Co je to?
Definice výrazu CSc. Co znamená odborný pojem CSc z kategorie Školství?

Co to je CSc? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu CSc?

CSc čili candidatus scientiarum, kandidát věd je zkratka, která se umisťuje za jméno a odděluje se od něj čárkou. Jedná se o bývalou nižší akademickou hodnost zastavenou v roce 1998, kterou udělovaly vysoké školy nebo ČSAV.
Hodnost CSc se řídila sovětským vzorem, po zastavení byla zkratka CSc nahrazena doktorským titulem Ph.D. Tento titul standardně označuje vědce.


Co je to CSc? Význam slova, termín, Definice výrazu CSc. Co znamená odborný pojem CSc z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín CSc? Potom se o definici podělte s dalšími lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem CSc se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: význam slova, pojem, slovník, wiki, odborný výraz, lexikon, popis, přesný význam, Školství, synonymum, termín, Školství, CSc, význam pojmu, definice pojmu, co znamená, terminologie, odborné názvosloví


Pojem CSc je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem CSc? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kandidát věd (lat. candidatus scientiarum), ve zkratce CSc. umisťované za jménem a oddělené od něj čárkou, je vědecká hodnost nižšího stupně, která je udělována v některých zemích světa (zejména v zemích bývalého tzv. Východního bloku). Udělují ji jak vysoké školy, tak akademie věd. Vyšším stupněm je pak vědecká hodnost doktora věd (ve zkratce DrSc. či DSc.). V Česku v současnosti tituly ve zkratce CSc. a DrSc. udělovány nejsou. Udělují se např. v Ruské federaci a zemích bývalého SSSR. Titul doktora věd (ve zkratce DrSc.) se uděluje též na Slovensku. Doktorát věd (ve zkratce DSc.) se uděluje též v Česku – uděluje jej Akademie věd České republiky jako vědecký titul dle svých vnitřních stanov, nikoliv dle vysokoškolského zákona.

Další informace o pojmu CSc hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo CSc ve Wikislovníku

Hledat pojem CSc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz CSc ve Wikizdrojích

Hledat termín CSc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem CSc na Youtube

Najít pojem CSc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo CSc například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova CSc? resp. co se přesně ukrývá za slovem CSc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CSc, odpověď na dotaz co je to CSc?. Víte např. kdo to je Jitka Vodňanská? Znáte a víte kdo je Hana Brejchová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu CSc i v jiné kategorii než je sekce Školství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.