Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kardamon. Co znamená pojem Kardamon z kategorie Rostliny?

Co je to Kardamon? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kardamon?

Kardamon je název pro rostlinu kardamovník obecný příbuznou zázvoru. Její domovinou je Indie, pěstuje se však i na Šrí Lance, v Tanzanii nebo v americké Guatemale. Plody a oddenky jsou využívány jako koření.


Co je to Kardamon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kardamon. Co znamená pojem Kardamon z kategorie Rostliny?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kardamon? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kardamon je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: popis, terminus technicus, co to je, Rostliny, heslo, terminologie, co znamená, slovník, Kardamon, lexikon, co je to Kardamon?, vysvětlení, názvosloví, definice pojmu, význam pojmu, definice, pojem, slovo


Pojem Kardamon je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kardamon?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kardamovník obecný (Elettaria cardamomum (L.) Maton, 1811), zkráceně zvaný též kardamom (též nesprávně kardamon), je statná bylina z čeledi zázvorníkovitých. Její plody a oddenky se používají jako koření. Bylina vyrůstající z mohutného oddenku dorůstá výšky 2–4 m, výjimečně až 5 m. U kořene lodyhy jsou dvě řady plochých listů, dorůstajících délky 0,5–0,7 m, na horní ploše hladkých a tmavozelených, ze spodu světlejších a sametových. Květenství se vytváří na samostatném horizontálním stonku, táhnoucím se při zemi. Okvětní lístky jsou bílé nebo slabě nažloutlé, s nafialovělými žilkami a žlutými nebo růžovými okraji. Plodem jsou podlouhlé zelenavé tobolky, dorůstající délky 2 cm a obsahující 15 až 20 aromatických hnědočervených semen. Rozmnožuje se však zejména dělením oddenků.

Kardamon

Plody a semena kardamovníku obecného. Autor: K Wol, zdroj: Pixabay
Plody a semena kardamovníku obecného. Autor: K Wol, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat slovo Kardamon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Kardamon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kardamon na Youtube

Hledat termín Kardamon na Google.cz

Zkusit najít pojem Kardamon ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Kardamon ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kardamon například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Kardamon? resp. jaký je přesný význam slova Kardamon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kardamon, odpověď na dotaz co je to Kardamon?. Víte např. kdo to je Zrůda? Znáte a víte kdo je Buran? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Rostliny. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.