Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Přímá demokracie. Co znamená pojem Přímá demokracie z kategorie Politika?

Co to je Přímá demokracie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Přímá demokracie?

Přímá demokracie je druhem formy vlády. Jedná se o typ demokracie, při kterém se názor lidu dostává přímo do procesu rozhodování politiků. Přímou demokracií může být například přímé tvoření zákonů, přímé volby, referenda, odvolávání politiků i úředníků, losování míst ve státních úřadech i kontrola rozhodnutí politiků. Lidé tak svou moc vykonávají bez prostřednictví zástupců.
Přímá demokracie může mít více forem, k hlavním patří deliberativní demokracie a participativní demokracie.


Co je to Přímá demokracie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Přímá demokracie. Co znamená pojem Přímá demokracie z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Přímá demokracie můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Přímá demokracie je v kategorii Politika

Klíčová slova: slovo, slovník, vysvětlení, odborný výraz, definice pojmu, terminologie, co znamená, přesný výraz, význam slova, význam pojmu, heslo, lexikon, formulace, popis, wiki, pojem, přesný význam, Politika


Pojem Přímá demokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Přímá demokracie?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přímá demokracie označuje demokratickou formu vlády, ve které je vůle lidu přímo přenášena do procesu politického rozhodování. V přímé závislosti na systémovém modelu užití může v praxi zahrnout prvky, jako jsou: přímé tvoření zákonů lidem, losování do státních úřadů, přímou volbu, referenda, odvolatelnost úředníků a politiků či konečnou kontrolu politického rozhodování. Dvě hlavní formy přímé demokracie jsou participativní demokracie a deliberativní demokracie.

Pro další informace o termínu Přímá demokracie zkuste tyto odkazy

Zkusit najít heslo Přímá demokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Přímá demokracie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přímá demokracie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Přímá demokracie na Google.cz

Zkusit najít pojem Přímá demokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Přímá demokracie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímá demokracie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Přímá demokracie? resp. jaký je přesný význam slova Přímá demokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímá demokracie, odpověď na dotaz co je to Přímá demokracie?. Víte např. kdo to je Lubomír Zaorálek? Znáte a víte kdo je Albín? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?