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trajektorie, odpověď na dotaz co je to Trajektorie?. Víte např. kdo to je Jiří Oberfalzer? Znáte a víte kdo je Mim? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fyzika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde