Co je to?
Definice výrazu, termínu Trajektorie. Co znamená odborný pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Co je to Trajektorie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Trajektorie?

Trajektorie je pojem z fyziky. Jinak ji můžeme označit jako pohybovou křivku a je to zachycení dráhy pohybu tělesa v prostoru. Trajektorie může mít jakýkoliv tvar.


Co je to Trajektorie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Trajektorie. Co znamená odborný pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Trajektorie s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Trajektorie se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, co znamená, vysvětlení, terminus technicus, definice, přesný výraz, terminologie, wiki, popis, význam slova, heslo, informace, odborné názvosloví, formulace, co je to Trajektorie?, přesný význam, odborný výraz


Pojem Trajektorie je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Trajektorie?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trajektorie (též pohybová křivka) je geometrická čára prostorem, kterou hmotný bod nebo těleso při pohybu opisuje. Jedná se tedy o množinu všech poloh (hmotného) bodu, v nichž se může v různých časových okamžicích nacházet.
Trajektorií může být přímka, kružnice, elipsa či jakákoliv obecná křivka. Podle tvaru trajektorie dělíme pohyb na přímočarý a křivočarý.

Hledejte pojem Trajektorie v následujících vyhledávačích

Najít pojem Trajektorie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Trajektorie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Trajektorie ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Trajektorie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Trajektorie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Trajektorie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trajektorie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Trajektorie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Trajektorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trajektorie, odpověď na dotaz co je to Trajektorie?. Víte např. kdo to je Asasín? Znáte a víte kdo je Šumař? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Trajektorie i v jiných kategoriích (než Fyzika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde