Co je to?
Definice výrazu, termínu Trichomoniáza. Co znamená odborný pojem Trichomoniáza z kategorie Nemoce?

Co je Trichomoniáza? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Trichomoniáza?

Trichomoniáza je jednou ze sexuálně přenosných nemocí. Jde o zánětlivé onemocnění, které způsobuje prvok bičenka poševní. Tento parazit se nachází jen v pochvě nebo močové trubici. Je příčinou zánětu močové trubice a sliznice pochvy. Postihuje především mladší ženy. Trichomoniáza se přenáší jedině pohlavním stykem a zdrojem nakažení bývají muži. Není životu nebezpečná, ale dokáže být velice nepříjemná.
Při prvních obtížích je důležité navštívit lékaře, jinak nastane chronické stádium, kdy zmizí příznaky, ale člověk je stále nakažlivý. U žen způsobuje páchnoucí výtok, bolest a svědění, u mužů zánět močové trubice, pálení a bolest.


Co je to Trichomoniáza? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Trichomoniáza. Co znamená odborný pojem Trichomoniáza z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Trichomoniáza? Pak se o tuto stránku podělte s ostatními na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Trichomoniáza je v kategorii nemoce

Klíčová slova: přesný význam, popis, definice, wiki, formulace, co to je, odborný výraz, názvosloví, vysvětlení, heslo, co znamená, přesný výraz, termín, terminus technicus, nemoce, terminologie, slovo, slovník


Pojem Trichomoniáza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Trichomoniáza? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Trichomoniáza je sexuálně přenosná nemoc způsobená prvokem bičenkou poševní (Trichomonas vaginalis) a nejčastější parazitární onemocnění pochvy. Bičenka poševní je pohyblivý prvok žijící v pochvě a močové trubici, který způsobuje zánět pochvy (vaginitida) a močové trubice (uretritida). U žen se může projevit poševním výtokem, který je většinou hojný, řídký, zpěněný, zásaditý a nasládlý. Mimo to způsobuje zduření a zrudnutí poševního vchodu a jahodové zbarvení poševní sliznice. U mužů je projev nemoci obecně mírnější či bez příznaků. Případný projev může postihovat prostatu, semenné váčky a močovou trubici. U obou pohlaví se pak může projevovat uretritidou a obtížemi při močení. Nemoc se často projevuje asymptomaticky. V případě neléčení přejde nemoc do chronické fáze, při které jednotlivé symptomy odezní, avšak infikovaná osoba je i nadále infekční. Nemoc usnadňuje průnik HIV infekce.

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Trichomoniáza na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Trichomoniáza ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trichomoniáza ve Wikimedia Commons

Hledat termín Trichomoniáza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Trichomoniáza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Trichomoniáza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Trichomoniáza například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Trichomoniáza? resp. jaký je význam slova Trichomoniáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trichomoniáza, odpověď na dotaz co je to Trichomoniáza?. Víte např. kdo to je Renáta Kellnerová? Znáte a víte kdo je Petr Blahuš? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.