Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Přímá demokracie. Co znamená pojem Přímá demokracie z kategorie Politika?

Co to je Přímá demokracie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Přímá demokracie

Přímá demokracie je druhem formy vlády. Jedná se o typ demokracie, při kterém se názor lidu dostává přímo do procesu rozhodování politiků. Přímou demokracií může být například přímé tvoření zákonů, přímé volby, referenda, odvolávání politiků i úředníků, losování míst ve státních úřadech i kontrola rozhodnutí politiků. Lidé tak svou moc vykonávají bez prostřednictví zástupců.
Přímá demokracie může mít více forem, k hlavním patří deliberativní demokracie a participativní demokracie.


Co je to Přímá demokracie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Přímá demokracie. Co znamená pojem Přímá demokracie z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Přímá demokracie doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Přímá demokracie se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: lexikon, pojem, názvosloví, Přímá demokracie, definice, slovník, wiki, význam pojmu, termín, odborný výraz, vysvětlení, formulace, slovo, synonymum, význam, definice pojmu, přesný význam, Politika


Pojem Přímá demokracie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přímá demokracie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Přímá demokracie označuje demokratickou formu vlády, ve které je vůle lidu přímo přenášena do procesu politického rozhodování. V přímé závislosti na systémovém modelu užití může v praxi zahrnout prvky, jako jsou: přímé tvoření zákonů lidem, losování do státních úřadů, přímou volbu, referenda, odvolatelnost úředníků a politiků či konečnou kontrolu politického rozhodování. Dvě hlavní formy přímé demokracie jsou participativní demokracie a deliberativní demokracie.

Pro více informací o heslu Přímá demokracie zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat termín Přímá demokracie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Přímá demokracie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Přímá demokracie ve Wikizdrojích

Najít výraz Přímá demokracie na Google.cz

Vyhledat pojem Přímá demokracie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Přímá demokracie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímá demokracie například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Přímá demokracie? resp. co znamená výraz Přímá demokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímá demokracie, odpověď na dotaz co je to Přímá demokracie?. Víte např. kdo to je Anna Fialová? Znáte a víte kdo je Furiant? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Přímá demokracie hledat i v jiných kategoriích (než Politika) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?