Co je to?
Definice výrazu, termínu Trajektorie. Co znamená odborný pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Co je Trajektorie?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Trajektorie?

Trajektorie je pojem z fyziky. Jinak ji můžeme označit jako pohybovou křivku a je to zachycení dráhy pohybu tělesa v prostoru. Trajektorie může mít jakýkoliv tvar.


Co je to Trajektorie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Trajektorie. Co znamená odborný pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Trajektorie je v kategorii fyzika

Klíčová slova: definice, definice pojmu, fyzika, význam slova, Trajektorie, co znamená, termín, synonymum, přesný výraz, co je to Trajektorie?, odborné názvosloví, wiki, význam, slovník, slovo, lexikon, popis, terminologie


Pojem Trajektorie je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Trajektorie píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Trajektorie (též pohybová křivka) je geometrická čára prostorem, kterou hmotný bod nebo těleso při pohybu opisuje. Jedná se tedy o množinu všech poloh (hmotného) bodu, v nichž se může v různých časových okamžicích nacházet.
Trajektorií může být přímka, kružnice, elipsa či jakákoliv obecná křivka. Podle tvaru trajektorie dělíme pohyb na přímočarý a křivočarý.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trajektorie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Trajektorie ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Trajektorie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Trajektorie ve Wikislovníku

Najít pojem Trajektorie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Trajektorie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Trajektorie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka už zajisté víte co je to Trajektorie? resp. co vlastně znamená slovo Trajektorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trajektorie, odpověď na dotaz co je to Trajektorie?. Víte např. kdo to je Giacomo Puccini? Znáte a víte kdo je Topmodelka? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v fyzika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, žena pokusy fyzika, trajektorie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde