Co je to?
Definice výrazu, termínu CSc. Co znamená odborný pojem CSc z kategorie Školství?

Co je to CSc? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu CSc

CSc čili candidatus scientiarum, kandidát věd je zkratka, která se umisťuje za jméno a odděluje se od něj čárkou. Jedná se o bývalou nižší akademickou hodnost zastavenou v roce 1998, kterou udělovaly vysoké školy nebo ČSAV.
Hodnost CSc se řídila sovětským vzorem, po zastavení byla zkratka CSc nahrazena doktorským titulem Ph.D. Tento titul standardně označuje vědce.


Co je to CSc? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu CSc. Co znamená odborný pojem CSc z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova CSc můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo CSc je v kategorii Školství

Klíčová slova: Školství, význam, slovo, přesný výraz, synonymum, vysvětlení, definice pojmu, heslo, co to je, přesný význam, definice, význam slova, význam pojmu, odborný výraz, co znamená, formulace, slovník, pojem


Pojem CSc je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu CSc?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kandidát věd (lat. candidatus scientiarum), ve zkratce CSc. umisťované za jménem a oddělené od něj čárkou, je vědecká hodnost nižšího stupně, která je udělována v některých zemích světa (zejména v zemích bývalého tzv. Východního bloku). Udělují ji jak vysoké školy, tak akademie věd. Vyšším stupněm je pak vědecká hodnost doktora věd (ve zkratce DrSc. či DSc.). V Česku v současnosti tituly ve zkratce CSc. a DrSc. udělovány nejsou. Udělují se např. v Ruské federaci a zemích bývalého SSSR. Titul doktora věd (ve zkratce DrSc.) se uděluje též na Slovensku. Doktorát věd (ve zkratce DSc.) se uděluje též v Česku – uděluje jej Akademie věd České republiky jako vědecký titul dle svých vnitřních stanov, nikoliv dle vysokoškolského zákona.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo CSc ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo CSc ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem CSc ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CSc ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo CSc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz CSc na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo CSc například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je CSc? resp. co se skrývá pod slovem CSc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CSc, odpověď na dotaz co je to CSc?. Víte např. kdo to je Dwayne Johnson? Znáte a víte kdo je Enrique Iglesias? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Školství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.