Co je to?
Definice výrazu, termínu Kardamon. Co znamená odborný pojem Kardamon z kategorie Rostliny?

Co je to Kardamon? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kardamon?

Kardamon je název pro rostlinu kardamovník obecný příbuznou zázvoru. Její domovinou je Indie, pěstuje se však i na Šrí Lance, v Tanzanii nebo v americké Guatemale. Plody a oddenky jsou využívány jako koření.


Co je to Kardamon? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kardamon. Co znamená odborný pojem Kardamon z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kardamon se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kardamon se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: slovo, heslo, názvosloví, terminus technicus, lexikon, slovník, rostliny, rostliny, přesný výraz, co je to Kardamon?, odborné názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, pojem, definice, co to je, Kardamon, význam slova


Pojem Kardamon je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kardamon? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kardamovník obecný (Elettaria cardamomum (L.) Maton, 1811), zkráceně zvaný též kardamom (též nesprávně kardamon), je statná bylina z čeledi zázvorníkovitých. Její plody a oddenky se používají jako koření. Bylina vyrůstající z mohutného oddenku dorůstá výšky 2–4 m, výjimečně až 5 m. U kořene lodyhy jsou dvě řady plochých listů, dorůstajících délky 0,5–0,7 m, na horní ploše hladkých a tmavozelených, ze spodu světlejších a sametových. Květenství se vytváří na samostatném horizontálním stonku, táhnoucím se při zemi. Okvětní lístky jsou bílé nebo slabě nažloutlé, s nafialovělými žilkami a žlutými nebo růžovými okraji. Plodem jsou podlouhlé zelenavé tobolky, dorůstající délky 2 cm a obsahující 15 až 20 aromatických hnědočervených semen. Rozmnožuje se však zejména dělením oddenků.

Kardamon

Plody a semena kardamovníku obecného. Autor: K Wol, zdroj: Pixabay
Plody a semena kardamovníku obecného. Autor: K Wol, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Kardamon zkuste tyto odkazy

Hledat frázi Kardamon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Kardamon ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Kardamon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Kardamon ve Wikislovníku

Hledat termín Kardamon ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kardamon ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kardamon například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kardamon? resp. co je to Kardamon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kardamon, odpověď na dotaz co je to Kardamon?. Víte např. kdo to je Šmejdíř? Znáte a víte kdo je Cikorka? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než rostliny). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.