Co je to?
Výraz, termín, definice slova Trichomoniáza. Co znamená odborný pojem Trichomoniáza z kategorie Nemoce?

Co je to Trichomoniáza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Trichomoniáza?

Trichomoniáza je jednou ze sexuálně přenosných nemocí. Jde o zánětlivé onemocnění, které způsobuje prvok bičenka poševní. Tento parazit se nachází jen v pochvě nebo močové trubici. Je příčinou zánětu močové trubice a sliznice pochvy. Postihuje především mladší ženy. Trichomoniáza se přenáší jedině pohlavním stykem a zdrojem nakažení bývají muži. Není životu nebezpečná, ale dokáže být velice nepříjemná.
Při prvních obtížích je důležité navštívit lékaře, jinak nastane chronické stádium, kdy zmizí příznaky, ale člověk je stále nakažlivý. U žen způsobuje páchnoucí výtok, bolest a svědění, u mužů zánět močové trubice, pálení a bolest.


Co je to Trichomoniáza? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Trichomoniáza. Co znamená odborný pojem Trichomoniáza z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Trichomoniáza? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Trichomoniáza je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: co je to Trichomoniáza?, pojem, slovník, slovo, Nemoce, definice, heslo, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, názvosloví, Nemoce, definice pojmu, odborný výraz, co znamená, terminologie, význam pojmu


Pojem Trichomoniáza je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Trichomoniáza píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Trichomoniáza je sexuálně přenosná nemoc způsobená prvokem bičenkou poševní (Trichomonas vaginalis) a nejčastější parazitární onemocnění pochvy. Bičenka poševní je pohyblivý prvok žijící v pochvě a močové trubici, který způsobuje zánět pochvy (vaginitida) a močové trubice (uretritida). U žen se může projevit poševním výtokem, který je většinou hojný, řídký, zpěněný, zásaditý a nasládlý. Mimo to způsobuje zduření a zrudnutí poševního vchodu a jahodové zbarvení poševní sliznice. U mužů je projev nemoci obecně mírnější či bez příznaků. Případný projev může postihovat prostatu, semenné váčky a močovou trubici. U obou pohlaví se pak může projevovat uretritidou a obtížemi při močení. Nemoc se často projevuje asymptomaticky. V případě neléčení přejde nemoc do chronické fáze, při které jednotlivé symptomy odezní, avšak infikovaná osoba je i nadále infekční. Nemoc usnadňuje průnik HIV infekce.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Trichomoniáza ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Trichomoniáza ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Trichomoniáza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Trichomoniáza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Trichomoniáza ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Trichomoniáza na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Trichomoniáza například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Trichomoniáza? resp. co to je Trichomoniáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trichomoniáza, odpověď na dotaz co je to Trichomoniáza?. Víte např. kdo to je Zdeněk Troška? Znáte a víte kdo je Megera? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Trichomoniáza hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.