Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kardamon. Co znamená pojem Kardamon z kategorie Rostliny?

Co je to Kardamon? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kardamon?

Kardamon je název pro rostlinu kardamovník obecný příbuznou zázvoru. Její domovinou je Indie, pěstuje se však i na Šrí Lance, v Tanzanii nebo v americké Guatemale. Plody a oddenky jsou využívány jako koření.


Co je to Kardamon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kardamon. Co znamená pojem Kardamon z kategorie Rostliny?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kardamon je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, slovo, synonymum, názvosloví, definice pojmu, Rostliny, definice, popis, přesný význam, formulace, význam slova, odborné názvosloví, heslo, význam pojmu, Kardamon, wiki, terminus technicus


Pojem Kardamon je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kardamon? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kardamovník obecný (Elettaria cardamomum (L.) Maton, 1811), zkráceně zvaný též kardamom (též nesprávně kardamon), je statná bylina z čeledi zázvorníkovitých. Její plody a oddenky se používají jako koření. Bylina vyrůstající z mohutného oddenku dorůstá výšky 2–4 m, výjimečně až 5 m. U kořene lodyhy jsou dvě řady plochých listů, dorůstajících délky 0,5–0,7 m, na horní ploše hladkých a tmavozelených, ze spodu světlejších a sametových. Květenství se vytváří na samostatném horizontálním stonku, táhnoucím se při zemi. Okvětní lístky jsou bílé nebo slabě nažloutlé, s nafialovělými žilkami a žlutými nebo růžovými okraji. Plodem jsou podlouhlé zelenavé tobolky, dorůstající délky 2 cm a obsahující 15 až 20 aromatických hnědočervených semen. Rozmnožuje se však zejména dělením oddenků.

Kardamon

Plody a semena kardamovníku obecného. Autor: K Wol, zdroj: Pixabay
Plody a semena kardamovníku obecného. Autor: K Wol, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat termín Kardamon ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Kardamon na Youtube

Zkusit najít pojem Kardamon ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Kardamon ve Wikizdrojích

Najít pojem Kardamon ve vyhledávači Qwant

Najít termín Kardamon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kardamon například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kardamon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kardamon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kardamon, odpověď na dotaz co je to Kardamon?. Víte např. kdo to je Roman Zach? Znáte a víte kdo je Farizej? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Rostliny). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.