Co je to?
Výraz, termín, definice slova Selenium. Co znamená odborný pojem Selenium z kategorie Software?

Co je to Selenium? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Selenium

Selenium je pojmenování komplexního nástroje, který slouží k testování webových aplikací. Automatizuje prohlížeče, může být použit na většině prohlížečů nebo operačních systémů a řízen více programovacími jazyky či testovacími frameworky. Lze ho využít například při tvorbě velkých nezávislých automatizovaných testů na určité platformě. Současně lze získat informace o všech chybách, které byly v průběhu odhaleny. Selenium se neustále rozvíjí a dokáže pružně zareagovat na nově vznikající technologie a webové služby.
Celý nástroj se skládá z komponent, které se vzájemně doplňují. Jedná se o Selenium IDE, které slouží jako plugin Mozilly Firefox. S ním lze tvořit automatizované testy, aniž by tvůrce musel mít větší znalosti programovacího jazyka, ale nelze ho použít v ostatních prohlížečích. Dalším prvkem je Selenium Remote Control, díky kterému je možno psát automatické testy, používat více programovacích jazyků a zkoušet je v několika prohlížečích. Selenium WebDriver nabízí aplikaci, která simuluje lidské chování. Posledním článkem je Selenium Grid, díky kterému lze testy spustit současně na více počítačích, platformách i v různých prostředích.


Co je to Selenium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Selenium. Co znamená odborný pojem Selenium z kategorie Software?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Selenium? Pak se o ní podělte se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Selenium patří do sekce software

Klíčová slova: informace, odborný výraz, význam, definice, terminus technicus, pojem, co znamená, wiki, heslo, co to je, význam pojmu, přesný výraz, přesný význam, odborné názvosloví, synonymum, terminologie, formulace, definice pojmu


Pojem Selenium je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Selenium?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Selenium je nástroj pro automatické testování webových aplikací, skládající se z několika navzájem se doplňujících komponent: Selenium IDE, Selenium RC, Selenium WebDriver a Selenium Grid. Vyvinut je v programovacím jazyku Java a je ho možné používat na různých platformách.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Selenium ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Selenium na Youtube

Hledat slovo Selenium ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Selenium ve vyhledávači Qwant

Najít termín Selenium na Google.cz

Najít výraz Selenium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Selenium například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Selenium? resp. jaká je definice slova Selenium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Selenium, odpověď na dotaz co je to Selenium?. Víte např. kdo to je Osmany Laffita? Znáte a víte kdo je Vladimír Menšík? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Selenium i v jiných kategoriích (než software). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.