Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kardamon. Co znamená odborný pojem Kardamon z kategorie Rostliny?

Co je to Kardamon? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kardamon?

Kardamon je název pro rostlinu kardamovník obecný příbuznou zázvoru. Její domovinou je Indie, pěstuje se však i na Šrí Lance, v Tanzanii nebo v americké Guatemale. Plody a oddenky jsou využívány jako koření.


Co je to Kardamon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kardamon. Co znamená odborný pojem Kardamon z kategorie Rostliny?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kardamon patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: wiki, pojem, Kardamon, termín, formulace, význam pojmu, lexikon, vysvětlení, přesný význam, odborné názvosloví, slovník, rostliny, co je to Kardamon?, přesný výraz, heslo, terminus technicus, význam, co to je


Pojem Kardamon je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kardamon? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Kardamovník obecný (Elettaria cardamomum (L.) Maton, 1811), zkráceně zvaný též kardamom (též nesprávně kardamon), je statná bylina z čeledi zázvorníkovitých. Její plody a oddenky se používají jako koření. Bylina vyrůstající z mohutného oddenku dorůstá výšky 2–4 m, výjimečně až 5 m. U kořene lodyhy jsou dvě řady plochých listů, dorůstajících délky 0,5–0,7 m, na horní ploše hladkých a tmavozelených, ze spodu světlejších a sametových. Květenství se vytváří na samostatném horizontálním stonku, táhnoucím se při zemi. Okvětní lístky jsou bílé nebo slabě nažloutlé, s nafialovělými žilkami a žlutými nebo růžovými okraji. Plodem jsou podlouhlé zelenavé tobolky, dorůstající délky 2 cm a obsahující 15 až 20 aromatických hnědočervených semen. Rozmnožuje se však zejména dělením oddenků.

Kardamon

Plody a semena kardamovníku obecného. Autor: K Wol, zdroj: Pixabay
Plody a semena kardamovníku obecného. Autor: K Wol, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Kardamon

Zkusit najít termín Kardamon ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Kardamon na Google.cz

Vyhledat termín Kardamon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Kardamon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Kardamon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Kardamon ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kardamon například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kardamon? resp. co označuje slovo Kardamon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kardamon, odpověď na dotaz co je to Kardamon?. Víte např. kdo to je Tchyně? Znáte a víte kdo je Unitář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je rostliny. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.