Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kardamon. Co znamená pojem Kardamon z kategorie Rostliny?

Co je to Kardamon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kardamon?

Kardamon je název pro rostlinu kardamovník obecný příbuznou zázvoru. Její domovinou je Indie, pěstuje se však i na Šrí Lance, v Tanzanii nebo v americké Guatemale. Plody a oddenky jsou využívány jako koření.


Co je to Kardamon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kardamon. Co znamená pojem Kardamon z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kardamon doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kardamon se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: odborné názvosloví, popis, terminologie, Rostliny, co je to Kardamon?, odborný výraz, heslo, slovník, lexikon, co znamená, terminus technicus, pojem, formulace, co to je, wiki, informace, přesný výraz, názvosloví


Pojem Kardamon je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kardamon? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kardamovník obecný (Elettaria cardamomum (L.) Maton, 1811), zkráceně zvaný též kardamom (též nesprávně kardamon), je statná bylina z čeledi zázvorníkovitých. Její plody a oddenky se používají jako koření. Bylina vyrůstající z mohutného oddenku dorůstá výšky 2–4 m, výjimečně až 5 m. U kořene lodyhy jsou dvě řady plochých listů, dorůstajících délky 0,5–0,7 m, na horní ploše hladkých a tmavozelených, ze spodu světlejších a sametových. Květenství se vytváří na samostatném horizontálním stonku, táhnoucím se při zemi. Okvětní lístky jsou bílé nebo slabě nažloutlé, s nafialovělými žilkami a žlutými nebo růžovými okraji. Plodem jsou podlouhlé zelenavé tobolky, dorůstající délky 2 cm a obsahující 15 až 20 aromatických hnědočervených semen. Rozmnožuje se však zejména dělením oddenků.

Kardamon

Plody a semena kardamovníku obecného. Autor: K Wol, zdroj: Pixabay
Plody a semena kardamovníku obecného. Autor: K Wol, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Kardamon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kardamon na Youtube

Hledat heslo Kardamon ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kardamon ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Kardamon ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kardamon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kardamon například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kardamon? resp. co přesně označuje termín Kardamon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kardamon, odpověď na dotaz co je to Kardamon?. Víte např. kdo to je Melancholik? Znáte a víte kdo je Pastafarián? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kardamon v jiné sekci než Rostliny. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.