Co je to?
Výraz, termín, definice slova Trichomoniáza. Co znamená odborný pojem Trichomoniáza z kategorie Nemoce?

Co je to Trichomoniáza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Trichomoniáza?

Trichomoniáza je jednou ze sexuálně přenosných nemocí. Jde o zánětlivé onemocnění, které způsobuje prvok bičenka poševní. Tento parazit se nachází jen v pochvě nebo močové trubici. Je příčinou zánětu močové trubice a sliznice pochvy. Postihuje především mladší ženy. Trichomoniáza se přenáší jedině pohlavním stykem a zdrojem nakažení bývají muži. Není životu nebezpečná, ale dokáže být velice nepříjemná.
Při prvních obtížích je důležité navštívit lékaře, jinak nastane chronické stádium, kdy zmizí příznaky, ale člověk je stále nakažlivý. U žen způsobuje páchnoucí výtok, bolest a svědění, u mužů zánět močové trubice, pálení a bolest.


Co je to Trichomoniáza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Trichomoniáza. Co znamená odborný pojem Trichomoniáza z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Trichomoniáza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co znamená, Nemoce, přesný význam, co je to Trichomoniáza?, Trichomoniáza, wiki, popis, vysvětlení, slovník, pojem, heslo, informace, terminus technicus, slovo, názvosloví, definice pojmu, termín, lexikon


Pojem Trichomoniáza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Trichomoniáza? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trichomoniáza je sexuálně přenosná nemoc způsobená prvokem bičenkou poševní (Trichomonas vaginalis) a nejčastější parazitární onemocnění pochvy. Bičenka poševní je pohyblivý prvok žijící v pochvě a močové trubici, který způsobuje zánět pochvy (vaginitida) a močové trubice (uretritida). U žen se může projevit poševním výtokem, který je většinou hojný, řídký, zpěněný, zásaditý a nasládlý. Mimo to způsobuje zduření a zrudnutí poševního vchodu a jahodové zbarvení poševní sliznice. U mužů je projev nemoci obecně mírnější či bez příznaků. Případný projev může postihovat prostatu, semenné váčky a močovou trubici. U obou pohlaví se pak může projevovat uretritidou a obtížemi při močení. Nemoc se často projevuje asymptomaticky. V případě neléčení přejde nemoc do chronické fáze, při které jednotlivé symptomy odezní, avšak infikovaná osoba je i nadále infekční. Nemoc usnadňuje průnik HIV infekce.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Trichomoniáza ve Wikizdrojích

Hledat termín Trichomoniáza ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Trichomoniáza na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trichomoniáza ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Trichomoniáza ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Trichomoniáza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Trichomoniáza například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Trichomoniáza? resp. co přesně označuje termín Trichomoniáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trichomoniáza, odpověď na dotaz co je to Trichomoniáza?. Víte např. kdo to je Colin Firth? Znáte a víte kdo je Angela Merkelová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.