Co je to?
Výraz, termín, definice slova Přímá demokracie. Co znamená odborný pojem Přímá demokracie z kategorie Politika?

Co je to Přímá demokracie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Přímá demokracie?

Přímá demokracie je druhem formy vlády. Jedná se o typ demokracie, při kterém se názor lidu dostává přímo do procesu rozhodování politiků. Přímou demokracií může být například přímé tvoření zákonů, přímé volby, referenda, odvolávání politiků i úředníků, losování míst ve státních úřadech i kontrola rozhodnutí politiků. Lidé tak svou moc vykonávají bez prostřednictví zástupců.
Přímá demokracie může mít více forem, k hlavním patří deliberativní demokracie a participativní demokracie.


Co je to Přímá demokracie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Přímá demokracie. Co znamená odborný pojem Přímá demokracie z kategorie Politika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Přímá demokracie? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Přímá demokracie je v kategorii politika

Klíčová slova: terminus technicus, význam slova, lexikon, politika, co to je, heslo, synonymum, význam, co je to Přímá demokracie?, přesný význam, slovník, definice, pojem, co znamená, odborné názvosloví, Přímá demokracie, popis, vysvětlení


Pojem Přímá demokracie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přímá demokracie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Přímá demokracie označuje demokratickou formu vlády, ve které je vůle lidu přímo přenášena do procesu politického rozhodování. V přímé závislosti na systémovém modelu užití může v praxi zahrnout prvky, jako jsou: přímé tvoření zákonů lidem, losování do státních úřadů, přímou volbu, referenda, odvolatelnost úředníků a politiků či konečnou kontrolu politického rozhodování. Dvě hlavní formy přímé demokracie jsou participativní demokracie a deliberativní demokracie.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Přímá demokracie ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Přímá demokracie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Přímá demokracie na Google.cz

Vyhledat pojem Přímá demokracie ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Přímá demokracie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přímá demokracie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Přímá demokracie například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Přímá demokracie? resp. co označuje slovo Přímá demokracie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přímá demokracie, odpověď na dotaz co je to Přímá demokracie?. Víte např. kdo to je Ivanka Devátá? Znáte a víte kdo je Enrico Fermi? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci politika U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?