Co je to?
Definice výrazu Zubák. Co znamená odborný pojem Zubák z kategorie Nástroje?

Co to je Zubák? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Zubák?

Zubák je pojmenování kamenického nástroje, který se využívá pro srovnání plochy produktu z měkčího druhu kamene, většinou pískovce, popřípadě opuky. Ještě před úpravou zubákem se povrch opracovává dvojzubákem, špicí a pemrlicí, šalírkou a plochým kamenickým dlátem.
Jako zubák se také označuje zednické hladítko opatřené zuby. Tím se mimo jiné nanášejí lepidla pod obklady. Pojem zubák znají i truhláři, Ti tak říkají jednomu ze základních druhů hoblíků. Používá se na plochy určené k lepení nebo na dýhu. Jeho ostří má řadu menších velmi ostrých zoubků a železo je v postavení pod velkým úhlem.


Co je to Zubák? Význam slova, termín, Definice výrazu Zubák. Co znamená odborný pojem Zubák z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Zubák? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zubák se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, synonymum, Zubák, co to je, význam, definice pojmu, význam pojmu, termín, lexikon, informace, heslo, přesný význam, co znamená, názvosloví, odborný výraz, přesný výraz, význam slova


Pojem Zubák je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zubák? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zubák je kamenický nástroj, určený pro rovnání plochy kamenného výrobku z měkčího kamene, jako je pískovec nebo opuka.
Obvykle mu předchází úprava kamenickou špicí nebo dvojzubákem a následuje úprava povrchu kamenickým plochým dlátem, šalírkou nebo pemrlicí.
Zubák se také slangově říká zubovému zednickému hladítku určenému například k nanášení lepidla pod obklady.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Zubák ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Zubák na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zubák ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Zubák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Zubák ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Zubák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubák například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Zubák? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zubák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubák, odpověď na dotaz co je to Zubák?. Víte např. kdo to je Luděk Sekyra? Znáte a víte kdo je Alice Bendová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.