Co je to?
Definice výrazu Zubák. Co znamená odborný pojem Zubák z kategorie Nástroje?

Co to je Zubák? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Zubák

Zubák je pojmenování kamenického nástroje, který se využívá pro srovnání plochy produktu z měkčího druhu kamene, většinou pískovce, popřípadě opuky. Ještě před úpravou zubákem se povrch opracovává dvojzubákem, špicí a pemrlicí, šalírkou a plochým kamenickým dlátem.
Jako zubák se také označuje zednické hladítko opatřené zuby. Tím se mimo jiné nanášejí lepidla pod obklady. Pojem zubák znají i truhláři, Ti tak říkají jednomu ze základních druhů hoblíků. Používá se na plochy určené k lepení nebo na dýhu. Jeho ostří má řadu menších velmi ostrých zoubků a železo je v postavení pod velkým úhlem.


Co je to Zubák? Význam slova, termín, Definice výrazu Zubák. Co znamená odborný pojem Zubák z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Zubák můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Zubák je v sekci Nástroje

Klíčová slova: co je to Zubák?, slovník, pojem, Nástroje, názvosloví, wiki, definice pojmu, odborné názvosloví, co znamená, synonymum, vysvětlení, terminologie, informace, význam, definice, odborný výraz, co to je, heslo


Pojem Zubák je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zubák? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zubák je kamenický nástroj, určený pro rovnání plochy kamenného výrobku z měkčího kamene, jako je pískovec nebo opuka.
Obvykle mu předchází úprava kamenickou špicí nebo dvojzubákem a následuje úprava povrchu kamenickým plochým dlátem, šalírkou nebo pemrlicí.
Zubák se také slangově říká zubovému zednickému hladítku určenému například k nanášení lepidla pod obklady.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Zubák na Youtube

Vyhledat termín Zubák ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Zubák na Google.cz

Zkusit najít pojem Zubák ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Zubák ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zubák ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zubák například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Zubák? resp. co znamená Zubák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zubák, odpověď na dotaz co je to Zubák?. Víte např. kdo to je Ondřej Havelka? Znáte a víte kdo je Šárka Grossová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.