Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kardamon. Co znamená pojem Kardamon z kategorie Rostliny?

Co je to Kardamon? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kardamon?

Kardamon je název pro rostlinu příbuznou zázvoru. Její domovinou je Indie. Plody a oddenky jsou využívány jako koření.


Co je to Kardamon? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kardamon. Co znamená pojem Kardamon z kategorie Rostliny?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Kardamon sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kardamon je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: slovo, co znamená, pojem, přesný význam, synonymum, termín, Rostliny, význam pojmu, formulace, lexikon, co to je, Kardamon, informace, přesný výraz, odborné názvosloví, Rostliny, vysvětlení, názvosloví


Pojem Kardamon je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kardamon?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kardamovník obecný (Elettaria cardamomum (L.) Maton, 1811), zkráceně zvaný též kardamom (též nesprávně kardamon), je statná bylina z čeledi zázvorníkovitých. Její plody a oddenky se používají jako koření. Bylina vyrůstající z mohutného oddenku dorůstá výšky 2–4 m, výjimečně až 5 m. U kořene lodyhy jsou dvě řady plochých listů, dorůstajících délky 0,5–0,7 m, na horní ploše hladkých a tmavozelených, ze spodu světlejších a sametových. Květenství se vytváří na samostatném horizontálním stonku, táhnoucím se při zemi. Okvětní lístky jsou bílé nebo slabě nažloutlé, s nafialovělými žilkami a žlutými nebo růžovými okraji. Plodem jsou podlouhlé zelenavé tobolky, dorůstající délky 2 cm a obsahující 15 až 20 aromatických hnědočervených semen. Rozmnožuje se však zejména dělením oddenků.

Více informací o slovu Kardamon doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Kardamon ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Kardamon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Kardamon ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kardamon ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Kardamon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kardamon ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kardamon například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Kardamon? resp. co znamená Kardamon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kardamon, odpověď na dotaz co je to Kardamon?. Víte např. kdo to je Polednice? Znáte a víte kdo je Buran? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Rostliny). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.