Co je to?
Odborný výraz, definice slova Trichomoniáza. Co znamená pojem Trichomoniáza z kategorie Nemoce?

Co je to Trichomoniáza? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Trichomoniáza

Trichomoniáza je jednou ze sexuálně přenosných nemocí. Jde o zánětlivé onemocnění, které způsobuje prvok bičenka poševní. Tento parazit se nachází jen v pochvě nebo močové trubici. Je příčinou zánětu močové trubice a sliznice pochvy. Postihuje především mladší ženy. Trichomoniáza se přenáší jedině pohlavním stykem a zdrojem nakažení bývají muži. Není životu nebezpečná, ale dokáže být velice nepříjemná.
Při prvních obtížích je důležité navštívit lékaře, jinak nastane chronické stádium, kdy zmizí příznaky, ale člověk je stále nakažlivý. U žen způsobuje páchnoucí výtok, bolest a svědění, u mužů zánět močové trubice, pálení a bolest.


Co je to Trichomoniáza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Trichomoniáza. Co znamená pojem Trichomoniáza z kategorie Nemoce?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Trichomoniáza s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Trichomoniáza je v kategorii nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, popis, synonymum, co je to Trichomoniáza?, termín, význam, lexikon, nemoce, názvosloví, Trichomoniáza, terminus technicus, odborné názvosloví, co znamená, nemoce, wiki, formulace, terminologie, informace


Pojem Trichomoniáza je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Trichomoniáza? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trichomoniáza je sexuálně přenosná nemoc způsobená prvokem bičenkou poševní (Trichomonas vaginalis) a nejčastější parazitární onemocnění pochvy. Bičenka poševní je pohyblivý prvok žijící v pochvě a močové trubici, který způsobuje zánět pochvy (vaginitida) a močové trubice (uretritida). U žen se může projevit poševním výtokem, který je většinou hojný, řídký, zpěněný, zásaditý a nasládlý. Mimo to způsobuje zduření a zrudnutí poševního vchodu a jahodové zbarvení poševní sliznice. U mužů je projev nemoci obecně mírnější či bez příznaků. Případný projev může postihovat prostatu, semenné váčky a močovou trubici. U obou pohlaví se pak může projevovat uretritidou a obtížemi při močení. Nemoc se často projevuje asymptomaticky. V případě neléčení přejde nemoc do chronické fáze, při které jednotlivé symptomy odezní, avšak infikovaná osoba je i nadále infekční. Nemoc usnadňuje průnik HIV infekce.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít termín Trichomoniáza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Trichomoniáza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trichomoniáza ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Trichomoniáza na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trichomoniáza ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Trichomoniáza ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Trichomoniáza například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Trichomoniáza? resp. co znamená výraz Trichomoniáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trichomoniáza, odpověď na dotaz co je to Trichomoniáza?. Víte např. kdo to je Enrico Fermi? Znáte a víte kdo je Tereza Boehmová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.