Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Trajektorie. Co znamená pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Co je Trajektorie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Trajektorie

Trajektorie je pojem z fyziky. Jinak ji můžeme označit jako pohybovou křivku a je to zachycení dráhy pohybu tělesa v prostoru. Trajektorie může mít jakýkoliv tvar.


Co je to Trajektorie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Trajektorie. Co znamená pojem Trajektorie z kategorie Fyzika?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Trajektorie se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: wiki, terminologie, slovo, formulace, definice, názvosloví, Trajektorie, lexikon, význam slova, definice pojmu, vysvětlení, význam pojmu, fyzika, přesný význam, synonymum, co to je, co znamená, přesný výraz


Pojem Trajektorie je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Trajektorie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trajektorie (též pohybová křivka) je geometrická čára prostorem, kterou hmotný bod nebo těleso při pohybu opisuje. Jedná se tedy o množinu všech poloh (hmotného) bodu, v nichž se může v různých časových okamžicích nacházet.
Trajektorií může být přímka, kružnice, elipsa či jakákoliv obecná křivka. Podle tvaru trajektorie dělíme pohyb na přímočarý a křivočarý.

Další zdroje informací

Hledat frázi Trajektorie na Google.cz

Hledat videa s názvem Trajektorie na Youtube

Vyhledat slovo Trajektorie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Trajektorie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Trajektorie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trajektorie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Trajektorie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Trajektorie? resp. jaká je definice termínu Trajektorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trajektorie, odpověď na dotaz co je to Trajektorie?. Víte např. kdo to je Pediatr? Znáte a víte kdo je Topmodelka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Trajektorie i v jiných kategoriích (než fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde